Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem nie grzeb w parametrach fl A B C , upewnij się czy są takie jak były wcześniej , wagę wpisz taką jak wyszła z testów , kaloryczność możesz zwiększyć 5.2 do 5.6 możesz moc maksymalną przyciąć może jest zbyteczna aż tak duża skoro ten czopuch parzy , dobrze by było gdybyś zaopatrzył się w czujnik spalin , ten dym to może być przez to że dmuchasz gorącem w komin a że on zimny na końcu bo z blachy i wystaje to tam się para wytrąca to takie moje przemyślenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chata się nagrzała, nie ma odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2020 o 17:33, eliks napisał:
To wyżej nawet pelletem ciężko nazwać.

Ponieważ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet nie jest tani iglasty..raczej bez domieszek pachnie drewnem i nie ma klopotu by go rozwalić..

40 minut temu, papen76 napisał:

Chata się nagrzała, nie ma odbioru.

Czyli co z tym zrobić? 

Zmniejszyć maksymalna moc kotła? 

Wiem że lepszy od strażaka byłby regulator smartflow ale różnica jest 5 stówek..czy warto kupić jedno albo drugie ? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie smartflow kosztuje sporo i trudno komu kazać ot tak kup se . U mnie zdało to egzamin komin mam ceglany i jest dobrze w kominie jest cieplej i sucho jak wiatr dmucha to na kominie nie robi wrażenia , ale to jest u mnie co nie znaczy że u kogoś będzie tak samo

Moc maksymalną przytnij ale tyle żeby płomień nie stracił za bardzo na swoim majestacie .. 

A skąd taki duży kocioł i palnik u ciebie ?, przydał by się jaki bufor .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, papen76 napisał:

Ponieważ?

Bo trocina jest zanieczyszczona, sturlana a nie spelletowana a nawet kawałek plastiku wystaje.

 

IMG_20201018_154207.jpg.cd7496324adbd59340052bd6acb150f0~2.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie peletu nie zmieniałem więc to raczej nie to..reasumując..

Obniżać moc kipirgo ? 

Czy raczej iść w smartflowa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czekaj kopci gdzie na kotłownie ? czy z komina ? to zdjęcie i dymek z komina to na jakiej mocy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Bo trocina jest zanieczyszczona, sturlana a nie spelletowana a nawet kawałek plastiku wystaje.

A tak wygląda nieczyszczony palnik po trzech tygodniach palenia plastikiem .

Mam pomysł. Z szacunku dla Pana wyciszę go i nie będziemy sobie więcej wchodzić w drogę. 8b063719c516e54ae0f29837ab16f657.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co do mnie pijesz? Chwalenie się paleniem plastiku chyba nie jest najmądrzejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz chwilę, to zobacz w ustawieniach serwisowych > palnik > czyszczenie. Jakie masz parametry? U mnie jest tak, jak na zdjęciu.
Wiesz, cały czas mnie zastanawia ta kupka popiołu przed zapalarką. Tego nie powinno tam być. Jeżeli popiół tam zalega, to izoluje zapalarkę i stąd tyle dymu z komina.
Spróbuj tez póki co obniżyć moc minimalną na 8 kW, niech startuje trochę wolniej. Daj jeszcze fotkę ze środka kotła, zobaczymy, ile tam sadzy się zrobiło.

Aha, dopiero zauważyłem. Po zakończeniu cyklu pracy w ślimaku nie powinno być peletu. Przynajmniej tak jest u mnie. W czasie wygaszania podajnik2 pracuje cały czas i komora ślimaka zostaje pusta!

143f4cee01dda74a05288bbd800d87f6.jpg&key=a9175dc6f4d7abe153914ae188b3c8869c756bc4f875a4b3be075c3751d41b10



71d9f95d68b5409429c4f8953f25fc56.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie rozpalanie na 20mialem dałem 30

Wygaszanie 2min

Nadmuch 100

Rotacja 180sek zmieniłem na 100 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wygaszanie na 3 minuty dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład masz, to może być. A już chłodno rano. Chociaż powiem Ci, że tyle dymu na rozpalaniu to ma sąsiad w Defro. Ale później już nic nie widać u niego. U mnie to wogole tylko przy dużych mrozach było coś widać.
Zaciąga dalej do zbiornika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz moc maksymalną kotła , masz możliwość podglądnąć płomień podczas pracy ? dobrze by było zobaczyć ile jest paliwa w komorze spalania po dłuższej pracy , a jak procent plomienia na wyświetlaczu ? , U  Ciebie budowa wymiennika trochu przeszkadza dym najpierw musi iśc w dół i dopiero do czopucha wymagany ciuąg spalin dla twojego kotła podają 28 pa to sporo , ze smartflow się powstrzymaj . Być może za dużo pelletu w komorze spalania i palnik nie nadąża i kopci . 

To co @cezar76 To swoją drogą brak powietrza .

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się czepie znowu tej mocy minimalnej, bo staruje od 12 kW do 26 w FL. Jak tak rusza na 50% odrazu, to tez chyba niezdrowo. Zanim komora spalania się rozgrzeje, to już sypie grubo materiałem.
Nie wiem też jak pogodzić dymienie z szarą rurą palnika. Jakby bylo częściowe spalanie, to rura byłaby czarna wewnątrz...

Z drugiej strony czy to nie wina komina przy tych wiatrach? Sam nie wiem.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie pokazuje że to nie wina wiatru. A sam się zmagam z problemem ciągu wstecznego u kolegi, tyle że tam jak jest problem to powietrze dosłownie wiruje wokół komina, nie pozwoli się dymowi w ten sposób do góry unieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.