Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

mam spięte zasilanie z powrotem tuż za kotłem  i tam jest zamontowana dodatkowa pompka cyrkulacyjna która załącza się razem z pompą od podłogówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumik masz mały kociołek z małą ilością wody to na histerezie kotła cudów się nie spodziewaj z podłogówką .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zobaczyć  tak na próbę jak to będzie ale to lipa jednak i trzeba będzie palić od termostatu. Dodałem screena z ostatniej doby jak to wygladalo, spalanie 16kg

9F39NB0ZJ2E1I2S600380_2020-11-12 18_04_2020-11-13 18_04.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to chyba wrzucałem, ale... Z lewej palenie od histerezy kotła, z prawej grzanie od termostatu pokojowego. 3b318b3faf4b4bc90dbc0052158481fc.jpg816ea87d119f2e0f4bd975a2f05f18ce.jpg6a2309386c6e5f018837dc0489641f92.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że jak byś wsadził ten palnik do wymiennika tak 30 kw z pojemnością wodną ponad 100 litrów to było by dużo lepiej .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Już miałem to dawno przerobić, ale zawsze coś tam wypadało. No i w tym roku miał być już gaz, ale się opóźnił i będą robić na wiosnę. Teraz kombinuję jak pluma pogodzić z przyszłym gazem. Ech...
Myślę jeszcze nad sprzęgłem hydraulicznym ala bufor, tak że 300 l, ale narazie się douczam. Kocioł gazowy będzie kondensacyjny.

PS. Teraz mam 75 l pojemności kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tu jeszcze był taki algorytm że rusza Ci do zadanej a potem moduluje w dół żeby tylko utrzymać ją jak najdłużej, bez zbędnego wyłączania się

20201112_152133-COLLAGE.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 podawał kiedyś wartości parametrów A i B trybu FuzzyLogic, ale ja już tam nie zmieniałem.
To jest minus sterownika pluma, na który zwracają im uwagę użytkownicy. I zdaje się, jak grochem o ścianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, papen76 napisał:

Już to chyba wrzucałem, ale... Z lewej palenie od histerezy kotła, z prawej grzanie od termostatu pokojowego.

No tak ale palenie od termostatu to tak naprawdę palenie na histerezie termostatu. Czym większą ustawisz tym dłuższy będzie postój. Ma to też swoją wadę. Komfort termiczny jest gorszy. Ja osobiście różnicę 0.5stC odczuwam. Odczuwalne są też okresy grzania bo jednak grzejniki cyklicznie robią się ciepłe i zimne. Nie ma róży bez kolców. Zazwyczaj też ustawia się wyższą temperaturę w obiegu grzejnikowym. Bo wiadomo czym szybciej nagrzeje tym lepiej.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie. Nie do końca mi się to podoba, ale... Do tej pory paliłem od histerezy kotła, póki co próbuje od termostatu. Mój kocioł zaczął dziesiąty sezon teraz, mam nadzieję,że wytrzyma jeszcze moje eksperymenty Bardziej komfortowo jest, jak jednak jest stała temperatura. Tak paliłem przez pięć sezonów. Teraz eksperymentuje z paleniem od termostatu pokojowego.
Problem w tym, że od czasu do czasu ecoTouch mi się zawiesza. I tu jest kiszka, bo potrafi dać sygnał do grzania, kiedy nie trzeba. Albo zamiast odpalać palnik, to stoi i robi się nieprzyjemnie w domu...
Najlepiej zrobić tak, jak radzicie, powiększyć zład, ale tak, żeby znowu to pasowało do gazu. Coś się wymyśli.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu kłania się bufor. Chcesz uruchamiać palnik tak jak od termostatu i mieć stale ciepło. Zamontuj bufor :))) Kurde, trzeci sezon to robię :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie to wygląda ,(u mnie } jak @Dragster napisał  z tym że histerezę ustawiłem na 0.2 st po odpaleniu od sygnału pełna moc żeby jak najszybciej kaloryfer grzał , zaleta jest taka że jak tylko cieplejszy dzień to kocioł się nie odpali i postoje są dłuższe ,pompa po wygaszeniu kotła jakiś czas jeszcze chodzi co powoduje że temperatura w pomieszczeniu tak odrazu nie spada i postój może się wydłużyć , dlatego też buforek i sterowanie mieszaczem to lek na wszystko .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa, ja to robię piąty Nawet przeciwnicy bufora już go założyli, a ja dalej "lufo w krzakach" jak mówił Gustlik Jeleń

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, papen76 napisał:


Problem w tym, że od czasu do czasu ecoTouch mi się zawiesza. I tu jest kiszka, bo potrafi dać sygnał do grzania, kiedy nie trzeba. Albo zamiast odpalać palnik, to stoi i robi się nieprzyjemnie w domu...
 

