Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie dzięki rck jest stabilizacja ma byc 120 st jest 120 st niech ci zawieje inaczej wiater i ohoho bracie juz masz 150 i wiecej tak dziala rck stabilizuje przez co po czesci straty w pelecie sa mniejsze polecam strone doktor pellet tam jest wiele ciekawych informacji chyba zamowie serwis u nich na przyszly rok bo na ten nie ma juz wolnych miejsc ;)

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak to wygląda na wykresie

BezPID 04-05.12.2018.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Sugerujesz włączenie ochrony kotla i powrotu czy jak mam zwiększyć ta temperaturę powrotu? No i jeśli chodzi o spalanie to płomień jest wg mnie taki jak ma być a w popielniku nigdy nie ma niedopalonego pelletu. Sam popiół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby taką temperaturę powrotu otrzymać, to trzeba by było zamontować pompkę kotłową :)

Słyszałem opinie, że to ustabilizuje pracę kotła, ale spalanie może wzrosnąć, a żywotność naszych kotłów wydłuży się maksymalnie o kilka godzin ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
21 minut temu, Kriters napisał:

Czyli co? Sugerujesz włączenie ochrony kotla i powrotu czy jak mam zwiększyć ta temperaturę powrotu? No i jeśli chodzi o spalanie to płomień jest wg mnie taki jak ma być a w popielniku nigdy nie ma niedopalonego pelletu. Sam popiół. 

Wystarczy podnesc zadana na kotle. A ochrone powrotu wylaczyc zeby nie mieszala w obiegu. Powrot sie podniesie. A chwilowe spadki powiedzmy do 40 stopni nie wyrzadza szkod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20181124_095933.thumb.jpg.403061a9ce28f0c45713f2ab2578c093.jpgGrzeje tylko CO. Na powrocie zawór 3d termiczny 55 stopni. Grube, stalowe rury, 110 żeber alu,  2 x C22 1200mm i 2 drabinki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie...pewnie głupie ale nie kumam tego....w menu jest zawór wbudowany 1 i 2 oraz dwa dodatkowe zawory.....oba wbudowane mam wyłączone...Mam je włączyć czy nie...jak zamontuje siłownik zaworu 4drogowego to on będzie jako zawór dodatkowy ?? Coraz mniej ten piec rozumiem 

Edytowane przez Krzysztofwab
Literowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 1 zawor wbudowany obsluguje 4d musi byc wlaczony 2 zawor mam wylaczony nie mam dodatkowych zaworow grzeje na razie tylko grzejniki wylaczylem cwu grzeje z grzalki

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, u mnie pierwszy problem z manualem piec zgasł wczoraj i caly popielnik peletu osmolonego peletu (tlił) się czesciowo dymił). Macie jakis pomysł czemu zgasł? W podtrzymaniu czy moze ruszt przegrzal i sobie sypał?

Dajcie znac jak macie ustawiony ruszt w pracy i podtrzymaniu(na ile minut, moze.mam za dlugi czas postoju).

Nie mam neta w domu zeby podpiac piec wiec nie pokaze zadnych wykresów. Ustawienia manualne z postów wcześniej,  tydzien chodził pieknie a tu taki zonk. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Herminator napisał:

550 oryginalnie może osłużyć tylko 2 zawory (wbudowane).

Jak chcesz mieć więcej zaworów do dokładasz moduł zaworu..

Pozdrawiam.

Czyli rozumiem że jak kupie i zamontuje siłownik zaworu 4d to sterowa nim będzie ten zawór wbudowany.... Czy inaczej bo już się gubie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Krzysztofwab będzie dokladnie tak jak piszesz. Piec w standardzie może obsłużyć 2 siłowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kezorbz napisał:

Hej, u mnie pierwszy problem z manualem piec zgasł wczoraj i caly popielnik peletu osmolonego peletu (tlił) się czesciowo dymił). Macie jakis pomysł czemu zgasł? W podtrzymaniu czy moze ruszt przegrzal i sobie sypał?

Dajcie znac jak macie ustawiony ruszt w pracy i podtrzymaniu(na ile minut, moze.mam za dlugi czas postoju).

Nie mam neta w domu zeby podpiac piec wiec nie pokaze zadnych wykresów. Ustawienia manualne z postów wcześniej,  tydzien chodził pieknie a tu 

Albo za duże dawki pelletu lub za wysoka temp. na slimaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:) Pierwszy mój post na tym forum, kociołek  Bio Efekt 17kw ,550 z PID, kocioł działa 2 sezon, lecz do grudnia działał na Pid i spalał ok 3 worki dziennie, kilka dni temu pracuje bez pid na poniższych ustawieniach, spalanie spadło do ok 2 worków na dobę, temp w domu ok 22C, 

Praca:

podawanie 3s

przerwa 12 s

nadmuch 20%

praca podtrzymanie 5 s

przerwa: 6 m

wentylator:5przerwa 6 minut

bieg 18%

kocioł działa z wygaszaniem, histereza c.o. 10C, c.o.w 200l

Temperatura spalin ok 180 C (nie wiem jak ja zmniejszyć) pellet od lokalnego producenta, jakość zapewne adekwatna do ceny (650zł/tona) minimalne spieki, brak niedopalonych pelletow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak macie ustawione min obrioty i max ja mam na 450 i 1030. Jak podniosłem wentylator w pracy z 24 na 30 to strasznie duzo zaczal pochlaniac pelletu zastanawiam sie jeszcze nad tym parametrem ale chyba to juz jest indywidualnie dobierane bo kazda instalacja jest inna

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w sobotę wieczorem przestawilem na manuala wpisując ustawienia z tego forum, z tego co pamiętam to czas podawania ustawiłem 8s.na 11s. i dmuchawe na 5%. W poniedziałek 7 rano zasypalem do pełna czyli ok 105kg. W czoraj godzina 23 info od żony że prawie pusto, czyli starczyło na 3 doby i 16godzin.moim zdaniem to chyba nie jest zbyt dobry wynik,coś jeszcze można pozmieniać w ustawieniach? Jutro zjade do domu to bym to zrobił, piec w podtrzymaniu jest 20min. i potem dochodzi do zadanej z 50° do 60° ok 22min. Spaliny mam w tym czasie w granicach 150°. Pewnie zadana będę musiał podnieść bo powrót mam 38-39° ale przez to raczej mniej nie będzie palił, zauważyłem że jak się pompa CW zalaczy to wtedy powrót jest 52°

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.