Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Ejcjan napisał:

Nastawy i zdjęcia o które prosiliscie 

Temp kotła 70
Max 26 kotła
Max nadmuchu 34
Średnia kotła 13
Średnia nadmuchu 30
Min moc kotła 12
Min nadmuch 26
Histereza 8
Wydajność podajnika 27kg/g
Przewazony w teście 2600g
Czyszczenie palnika co 24h
Intensywność 4%
Ustawienia serwisowe Praca
Kaloryczność 4.9
Wydłużenie pracy podajnika 2-8sek
Parametr A Fl 5
B 40
C 15t

Kolego ja nie wieżę w garbate anioły , że wszystko było dobrze przez 3 tygodnie palenia i wszystko to samo nic nie zmieniałeś , pellet ten sam. 

Raptem jak za sprawą czarodziejskiej różdżki wszystko się spiexxxxxxło. 

Te nastawy co pokazałeś to kto je zmienił , same się wprowadziły. Moc minimalna 12 kw i od takiej mocy palnik podejmuje próbę rozpalania, taką moc minimalną to maja palniki 50 kw i większe. Czy Ty zdajesz sobie sprawę ile on dostaje paliwa na start, przy stabilizacji pracy po rozpaleniu. Komora jest cała zasypana przez pellet gdzie ogień nie może się przebić i dymi.

Proszę natychmiast przywrócić ustawienia fabryczne , wyjąłeś choć jedną półkę o której pisałem. Zrób foto jak wyglądają te półki w komorze nad palnikiem.

Piszesz , że dotykasz ręką do czopucha i jest bardzo gorący , jak by miał 100 st, to skórka na Twej dłoni by się ze smażyła.

Nic się nie dzieje bez naszej ingerencji , gdyby człowiek nie miał takiego wpływu jaki ma to natura by się sama obroniła, w każdym aspekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na 30%, daj mu 8kW na początek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin prosił o ustawienia fabryczne a wy dalej kombinujecie. Bez tego nie mamy punktu wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie moc minimalna to 30% mocy palnika. Dziękuję, że mogłem pomóc.

Edit:

...3 tygodnie było ok..czytam forum już jakiś czas na trybie FL dałem A na 8 a B na 30..
 
To jedyne co zmieniłem..wróciłem do fabrycznych bo myślałem że gdzieś jednak coś przez przypadek zmieniłem ale nie pomoglo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem na 6

Może źle się wyraziłem..wiadomo że chciałem zoptymalizować proces..zmieniłem tu i tam i obserwowałem..jest taka możliwość że gdzieś przez pomylke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd nieporozumienia, ale początki są zawsze trudne Myślę, że powinno się poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ejcjan  jeśli pchniesz strefę żaru świeżą dawką pelletu poza połowę paleniska to palnik będzie kopcił i nie pomoże tu zwiększanie nadmuchu  po prostu pellet nie nadąży się spalać świeża dawka paliwa powinna spadać na żar , wtedy od razu zaczyna się palić i ma czas żeby się spalić , gdybyś miał możliwość kuknąć w rure palnika to byś to zobaczył i poją , wtedy też płomień jest krótki i może być złudzenie że jest mało paliwa w palniku a paliwa jest dużo tylko pali się nie całą rurą a przy samym końcu , jeśli masz małą dawke startową do rozpalania i po rozpaleniu zaczniesz sypać z grubej rury to jest spora szansa że właśnie tą strefe żaru pchnąłeś za daleko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zejściu na min nie powiem jest lepiej. I z komina i w piecu ..sprawdzę dziś jeszcze ciąg kominowy i będę wiedział na czym stoje

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyć możesz np 120 , 130 gr palnik masz spory , generalnie o to chodzi żeby rozpalić porządnie rozgrzać tą rurę niech tego żaru się zrobi i niech się palnik rozpędza to wszystko zależy od pelletu jeden się łatwiej rozpala drugi potrzebuje więcej zaru i temperatury , to że się rozpali pojawi płomień to nie wszystko , jak zaczniesz za dużo sypać na taki mały ledwo co rozpalony płomyk w dodatku kiepski pellet to właśnie powoduje że ta strefa palenia przesuwa sie ku wylotowi i w palniku robi się za dużo towaru mimo że waga prawidłowa , kaloryczność też , podglądnij ten płomień jak się palnik rozpędzi na maksa powinien być czysty i długi z 40 cm albo i dłuższy to właśnie on powoduje że kocioł się zbiera a z komina nic nie widać jedynie parę przy minusowych temperaturach , moc maksymalną możesz przyciąć np o dwa kw .

