Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, breaku napisał:

Albo zawaliny sadza czujnik spalin mozesz tez wylaczyc w menu bodajże instalatora opcje wygaszania i rozpalania tak zeby palil non stop oczywiscie bez pida

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka
 

Przez ostatnie dwa tygodnie palilem w podtrzymaniu, jednak w moim przypadku bardziej ekonomiczne jest w trybie wygaszania. Temp. Spalin nie przekracza mi 150 stopni. Według Ciebie może się tak dziać jeżeli sadza się na nim osadzila? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo mega duzo sadzy. A czy czasem kociol ci sie za bardzo nie wychladza? Poza tym jak czesto grzalka ci sie zalacza ja z tego zrezygnowalem bo za duzo by zarla pradu poza tym masz strate bo pewnie pellet sie nie wypala i ochrpnisz grzalke przed zuzyciem, zraszta jak wolisz

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam termostatu pokojowego - w ustawieniach jest wyłączony 
Sa chyba termostayy na gtzejnikach i regulatory pokojowe hę?

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, breaku napisał:

U mnie bylo mega duzo sadzy. A czy czasem kociol ci sie za bardzo nie wychladza? Poza tym jak czesto grzalka ci sie zalacza ja z tego zrezygnowalem bo za duzo by zarla pradu poza tym masz strate bo pewnie pellet sie nie wypala i ochrpnisz grzalke przed zuzyciem, zraszta jak wolisz

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka
 

Jak działało to normalnie to piec włączal się pięć razy na dzień. A obecnie w czasie pracy to co 10/15 minut. Piec się nie wychladza bo wygasza się  jak mam 60/65 na piecu przy zadanej 70 stopni - w zasadzie to nie ma reguły ile jest na piecu. Co jest ciekawe, to jak miałem wyłączone wygaszanie / rozpalanie to i tak co jakiś czas się wygaszal i rozpalal 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik ognia jest blisko scianki gdzie wchodzi spirala podajaca pellet jak odsuniesz te boczne drzwiczki trzeba tam jakby za palnik wsadzic reke i torxem lub tym drugim odkrecic przeczyscic tylko uwazac zeby potem za gleboko jej nie wsadzic bo trudna ja potem wyjac nie wiem czy pisalem juz o tym jestt zdjecie jak nie to wrzuce po pfracy

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 100

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też było 100 i nawet po wyczyszczeniu czujnika ognia dalej się wygaszal, przestawilem na 20 i jest super 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik ognia jest blisko scianki gdzie wchodzi spirala podajaca pellet jak odsuniesz te boczne drzwiczki trzeba tam jakby za palnik wsadzic reke i torxem lub tym drugim odkrecic przeczyscic tylko uwazac zeby potem za gleboko jej nie wsadzic bo trudna ja potem wyjac nie wiem czy pisalem juz o tym jestt zdjecie jak nie to wrzuce po pfracy

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Tu jest czujnik ognia64b4a3766e0f64f72e63a9820c7233fb.jpg

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2019 o 08:56, breaku napisał:

U mnie bylo mega duzo sadzy. A czy czasem kociol ci sie za bardzo nie wychladza? Poza tym jak czesto grzalka ci sie zalacza ja z tego zrezygnowalem bo za duzo by zarla pradu poza tym masz strate bo pewnie pellet sie nie wypala i ochrpnisz grzalke przed zuzyciem, zraszta jak wolisz

Wiesz, watomierz prawdę Ci powie.  W Bio Solidzie 14KW, którego dostrajalem u znajomego takowy zainstalowałem i wyszło że przy 6 odpalach dziennie, doba wychodziła w granicach 40-45gr. Poza tym taka grzałka starcza na kilka tysięcy rozpalen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję ustawień do SAS BIO EFEKT, ale o mocy 17KW.

Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ustawienia potrzebujesz? Ja mam 17 kw. 

Praca 2 sekundy

Przerwa 14 sekund 

Wentylator 26 procent

Ruszt 4 minuty

Podtrzymanie tez mam zmienione ale nie pamiętam. Jak będę na budowie to zerkne

Co zadane 65 

Histereza 4 stopnie

Wody narazie nie grzeje 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może ktoś podpowie bo ja już nie mam pomysłów

do tej pory temp. spalin miałem na poziomie max 147 st. pid praca. od 2 dni nagle dobija pod 190 st.C.

piec czyszczony w sobotę, czopuch też, wczoraj jeszze wyczyściłem czujnik spalin i dalej to samo.

nic nie przestawiałem w ustawieniach a tu taki zonk. trochę mnie to wkurza. macie jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwiczki na dole domkniete??

