Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

Ale chyba spalanie 1 worek (15kg) na dobę to chyba nie realne jest. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, u mnie palenie od 5 października i na chwilę obecną mam 2850 kg do konca kwietnia nie dobije napewno do 3.  Spaliłem 2 tony lokalnego a te 850 to probuje rozne bo znalazłem skład gdzie maja oryginalne pellety( psp, red, maximer, olczyk, ed wood, lava itd.) probuje każdego zeby obadac różnice. Poczatkowo paliłem na pid ale w grudniu wyłączyłem i poszło palenie ciągłe. Regulator tech pokojowka, na dole mielismy długo 24 stopnie a pozniej trzymalismy 22,5 do 23 max. Poddasze nie uzywalismy w 2 pokojach grzejniki na 3 czyli na 21 stopni a w jednym na 2. Termometr na górze, na klatce miał cały czas 21 stopni. To nasza pierwsza zima mieszkalna. 

Piec ustawiony na w oparciu o posty Dziadka z tego tematu dostosowane do mnie bo posiadam piec 14 kw. 

Edytowane przez kezorbz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

O opale wydzieliłem tutaj: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gdzie znajdę informację na temat połączenia pieca sas bio efekt z regulatorem pokojowym st 292 v2. Wyskakuje mi komunikat - "brak transmisji z reg. pokoj." Czy ktoś może mi pomóc co jest nie tak? Kanały sa te same fabrycznie ustawione na 35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień kanał bo może coś innego pracować na tym kanale. Nie piszesz jak masz połączone z piecem

https://www.termet.com.pl/upload/upload/pliki_produktow/instrukcja/Regulator%20Tech%20ST-292%20%2B%20nowy%20wy%C5%9Bwietlacz%20wersja%202016.pdf

jak znasz język naszych sąsiadów

https://www.youtube.com/watch?v=FNDYu7USwTs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmujesz z tyłu pokrywę pod zasypem. czujnik się znajduje w takiej rurce, która wchodzi do pieca. na korpusie rurki jest śrubka, która trzyma ten czujnik. poluzuj ją i wyciągnij czujnik. wytrzyj go bo pewnie jest w sadzy i nie chce rozpalać pieca. i wytrzyj tą rurkę, w której znajduje się opisany czujnik. wsadź tam jakiś wycior i wyczyść środek tej rurki

 

Znalezione obrazy dla zapytania czujnik ognia sas bio efekt

obrazek zaczerpnięty z sieci pogladowo

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2019 o 20:08, hacker82 napisał:

 ... zeby piec sas bio slim 23 kw podalczyc do wifi.

Z SASem doskonale współpracuje moduł WiFi RS firmy TECH https://www.techsterowniki.pl/p/wifi-rs

Mam go od początku uruchomienia kotła SAS BioCompact  i sprawuje sie doskonale.

Edytowane przez szczerba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na pewno jest to :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Panowie Wam też padają grzałki (zapalarki) w tym piecu? Mi juz druga padła :-(    ( a że jest nie tania szukam przyczyn)

Mariusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Punki7 napisał:

...Mi juz druga padła...

 

 

A w jakim czasie padły dwie?

Edytowane przez szczerba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5 roku użytkowania. Jedna padła po 0,5 roku ( serwis wymienił na gwarancji) , a druga teraz...

Edytowane przez Punki7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi raz padła po przegrzaniu się pieca, stopił się kabel od czujnika ognia od osłony ślimaka.

to było na gwarancji, teraz odpukać działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2019 o 20:17, Punki7 napisał:

2,5 roku użytkowania. 

Trochę za często! Ja mam kocioł dopiero rok i grzałka zapala bezawaryjnie, natomiast padł mi po 8 miesiącach czujnik ognia (wymiana na gwarancji). Co do Twojego problemu to napisz jeszcze jak długo u Ciebie trwa rozpalanie (od włączenia do wyłączenia grzałki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz Ci nie podam , bo czekam na grzałkę (rozpalam ręcznie- w Sasie nie mają -czekają na dostawę od producenta) .Piec niestety juz po gwarancji ( 2 lata) a na grzałkę dają tylko rok gwarancji,więc chyba tak to będzie się działo :-(

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda jak kawałek grubszego płaskownika. musi wejść w otwór zapalarki, więc chyba ciężko będzie coś dobrać innego

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.