Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.10.2020 o 12:09, eliks napisał:

W wersji 9..... masz dostępną histerezę przebicia temperatury zadanej.

Co panowie zapomnieliście już o tym że kolega może mieć to przebicie regulowane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



sterownik ECO MAX 860 + ECO Touch  


Nie zapomnieliśmy Chyba, że i w 860 coś zmienili.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ważne czy 860 czy 9xx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 
To  mój pierwszy post w tym wątku, choć czytam od dłuższego czasu i wiele informacji okazało się dla mnie przydatnych za co wszystkim dziękuję.
Przechodząc do meritum.
Co może być przyczyną iż kocioł nie wyłącza się po osiągnięciu temperatury zadanej (70st) ale pracuje dalej i osiąga temperatury w granicach 80-83st. Temperatura nie jest osiągana w trybie wygaszania ale (z obserwacji) wynika iż po osiągnięciu 70 st. ciągle jest w trybie praca, podajnik działa w normalny sposób i temperatura wzrasta. Nie było to bardzo zauważalne przy paleniu w trybie standard - te przeciągnięcia były mniejsze  ale po włączeniu trybu FL przekroczenia temp. powyżej 80st są na porządku dziennym.
Zużycie pelletu nie wzrosło na znaczącym poziomie/jest niezauważalne. 
Kocioł to Heitz BIO 17kW z palnikiem XS20, sterownik ECO MAX 860 + ECO Touch  
Pokaż mi palcem, gdzie gość pisze o Ecomaxie 860 z softem 9xx.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku komentujesz zdania wyrwane z kontekstu sprzed 2 tygodni więc jasne że sprawa nie tyczyła w/w cytatu. W poście #12543 pisałem o nowym sofcie dlatego @Kordjano mnie zacytował a ty tworzysz głuchy telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale odnoszę się do postu sprzed 8 godzin. Nie rób zamieszania.75734b7356e6d9199e8c53f6622410ea.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,ale dajcie spokój , zacytowałem ten post bo Kolega @jmarecik może tego nie czytał i może nie jest świadom że coś takiego ma , a jak nie ma to będzie próbował inaczej ustalić dlaczego mu tyle przebija , a nie po to żeby z tego wynikły jakeś zwady , czuje się trochu nie swojo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Przed dwoma tygodniami kolega z problemem napisał, że ma ecomaxa 860. Łamaliśmy głowy na forum, po czym po jakimś czasie zorientował się, że ma jednak ecomaxa 920. Może i teraz będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kordjano napisał:

Panowie ,ale dajcie spokój , zacytowałem ten post bo Kolega @jmarecik może tego nie czytał i może nie jest świadom że coś takiego ma , a jak nie ma to będzie próbował inaczej ustalić dlaczego mu tyle przebija , a nie po to żeby z tego wynikły jakeś zwady , czuje się trochu nie swojo .

Nic się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W kwestii oprogramowania do sterowników ecomax 350, 850,860,920.

Te dwa pierwsze nie będą już wspierane i unowocześniane wyczerpały swoją formułę. 

Tamte dwa ostanie coś tam przy nich grzebią ale to głównie dla potrzeb producentów kotłów którzy głównie je stosują w swych produktach, mają swoje jakieś tam wymagania, ale jak mi przekazano , żadnych rewelacji w procesie spalania nie wnoszą to taki pic na wodę fotomontaż. I generalnie starsze softy są stabilniejsze, ja tak też uważam.

Poza tym by nastąpiła modulacja z prawdziwego zdarzenia tak jak to robiono kiedyś przy ekogroszkowcach i jak to jest w produktach zachodnich, to dany producent kotła przywoził do laboratorium swój produkt i był badany na stanowisku do 3 tygodni w takim Techu czy Plumie i strikte pod niego był pisany program procesu spalania, A obecne to takie modulacje do wszystkiego i do niczego. By wilk był syty i owca cała. Czyli wszyscy biorą palniki do swych produktów na jednym sofcie wiozą kocioł do laboratorium na określenie klasy 5 i ecodesing, wsypują najlepszy pellet i ustawiają palniki w oparciu o analizatory spalin i tak palniki zapiexxxxxą przez 3 dni w między czasie badań krótkie korekty ustawień , otrzymują stosowne papiery , że są najwyższych lotów , ale modulacja to tylko z nazwy i fru do klienteli.

Oj za dużo stałem się melancholijny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest prawda @robin60
Już kiedyś o tym pisałem. Kasa, kasa, kasa

Choć dużo osób i tych którzy pracują w firmach produkujących sterowniki mają super pomysły to one giną dla potrzeb biznesu :(

Przewagą kotłów i sterowania ( czy też innych systemów grzewczych) Danii, Szwecji, Włoch jest czas czyli co za tym idzie doświadczenie.

Oczywiście to tylko moja skromna opowiastka :)
 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, papen76 napisał:

Spoko emoji16.png Przed dwoma tygodniami kolega z problemem napisał, że ma ecomaxa 860. Łamaliśmy głowy na forum, po czym po jakimś czasie zorientował się, że ma jednak ecomaxa 920. Może i teraz będzie podobnie.