A może to kwestia pelletu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a palnik, ruszt, wypróżniony? :)

Wyczyszczony czujnik spalin może być też przyczyną nagłego wzrostu temp. spalin ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocioł czyszczony 4 dni temu, czujnik wyczyściłem wczoraj jak zauważyłem taką temp. w nocy znowu było 180.

pelet cały czas ten sam. dzwoniłem do sasa, proponuje zresetować sterownik lub wgrać nowy soft.

macie jakieś doświadczenia z tym nowym softem 1.0.26 hl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dhany napisał:

Drzwiczki na dole domkniete??

A może to kwestia pelletu? 

uchylone delikatnie na pół cm, zawsze od początku mam uchylone, pelet ten sam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dzi4d3k napisał:

...a palnik, ruszt, wypróżniony? :)

Wyczyszczony czujnik spalin może być też przyczyną nagłego wzrostu temp. spalin ;)

jedna rzecz mnie zastanawia że wentylator podczas dochodzenia kotła do temp. zadanej zmniejsza swoją moc nadmuchu a u mnie teraz nawet jak już jest blisko chodzi na ponad 90%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, dhany napisał:

Jakie ustawienia potrzebujesz? Ja mam 17 kw. 

Praca 2 sekundy

Przerwa 14 sekund 

Wentylator 26 procent

Ruszt 4 minuty

Podtrzymanie tez mam zmienione ale nie pamiętam. Jak będę na budowie to zerkne

Co zadane 65 

Histereza 4 stopnie

Wody narazie nie grzeje 

Właśnie te. Ustawiłem u siebie te z 23kw na razie. Zrobię update.

Podeślij proszę podtrzymanie kiedyś tam w przyszłości jak będziesz miał chwilę. Dzięki!

P.S. Gdzie ustawiam ten ruszt? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Andy1111 napisał:

uchylone delikatnie na pół cm, zawsze od początku mam uchylone, pelet ten sam,

A znów ja kilka stron wczesniej pisałem o tym ze mam wysoka temperature spalin i ktoś mi poradził żebym domknal te drzwiczki. I pomogło. 

Tak czytam teraz te posty o tym sofcie i wydaje mi się ze te nasze oprogramowania to strasznie niestabilne sa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, snhxzr napisał:

Właśnie te. Ustawiłem u siebie te z 23kw na razie. Zrobię update.

Podeślij proszę podtrzymanie kiedyś tam w przyszłości jak będziesz miał chwilę. Dzięki!

P.S. Gdzie ustawiam ten ruszt? 

Bodajże w sobotę będę na budowie to zerkne i napisze. A ruszt to wchodzisz w nastawy pracy potem ruszt i masz w pracy i w podtrzymaniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, dhany napisał:

A znów ja kilka stron wczesniej pisałem o tym ze mam wysoka temperature spalin i ktoś mi poradził żebym domknal te drzwiczki. I pomogło.  

Tak czytam teraz te posty o tym sofcie i wydaje mi się ze te nasze oprogramowania to strasznie niestabilne sa



myślę, że u mnie to nie kwestia drzwiczek, bo tak jak już pisałem, zawsze miałem lekko uchylone i było ok.

dziś wyczyszczę jeszcze raz kocioł i czujniki i zresetuję go do ustawień fabrycznych, bo praca wentylatora mnie najbardziej zastanawia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed resetem do ustawień fabrycznych... może spróbuj go  wyłączyć z sieci i włączyć :)

Tylko potem sprawdź ustawienia.

Na moim sterowniku, po zaniku zasilania, temperatura zaworu na ustawieniach pogodówki potrafiła ustawić się na "-10" (minus dziesięć)  :)

EDIT: inna sprawa. Kiedyś mi serwisant techa tłumaczył, że w PID po wygaszeniu i pierwszym rozpaleniu kotła, sterownik dąży do wejścia w nadzór. Potem się stabilizuje i trzyma temperaturę.

Edytowane przez Dzi4d3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.