Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie Wam też padają grzałki (zapalarki) w tym piecu? Mi juz druga padła :-(    ( a że jest nie tania szukam przyczyn)

Mariusz

 

 

Czy masz wyłączoną opcje zapalania? 

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ja w pracy bez pid w menu instalatora podtrzymanie tryb wygaszania wyłączone oraz w menu funkcja rozpalania też wyłączone, dzięki czemu zapalarka uruchamia mi sie dwa razy na dobe, nie wiem czy mozna tak ustawic w pracy z pid?

 

Możesz tez miec zle wykalibrowane podawanie paliwa np. sypie ci sie troszeczke grzalka grzeje puste powietrze i sie przepala musisz to dokladnie wyregulowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję z PIDem, wcześniej miałem włączone rozpalanie i wygaszanie( piec chodzi w trybie letnim i stwierdziłem że szkoda paliwa- nie wiem czy w tym trybie sie da z podtrzymaniem) teraz włączyłem piec w trybie pompy równoległe , wyłączyłem wygaszanie .. Jak zamontuje nową grzałkę to posprawdzam ( na razie w SASie ciągle maja braki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w wersji kotła bio efekt ma włączone w menu serwisowym halotron nadmuchu? Do czego służy ta opcja? W instrukcji do pieca jest halotron przy ruszcie, chodzi o prawidłowe ustawienie szczeliny 3 do 5 mm między śrubą a ruchomym rusztem. Pamiętam, że instalator miał z tym problem bo pojawiał się komunikat z błędem i musiał go wyłączyć. Zastanawiam się czy dobrze zrobił? Może coś musi być odpowiednio podłączone a on nie wiedział do końca co.

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 30 sekund.

Ale z tego co pamiętam to zmieniałem to bo było wiecej. Brałem lusterko i patrzyłem po jakim czasie zasłoni otwór od grzałki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem mój piec to bio efekt z sterownikiem st-555, podłączyłem regulator pokojowy dwustanowy (nie tech) sygnał jest prawidłowy, gdy ustawienie na regulatorze jest na grzanie do zadanej temperatury to na kablu jest napięcie, jak dojdzie do zadanej to wyłącza napięcie, piec natomiast ciągle odbiera informacje o dogrzaniu pokoju literka P ciągle świeci, bez różnicy jaka informacja idzie z regulatora pokojowego, wiecie może czy coś z tym można zrobić żeby działało prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znów mam problem ze strasznie się smoli kocioł. Kiedyś chyba miałem mniej sadzy (tam gdzie powietrze wiruje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pale bez pid. Ustawienia 3/12 a wentylator 36 procent. To może być mało tego powietrza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz zapowietrzony kocioł i ci strzela, ja ostatnio przelalem 1,5 bara na 1,8 i w instalacji stukało spóściłem z kurka powietrze dosyc dużo zeszło i potem dopiero woda wypłynęła, lub pelet moze ma faktycznie jakies domieszki plastiku, w zeszlym sezonie na takim jechalem tona chyba po 650 zeta ze slunska :(

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że regulator dobrze jest podłączony wg schematu, działa prawidłowo i daje sygnał na kabel jak dojdzie do zadanej, napięcie jest z regulatora 220, do pieca chyba nie da się źle podłączyć, w sterowniku pieca włączyłem regulator standardowy, i automatyczne rozpalanie wg instrukcji tak ma działać piec że jak dojdzie do zadanej to wygasza i pozostaje na czuwaniu, i u mnie tak właśnie się dzieje tylko że odrazu jest czuwanie tak jak by odrazu wiedział że pomieszczenie jest już dogrzane, a wcale tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Puszeq napisał:

Witam, mam problem mój piec to bio efekt z sterownikiem st-555, podłączyłem regulator pokojowy dwustanowy (nie tech) sygnał jest prawidłowy, gdy ustawienie na regulatorze jest na grzanie do zadanej temperatury to na kablu jest napięcie, jak dojdzie do zadanej to wyłącza napięcie, piec natomiast ciągle odbiera informacje o dogrzaniu pokoju literka P ciągle świeci, bez różnicy jaka informacja idzie z regulatora pokojowego, wiecie może czy coś z tym można zrobić żeby działało prawidłowo?

 

18 godzin temu, pastor napisał:

Dobrze go podłączyłeś? Dobrze zaznaczyles w menu? Jakie napięcie? Skąd?

Myślę że regulator dobrze jest podłączony wg schematu, działa prawidłowo i daje sygnał na kabel jak dojdzie do zadanej, napięcie jest z regulatora 220, do pieca chyba nie da się źle podłączyć, w sterowniku pieca włączyłem regulator standardowy, i automatyczne rozpalanie wg instrukcji tak ma działać piec że jak dojdzie do zadanej to wygasza i pozostaje na czuwaniu, i u mnie tak właśnie się dzieje tylko że odrazu jest czuwanie tak jak by odrazu wiedział że pomieszczenie jest już dogrzane, a wcale tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że tam ma być podane napięcie? Czy to nie jest przypadkiem zworka BEZNAPIĘCIOWA

Wszelka inna komunikacja idzie przez złącze RS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z siłownikami do podłogówki współpracują tzw. listwy. Do listwy podłączasz siłowniki oraz termostaty/programatory pokojowe.

Np. takie:

listwa l-5 firmy tech

Są wersje przewodowe i bezprzewodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego nie wiem, nie pisze w instrukcji nic na ten temat, może regulator porostu jest zły, kupiłem go w zamiarze pracy z siłownikami do podłogówki ale wymyśliłem że może też pracować z piecem

Ty lepiej daj zdjęcia tego co i jak podłączyłeś. Coś tu się nie zgadza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.