Skocz do zawartości

kezorbz

Forumowicz
  • Postów

    53
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kezorbz

  1. Temperatura spalin fabryczna jest 220. Po wygraniu na tyle się zmieniła. Po wgraniu aktualizacji w widoku normalnym jak przejezdzam na zawory pokrętłem (mam z siłownikami) jest pokazana temp powrotu. W ustawieniach zaworów mam włączona ochronę na 45 stopni i do tego dochodzi pompa kotłowa i jak widać robi mega robotę.
  2. @Kazio321 i @Darekgra dzięki za pomoc! Czuję się jakbym miał nowy piec z tym menu nowym :) ten sezon chyba odpuszczę ale na następny muszę walnąć Rck bo ciężko utrafić będzie ustawienia. Wszystko jest dobrze z tego co patrzylem, ładnie doszedł do zadanej - 65 stopni a powrót był 62/63 stopnie, przynajmniej teraz mogę to sprawdzić. Dużo nie napatrzyłem bo zaraz pracę skończył jak wstałem. Ustawienia spiszę i będę walczył powoli :)
  3. Film oglądałem i w między czasie aktualizacja softu i oczy przecierałem :) wszystko jest. Właśnie tą wersje wgrałem. Piec chodzi inaczej. Rozpalił się w minutę moment i ładny płomień. Dam znać jak poobserwuje.
  4. Ja rozumuje że będzie ten pierwszy. Po dostarczeniu kotła, jak został podłączony i hydraulik patrzył menu 5164 to tam był taki wybór jak pokazałem na zdjęciu. Ale zamieszczam fotki. Rzućcie okiem lepiej sprawdzić, lepiej się znacie :) a będę wiedział co mam..
  5. To nie będę grzebał teraz w ustawieniach. Wgram nowego softa i dopiero zacznę zabawę. Nie no czujnik mam na rurze i ustawiam siłowniki żeby pilnowały powrotu więc raczej tam jest ok. Mam wersję 18 ale już ściągnęłam nową. Fotki dam jutro.
  6. Przejżałem opisy na stronie Sas'a i nie mam czujnika ognia. W klasie piątej jest. "Wyposażenie: sterownik (ST-550zPID), palnik peletowy SAS MULTI FLAME, moduł sterujący pracą palnika, wentylator, termometr, kształtka ceramiczna, grzałka do rozpalania paliwa, mechanizm ruszt ruchomych, szuflada popielnicowa, zawór bezpieczeństwa, kratka zabezpieczająca żar, turbulator spalin, przedłużka z przepustnicą spalin, komplet narzędzi do obsługi kotła, zasobnik opału z systemem wyrównywania ciśnienia, komplet stopek regulacyjnych (nie dotyczy kotłów o mocy pow. 36kW)" Może i dlatego to menu jest innsze? I nie ma tych rzeczy o których wspominacie. Mnie zawsze dziwiło że wszyscy mają temp powrotu pokazana a ja nie :) na wyświetlaczu jest tak jakby tylko miejsce na nią.
  7. Wbiłem te ustawienia i teraz obserwuje. Do 55 ładnie doszedł a teraz wiadomo Cwu leci i wszystko pracuje więc się nie podnosi. Fotki z full dmuchawa. Coś tam spada tego pelletu trochę ale pokombinuje trochę z przerwą może. No i dałem teraz na korektę górnego wentylatora na -5 chyba za bardzo rwało takie mam wrażenie. Z ciekawości macie Rck?
  8. To jest pierwsza strona. Zawsze tak mialem. Soft mam stary ale raz aktualizowany i nie było nic nowego. Wgram nowszy na dniach ale nie wiem czy tam coś dojdzie? Na szybko piec odkurzyłem i wyczyściłem pod palnikiem odkręcając ta blasze i się zaskoczyłem ilością syfu tam. Ehhh ten maximer z jakimś piechem jest tegoroczny dobrze że się skończył. Przerwę maksymalna dałem do 30 sek. Spaliny zmienię na 140 i będę patrzył.
  9. Próby i błędy jak najbardziej znam z manuala :) komin mam do fi200 przestrzeliłem grubo budując.. Ja palnik dobry mam ustawiony bo posiadam bio slim 14 kw z awaryjnym rusztem wodnym i innych wyborów w menu nie ma do pelletu. Bawić się będę po 22 jak mała brygada pójdzie spać :) czy ten czujnik ognia mam to muszę popatrzeć bo taka samą wartość jest przy zgaszonym piecu.. dziwne ? Nigdy sobie tym głowy nie zawracałem.