Nie ma się co denerwować...

Też popełniłem błąd (ale nie mający wpływu, jak mniemam, na clou dyskusji), bo mam wersję 850P2 a nie 860xx :(.
Udzielone wyjaśnienia są jasne i stanowią odpowiedź na moje pytanie.
Jeszcze raz dziękuję.
 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło spotkać użytkownika, który używa niemal podobnego zestawu co ja. Posiadam Kipi 5-20 zamontowany w kotle Heitz 16M (stara wersja). Zacząłem szósty sezon i jakoś daję radę. Fajnie, że jest ten wątek o KIPI, bo sporo się tu nauczyłem.
Pojawia się trochę wątków o tym palniku na forum, np. ten:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/33542-pro%C5%9Bba-o-pomoc-w-podj%C4%99ciu-rozs%C4%85dnej-decyzji/

Dziewczynie zaproponowano kocioł z kipi do poniemieckiego, nieocieplonego domu. Warto zajrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie modulacja nie jest jakoś ważna , palnik ma zagrzać kocioł do zadanej i tyle , jest zapalarka są dwa tryby pracy ,żle nie jest . Dla mnie ważna jest instalacja i możliwości dystrybucji ciepła wytworzonego przez kocioł ,zarządzania tą energią tu trzeba zrobić z pomysłem i tyle , ludzie za bardzo chcą modulować i tym kontrolować temperaturę , a zapotrzebowanie na ciepło się zmienia i to skrajnie .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i trzeba dodać, że większość problemów z palnikami i kotłami to tak naprawdę problemy ze źle wykonanymi instalacjami. Ale to już inna bajka

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus świeży użytkownik który nie ma pojęcia na czym polega palenie pelletem , mnie się od początku udało , reszte dopracowałem , ale nie każdy  ma tyle szczęścia .

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, papen76 napisał:

No i trzeba dodać, że większość problemów z palnikami i kotłami to tak naprawdę problemy ze źle wykonanymi instalacjami. Ale to już inna bajka emoji847.png

Witam z tym się zgadzam w 100%... Szukam instalatora który lubi wyzwania przerubkowe w wielkopolsce :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2020 o 18:29, papen76 napisał:

Spoko emoji16.png Przed dwoma tygodniami kolega z problemem napisał, że ma ecomaxa 860. Łamaliśmy głowy na forum, po czym po jakimś czasie zorientował się, że ma jednak ecomaxa 920. Może i teraz będzie podobnie.

Nie do końca masz rację sprawa dotyczyła 860 zgadza się ale z softem 9....... a nie sterownikiem 920.

Przypominam że rozwìązaniem problemu było nowe oprogramowanie które posiada możliwość zmiany histerezy kotła które fabrycznie jest ustawione na 5 st. i dlatego w moim przypadku powodowało to mocne podpisanie temperatury zadanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całego kontekstu wynikało, że chodziło o sterownik 920, a nie 860-3P z wersja softu 920. Poprostu zabrakło ścisłości. Dla mnie plus jest taki, że przetestowałem Twoje ustawienia. No i udało mi się włączyć nadzór na 60 min. na 2kW. Do tego przestudiowalem DTRke ecomaxa 920.
Swoją drogą, dużo tych wersji sterowników i sterowników do sterowników. c9f8663eac414fbc1b9abb12adacb2ed.jpgfbfb8113bf19c0a911d30bebe8ae11b6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam do ogrzania 150metrow bez ocieplenia

Mam palnik 5-20kw

Jakie modulacje mocy macie ustawione u siebie? Bo działa narazie w FL, ale trochę mnie irytuje bo przy podawaniu peletu zmniejsza się ogień 

 

Jeśli jakieś informacje potrzeba do podpowiedzi, dajcie znać to wrzucę 

Edytowane przez Radziuqq
Info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że co? Giną Ci % płomienia? Masz Econeta żeby jakiś wykres pokazać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz moje ustawienia  modulacji mocy nie zapomnij o przeważeniu paliwa2092949394_OperaZrzutekranu_2020-10-22_181957_www.econet24_com.thumb.png.c6f6b2bbcc901b7930afe2e5d1306df2.png

1079041368_OperaZrzutekranu_2020-10-22_181855_www.econet24_com.thumb.png.3f379c04cbc3e9ac820bd4c920245e31.png

Jak by było za mało powietrza to dodaj na poszczególnych progach o kilka % ja nie muszę bo za mnie to robi sonda lambda.

Na przyszłość jak o coś pytasz to wysil się trochę jaki kocioł bo palniki są takie same same ale podawanie pelletu inne. A to ma znaczenie. Jak spada % płomienia to za dużo sypie. 'Jak wszystko ustawisz i na pełnej mocy palniak 20 KW podawanie paliwa zamknie się w przedziale 3,5-3,7 to jest OK.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.