Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.11.2020 o 19:43, wojtas85 napisał:

Tak to wyglada..zaglebienia przy koncu rury tam gdzie otwory napowietrzajace.imageproxy.php?img=&key=9b7bfd50dd0619f5imageproxy.php?img=&key=9b7bfd50dd0619f5imageproxy.php?img=&key=9b7bfd50dd0619f5

20201101_192930.jpg

20201101_193010.jpg

 

3 minuty temu, tedi90 napisał:

Aż mi się wierzyć nie chce ,mam podobny przebieg a stan rury prawie fabryczny.Siarka w pellecie robi swoje(opinia od kipi)

 

Edytowane przez tedi90
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy dom parterowy 170 m kw.  Pow. użytkowa 130 m -podłogówki , drabinka w łazience . 40 m - garaż na dwa sam.  -grzejnik. I pytanie najważniejsze.  Jaki kocioł na pellet . Jeśli wogóle może być mowa o pelletowym , bo przecież pelletowce to wysoka temp.  a ogrzewanie podłogowe to niska temp. 

Przepraszam za pytanie w dziale kipi .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podłogę poprzez odpowiednie zawory lub mieszacze puszczasz max 30 a kocioł może mieć i 70,a jaki to już trudno powiedzieć ,jest tak duży wybór,pewnie taki by był serwis sprawny w razie problemów,nie chcę tu czynić krypto reklamy,możesz popatrzeć w swojej okolicy ,może jest ktoś sensowny co produkuje kotły z palnikiem kipi,to forum nauczy cię obsługi i po kłopocie,a jak masz gaz to gazowy a najlepiej do podłogi pompa ciepła lub od razu maty na podczerwień i fotowoltaika  by się zdała tak 10kw by koszty ogrzewania zeszły prawie do zera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom378 Zacznij od zbadania OZC, chyba że masz wszystko policzone w projekcie domu. Bez tego ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tom378 napisał:

Nowy dom parterowy 170 m kw.  Pow. użytkowa 130 m -podłogówki , drabinka w łazience . 40 m - garaż na dwa sam.  -grzejnik. I pytanie najważniejsze.  Jaki kocioł na pellet . Jeśli wogóle może być mowa o pelletowym , bo przecież pelletowce to wysoka temp.  a ogrzewanie podłogowe to niska temp. 

Przepraszam za pytanie w dziale kipi .

 

Ja gdybym się uparł na pellet do nowego domu z podłogówką to wykonał bym instalację z buforem i tyle , nie ryzykował bym że jakiś kocioł potrafi o każdej porze cały czas ekonomicznie pracować zapewniając stale ciepło dla OP . 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei poszedłbym w 3000 l wody grzane prądem w drugiej taryfie. Ale to teraz taki mądry jestem PS. Tak się do luksusu przyzwyczaiłem na pelecie, że nawet mi się już tych trocin dźwigać nie chce

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kordjano napisał:

Ja gdybym się uparł na pellet do nowego domu z podłogówką to wykonał bym instalację z buforem i tyle , nie ryzykował bym że jakiś kocioł potrafi o każdej porze cały czas ekonomicznie pracować zapewniając stale ciepło dla OP . 

Nie tylko do nowego można i do starszego i to z grzejnikami. I osiągać rewelacyjne wyniki wraz z grzaniem CWU. 

Ustawiasz krzywą grzewczą 0,6 i cały czas na grzejniki idzie jak do tej pory 29-32, grzejniki jak dotkniesz to prawie nie odczuwalnie ciut letnie a w domu cały czas 22 do 22,5.

Tak , że polecam bufor wszystkim niedowiarkom, a Tym którzy się go pozbyli i uwierzyli instalatorom w cudowną modulację kotłów to mówię prosto w oczy popełnili straszny błąd.

2120295097_OperaZrzutekranu_2020-11-09_190735_www.econet24_com.thumb.png.7d5d4c31207f8fcdef04172d129177fb.png68451815_OperaZrzutekranu_2020-11-09_190847_www.econet24_com.thumb.png.7768f0157456674f1d5b36311b6b3ad5.png1848131296_OperaZrzutekranu_2020-11-09_191648_www.econet24_com.thumb.png.585554670e68e687d5370af58f3fac1b.png20201109_192440.thumb.jpg.38e7a23b40dc96ffd69e50d1b6a7355f.jpg