  10. Hej Panowie, W Pidzie to jestem noga bo wcześniej robiłem manualem, ale małymi krokami idzie chyba w dobrą stronę. Coś tam ogarnełem sam że efekt jest jak na zdj. Ale sadzy/z pyłem - bardziej pyłu też masa. Teraz przestawiłem ustawienia takiej jak proponowal @Kazio321. Funkcje przepływy też miałem wyłączona, obroty wentylatora to były na ponad 2000. Miałem problem z wielkością płomienia i ratowałem się korektami, teraz mogłem poustawiać na zero. Po zmianie płomień delikatny jak z manualną ale biało bardziej się nie zrobiło. Chyba mało tlenu bo płomień ciemny? Co proponujecie zwiększyć? Moc wentylatora?
  11. Może coś tam się mu pokickalo w ustawieniach. Możesz zresetować do fabrycznych ustawień piec w menu i odpalić zobaczyć. A najlepiej dla pewności sprawdź wersję sterownika i jak jest nowsza to wygraj. Jaką nie będziesz mógł znaleźć to zadzwoń na infolinię i albo napisz na maila to ci przyślą razem z instrukcją. Nawiew powietrza do kotłowni zrobiony? Zetka? Rury masz niepoizolowane tak jak ja i kawał czopucha na wierzchu więc w kotłowni pewnie Hawaje i to też ma duży wplyw. Ja jak swoją zetke przyslonilem przypadkiem i miałem obudowę założoną od podajnika też miałem alarm. I Teraz blachy mam zapobiegawczo zdjęte oprócz frontowej.
  12. @PaTru1986 bardzo fajny wynik. Problem i dylemat jest zawsze. Najlepiej palić zdrowo i ekonomicznie :). Nikt z nas nie chce dużo spalić. Pid cały czas pracuje w okolicach zadanej a na manualu paliłem 60 z histereza w przedziale 10 stopni.
  13. @mmario32 Tak patrzyłem to aktualnie do przedziału 36-40 stopni, jak rządzi pokojowka, ale często nie schodzi do 40 bo cwu przy dzieciach czy sparztaniu spadnie i piec się załączy. Ogolnie piec grzeje na "ogrzewanie" jak kładziemy się spać czyli od jakiejs 22 do 3-4 rano. Wcześniej trochę wody pości na ogrzewanie jak pracuje na Cwu bo pompy pracują równolegle.
  14. @Yoman 6 ton to bardzo dużo. Też mam 14kw ale w.tamtym roku lekko ponad 3 tony poszło. Wiadomo każdy dom inny i instalacja inna. W tym roku zaczęłam od 19 września palić na wodę i ogrzewanie bo doszedł kolejny członek rodziny. Bez pidu z wygaszaniem, później trochę bez gaszenia. Wygaszanie mam zawsze ustawione po osiągnięciu temp pokojówki lub cwu( pompy równolegle). Start 19 września do 18 grudzień poszło 61 worków na 90 dni tj 10.05 kg - maximer( strasznie się pogorszył). Spieki w tym roku są u każdego kto kupił ze znajomych, tak samo w redpellet bo to produkt maximera. Teraz mam Tarskola i jest bajka. Teraz przełączyłem na pid. Spróbuję się trochę pobawić może coś z tego będzie. A wy jakie macie ustawienia na Pid? Ja strasznie duża korektę wentylatora musiałem robić na minus bo rwało w komin. Na 9 dni poszło 8 worków. Jak by nie było pogoda nas rozpieszcza :)
  15. Przy jakim piecu stosujesz te ustawienia? Jaką moc i zuzycie? Jaką temp zadana i histereza co? Ciekawe ustawienie palisz bez wygaszania kotła?
  16. Jeśli np w masz regulator pokojowy i zadane 23 stopnie w domu to jak to osiągniesz to temp na zawożę obniży się o wartość obniżenia pokojówki przykładowo twoje 2 stopnie. Jeśli spadnie poniżej histerezy zawór znowu osiągnie temp zadana i będzie grzał aż do nabicia zadanej temp pomieszczenia. Ja w zimę ustawiam sobie z piec stopni dla podlogowki to w nocy nie wychładza się podłogi i nie goni od rana, tak to rozkmiiniam :) W menu jest jescze opcja regulacja proporcjonalna czy jakoś tak. Zasada działania była taka że temperatura zaworu była ruchoma zależnie od temperatury w pokoju jak spadała to sobie proporcjonalnie sterownik podnosim temp zaworu i odwrotnie jak nagrzał to przykręcał sobie temperature. Mi się to wydaje dobre dla zwykłych grzejników a nie dla podlogowki która ma długi czas reakcji.
  17. Hej, Tak jak pisze M4rtinez w menu serwis są te ustawienia temperatury alarmowej. Standard jest na 80. Do tego są dwa przedalarmy ja mam 60 i 70, i opcja ustawienia czasu sypania podajnika peletem żeby wystudzić dla kazdego przedalarmu(przykładowo 30 sek). Działa bo kiedyś przebiło mi 60 jak pelletu naniosłem i zetke zasłoniłem w kotłowni. Temperatura podajnika u mnie na pid jest w granicach 40 stopni,w manualu w okolicach 50-55 (w pidzie dużo bardziej pracuje też wentylator chyba to też ma wpływ).