A , i nie cytuj ostatnich postów bo Cię @eliks ochrzani .

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a wypowie się ktoś jak ustawiać nawiew? Czym się sugerować temperaturą spalin i płomieniem? Głównie chodzi mi o to czy nie zjechałem z nawiewem za nisko Palnik Kipi 26kw max moc 15kw tyle ile kocioł średnia moc 8kw i mini 5kw

Screenshot_20201019-185027_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zobaczysz jak masz w kotle. Jak będzie Ci kopcił to znaczy że za nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie straszna sadza zaczęła się zbierać w kotle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu może być problem że moc maksymalna to 15 kw a palnik 26 w dodatku jak jeszcze praca w fl i palnik pracuje w większości na mniejszych mocach bo nie ma zapotrzebowania to będzie ciężko .

Mimo wszystko te twoje nadmuchy wydają się niskie , w dodatku prawie nie ma różnicy między mocą maksymalną a minimalną tylko 2% 

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalna 15 bo kocioł jest 4-15kw  a znajomy mowił że nie ma sensu ustawiania większej mocy bo odbiornik nie odbierze tego ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było palnik 16 kw założyć , albo chociaż 20kw ,chyba że okazyjnie kupiłeś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki juz razem z mieszkaniem, pale juz rok czasu ale cały czas się uczę bo jeszcze wszystkiego nie wiem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz próbować zwiększyć nadmuchy , albo zwiększyć moc maksymalną ze dwa trzy kilowaty może się okazać że wcale więcej nie spalisz i raczej starać sie żeby kocioł więcej na maksymalnej pracował ale widzę że histereza 20 st to raczej kocioł na maksa chodzi , rok palisz to wcześniej tej sadzy nie miałeś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej nie było ale nadmuch miałem 34 chyba ale nie miałem czujnika spalin teraz zacząłem się sugerować temperaturą spalin zeby za dużej straty kominowej nie było i dlatego zszedłem tak z nadmuchu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widocznie przegiąłeś .A to też oszczędności nie przynosi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

To  mój pierwszy post w tym wątku, choć czytam od dłuższego czasu i wiele informacji okazało się dla mnie przydatnych za co wszystkim dziękuję.

Przechodząc do meritum.

Co może być przyczyną iż kocioł nie wyłącza się po osiągnięciu temperatury zadanej (70st) ale pracuje dalej i osiąga temperatury w granicach 80-83st. Temperatura nie jest osiągana w trybie wygaszania ale (z obserwacji) wynika iż po osiągnięciu 70 st. ciągle jest w trybie praca, podajnik działa w normalny sposób i temperatura wzrasta. Nie było to bardzo zauważalne przy paleniu w trybie standard - te przeciągnięcia były mniejsze  ale po włączeniu trybu FL przekroczenia temp. powyżej 80st są na porządku dziennym.
Zużycie pelletu nie wzrosło na znaczącym poziomie/jest niezauważalne. 

Kocioł to Heitz BIO 17kW z palnikiem XS20, sterownik ECO MAX 860 + ECO Touch  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, sprawdź ustawienia serwisowe > ustawienia CO i CWU. 7c5155cb5563c17ce64c0498fa9d9103.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3st.

Ale z tego co wyczytałem to ustawienie ma wpływ na kocioł tylko wtedy kiedy temperatura zadana kotła jest niższa niż temp. zadane mieszacza i CWU. 
Też mi to wpadło do głowy w pewnym momencie ale nie ma to wpływu .... chyba:)

image.thumb.png.2de4a259a7d84de6b115752256d1490f.png

Edytowane przez jmarecik
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jmarecik Zdarzyło mi się kiedyś coś podobnego. Dosypalem peletu z nowej partii, ale od tego samego producenta. Nie zrobiłem testu wagi i też mi tak przeciągał. Po wpisaniu właściwej wagi wszystko wróciło do normy.
PS. Po dwóch sezonach wyłączyłem FL, jakoś mnie irytowało to przebijanie o 5 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.