Edytowane przez robin60
lit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło poczytać i zobaczyć wyniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie te wyniki i temp.wygladają ale u mnie jakbym miał takie 33 stopnie to by zamarzł chyba ,przy teraźniejszych temp potrzebuję 50-60 na grzejniku mieć z tym że w nocy nie palę,no i opału idzie mi 24-27 tys kw na sezon ,więc to 6-7 ton peletu,i u dochodzimy do sedna czyli ocieplenie chaty im lepsze tym bardziej sobie możemy  ograniczać zużycie opału ,bez tego cudów nie ma i by nie umarznąć trza hajcować,ale na szczęście mam dostęp do taniego drewna i na sezon spalam 2 tony węgla za 1800zł i 12 -15m/p drewna 600-800zł co daje normalne koszty,palniczek nie powiem kusi mnie ale to dopiero wtedy jak koszty na pół podzielimy z córką,na co się na razie nie zanosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas chyba zabrać się za podłączenie bufora  bo kurde 3 sezon się nad tym zastanawiam. Tak jak kolega @maronka nad palnikiem na pellet :)

Edytowane przez Dragster
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to chyba nie pora rozgrzebywać instalacje hehe , bo zmarznąć idzie .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne. Ale w tym okresie zawsze pamięć mi wraca :) hehehehe

 

U mnie w tym samym okresie co u @robin60 tak wygląda:

 

image.thumb.png.d166220844ac5cc65c195b9c2373d3e1.png

 

Do 05-11 palnik włączany był od termostatu po 05-11 załączony jest cały czas a zawory regulowane są pogodowo.

Edytowane przez Dragster
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobrze jak na twój metraż i mieszaną instalacje .

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Dragster napisał:

Czas chyba zabrać się za podłączenie bufora  bo kurde 3 sezon się nad tym zastanawiam. Tak jak kolega @maronka nad palnikiem na pellet :)

Jak mnie pamięć nie myli , toż Ty już miałeś się Tym zająć sezon temu tym bardziej , że wszystko możesz sam wykonać. 

Widzę , że kocioł zmieniłeś na HT czy taki był bo wydaje mi się defro było używane po ekogroszku.

Ale wyniki jak na 250 m 2 też bardzo dobre.

Najlepsze jest to , że moja córka przyjechała ze stolicy po ponad miesiąc czasu nie bycia w domu i się pyta tato ależ tu ciepło , a ja jej mówię , że ja nie palę jak nie wierzysz dotknij kaloryferów a ona , no faktycznie zimne. 

Odpowiadam czary kaloryfery zimne a w domu ciepło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możeś Ty robin jaki zderzacz Hadronów założył a nie bufor i Boską cząstką grzejesz ? hahaha . 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, robin60 napisał:

Jak mnie pamięć nie myli , toż Ty już miałeś się Tym zająć sezon temu tym bardziej , że wszystko możesz sam wykonać. 

No miałem ale jak zawsze były ważniejsze sprawy.

 

3 godziny temu, robin60 napisał:

Widzę , że kocioł zmieniłeś na HT czy taki był bo wydaje mi się defro było używane po ekogroszku.

Kotła nie zmieniałem. Nadal jest HT EKO DUO 25kW :) Paradoksalnie tak duży wymiennik działa bardzo korzystnie na ekonomie :) Prz zmodyfikowanym czujniku temperatury tak by mierzył temperaturę w środku strugi spalin temperatura nie przekracza 110stC na mocy 23kW przy nieczyszczonym wymienniku od marca 2020 :)

 

Edit:

Mała poprawka, temperatura spalin nie przekracza 120stC. 

 

Screen jak wygląda u mnie teraz ecoNET:

 

image.thumb.png.ddb2216aa6e5c488eb8e1d13e9a2a7b3.png

Edytowane przez Dragster
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to masz wysterowane .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak to wygląda na tą chwilę jest mega fajnie. Sprzęgło daje radę bufora brak.

 

IMG_20201112_210408.jpg

IMG_20201112_210348.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dragster napisał:

Kotła nie zmieniałem. Nadal jest HT EKO DUO 25kW :) Paradoksalnie tak duży wymiennik działa bardzo korzystnie na ekonomie :) 

Też jestem tego samego zdania szczególnie przy instalacji mieszanej choć nie ma to tak naprawdę żadnego znaczenia. Liczy się tylko i wyłącznie ekonomia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, palacz66 napisał:

U mnie tak to wygląda na tą chwilę jest mega fajnie. Sprzęgło daje radę bufora brak.

 

IMG_20201112_210408.jpg

IMG_20201112_210348.jpg

Ta temperatura powrotu jakąś dziwna u Ciebie, z tego co pamiętam masz VTC 55 stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Benton661 wszystkie pompy działają od termostatu. Temperatura w domu odpowiednia pompy STOP.  Wiem wiem, że tak nie powinno być ale spalać o połowę więcej bez sensu. Temperatura powrotu oscyluje ok 50C

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnika nie mam ale mam taki termometr przylgowy założony na rurę na powrocie, aktualnie próbuje palić na histerezie kotła ale już widzę ze to będzie porażka:)   temp. powrotu aktualnie niższa ok 8 stopni od zasilania

Edytowane przez szumik83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szumik83 A jak masz zrobioną ochronę powrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.