  18. Hej, u mnie palenie od 5 października i na chwilę obecną mam 2850 kg do konca kwietnia nie dobije napewno do 3. Spaliłem 2 tony lokalnego a te 850 to probuje rozne bo znalazłem skład gdzie maja oryginalne pellety( psp, red, maximer, olczyk, ed wood, lava itd.) probuje każdego zeby obadac różnice. Poczatkowo paliłem na pid ale w grudniu wyłączyłem i poszło palenie ciągłe. Regulator tech pokojowka, na dole mielismy długo 24 stopnie a pozniej trzymalismy 22,5 do 23 max. Poddasze nie uzywalismy w 2 pokojach grzejniki na 3 czyli na 21 stopni a w jednym na 2. Termometr na górze, na klatce miał cały czas 21 stopni. To nasza pierwsza zima mieszkalna. Piec ustawiony na w oparciu o posty Dziadka z tego tematu dostosowane do mnie bo posiadam piec 14 kw.
  19. Hej, Pogoda sie poprawiła, prawie wiosna wiec można się pokusić o małe podsumowanie. U mnie właśnie kończą sie dwie tony opalu które kupiłem od lokalnego dostawcy. Z paleniem ruszylem 5 października i starczy do jutra . Jak na pierwsza zime mieszkalna uwazam ze nieźle bo ogrzewamy lekko ponad 150metrow i na dole 24 stopnie na poddaszu mamy okolo 16- 20 zalezy od pomeiszczenia do czego używane. Teraz kupowac tony chyba nie będę tylko poprobuje te orginalne pellety, terez kupiłem kilka worków maximera i olczyka zobacze jak sie pali względem lokalnego. Od długiego czasu piec stale pracuje bez wygaszania na ustawieniach dziadka ktore lekko zmodyfikowałem pod siebie. U Was jak poszło??Zmieniacie ustawienia pieca jak robi sie plus na dworzu?? Włączacie wygaszanie?? Mam pytanie na ile ustawiacie przerwe wentylatora w poddtrzymaniu??
  20. Hej, nie jestem ekspertem ale wyglada to ze masz niedogrzany powrót. Spróbuj podnieść temp CO, masz głowicę na grzejnikach?? Jak tak to daj na CO kilka stopni wiecej i reguluj głowicami temperature w pomiesczeniach. Ja tez mam dwa obiegi ale dałem pompe kotłową krótkiego obiegu i z temperatura powrotu nie ma problemu zawory puszczaja tyle ile zadam przy ochronie 40 stopni.
  21. Grzejniki i podłogówka razem w pomiesczeniach? Strasznie mało na podłogę masz ustawione. Ja mam dla przykładu 34 stopnie i obniżenie pokojówki na 4 stopnie, piec chodzi bez wygaszania.
  22. To teraz takie moje małe podsumowanie. Pid vs manual na podstawie 1 tony (dokladnie 1050) Piec rozpaliłem 5.10 chwile przed przeprowadzką a starczyło do 14 grudnia. Na początku używany był pid w trybie palenie i wygaszanie po dogrzaniu pomieszczenia. Później chwilą wolnego przeskoczyłem ma manual ktorego się uczę. 46 workow na pidzie starczyło na 50 dni, dało to około 13.8 kg dziennie. 24 worki na manualu, starczyło na 20 dni i wyszło około 18 kg dziennie, tyle ze tu temperatury całkowicie inne tydzień tych mrozów co był itd. Na piecu w manualu trzymałem 60-65 z histereza 12 stopni. Pracowal 20 minut i w podtrzymaniu około 2h. W pidzie wiecej popiołu w calym piecu, natomoast w manualu bardziej w sadzy piec tak jakby, bardziej czarny ale sypki. Kocioł troche kopcił w podtrzymaniu, dzis dałem wyższy bieg dmuchawy i płomień wyjaśniał. Teraz pale manual ale 53-55 stopni. Z hist 10 stopni, bo główne źródło ciepła to podłogówka i zobacze kak bedzie szło. Do zadanej dochodzi w 8-10minut a w podtrzymaniu trzyma około1:20 h. Instalacje mam z pompą kotłową. Działam na ustawieniach chłopaków z wczesniejszych postów ale dostosowanych dla siebie. Praca 2 na 12s , dmuchawa w pracy na 21 a w podtrzymaniu 25. Dziś piec wczyściłem łącznie z czopuchem. Lekko przymknelem "szyber" bo mam za duży ciąg i komin fi200. Temp spalin mam teraz max 185 w pracy, a było nawet 210. No to będzie chyba wszystko :)
  23. Hej miwanow, A ruszt ci sie nie rozgrzał za bardzo? Patrzyles temp rusztu? Ja mialem taką sytuacje i piec sypiac pelet studził ruszt.
  24. Hej, Krzysztofwab będzie dokladnie tak jak piszesz. Piec w standardzie może obsłużyć 2 siłowniki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.