Mnie ecostery  działają bez zarzutu ani razu się nie zawiesiły , dodam że ten co steruje szklarnią jest w domu a czujnik pokojowy w szklarni to jest na przewodzie 70 metrów długim  , zanim go zakopałem zrobiłem próbę czy działa w dtr maksymalna długoś tego chyba jest do 20 m  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Muszę sprawdzić wykończenie wtyczek, bo wygląda mi to na źle wykonane połączenie. Miałem podobny problem z czujnikiem temperatury powrotu. Przekłamywał, siłownik zaworu kręcił jak głupi, a okazało się, że instalator nie dokręcił kabla przy sterowniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już jest na wyciągnięcie ręki, a tu cyk, połowa maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kordjano napisał:

Szumik masz mały kociołek z małą ilością wody to na histerezie kotła cudów się nie spodziewaj z podłogówką .

Tak jak pisze kolega wyżej szukaj małego bufora 300 litrów i przerób to wtedy będziesz miał spalanie. 10 kg na dobę.

2 godziny temu, Kordjano napisał:

Powiem Ci że jak byś wsadził ten palnik do wymiennika tak 30 kw z pojemnością wodną ponad 100 litrów to było by dużo lepiej .

Nie trzeba , aż do tak dużego wystarczy do 20 Kw Kołton biopelkompakt -140 litrów robi też robotę. albo 16 kw - 110 litrów też robi robotę fajną i co ciekawe na Techu , miłe zaskoczenie.

Ciekawostką jest to , że do kotła 16 kw dają palnik 20 kw zapalarkę w zapasie  i pełen wypas sterownika wraz z modułem internet.

1 godzinę temu, papen76 napisał:

@robin60 podawał kiedyś wartości parametrów A i B trybu FuzzyLogic, ale ja już tam nie zmieniałem.
To jest minus sterownika pluma, na który zwracają im uwagę użytkownicy. I zdaje się, jak grochem o ścianę.

Tak @papen76 bawiłem się tym według instrukcji głównego programisty od  pisania algorytmu spalania w PLUM , efekt był taki , że kocioł dłużej pracował schodził szybciej z mocy , ale i tak czasami przeciągnął co w konsekwencji prowadziło do jego wygaszenia i rozpalenia. Testy trwały około miesiąca oni to nadzorowali ale i tak była ogólnie lipa.

Zostałem poinformowany , iż oni tj, PLUM jest w stanie zrobić taką modulację palnika jak mają zachodnie produkty ale w danym wymienniku określonego producenta który stosuje dany palnik , ale to wymaga dostarczenia kotła na ich stanowisko i w tedy problem jest rozwiązany. Ale nikt z producentów nie chce tego robić bo to nie ich palnik więc jest jak jest.  Poza tym to wiązało by się z kosztami dla producentów kotłów.

Godzinę temu, papen76 napisał:

Problem w tym, że od czasu do czasu ecoTouch mi się zawiesza. I tu jest kiszka, bo potrafi dać sygnał do grzania, kiedy nie trzeba. Albo zamiast odpalać palnik, to stoi i robi się nieprzyjemnie w domu...

Podaj wersję modułu panel Toucz i wersję ecoster T toucz jak masz pokojowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 Nic nie zmieniałem od grudnia 2016.e54606283de2d986e401b3a517288f76.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, szumik83 napisał:

Dzięki Robin60, będziemy coś myśleć, uważasz że 300 litrów byłby wystarczający? 

Wiesz ja u siebie jak bym robił to by wsadził 500 docieplił go tak jak pokazałem w inny wątku i starczył by na Twój metraż na 36 godzin czyli półtorej doby.

Papen76 widziałem u Ciebie toucz przy kotle czy w domu też masz toucz dotykowy. A sam sterownik to 850 czy 860.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pokojowy też jest dotykowy. Ster 850 P2-C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK jak chcesz to mógł byś panelowi przy kotle zapodać coś nowszego jak i temu dotykowemu w domu. Tak by już się nie wieszał . Ale byś nie został z zimnym domem to należy to zrobić w dzień powszedni . Tak by szybko zareagować jak by coś nie tak poszło. Podaj na priv  maila, to Ci napisze co i jak w niedziele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie w standardzie przy h1 5  h2 3 nadzór 0,5-1h histereza kotła 2 stopnie i palnik będzie nieustannie modulował mocą i chodził ile mu każę ,bez nieustannego odpalania i wyłączania,a wyłączanie na noc by coś zaoszczędzić i lepiej się wyspać i termostaty na grzejniki,a spalanie będzie zależne od potrzeb zgłaszanych przez grzejniki i cwo,komfort idealny

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maronka To nie jest problem ustawić tak by kocioł wygaszał się tylko i wyłącznie od termostatu a nie temperatury zadanej kotła .

Dlaczego miał byś wygasić na całą noc ? jak od tego jest termostat pokojowy gdzie można sobie ustawić obniżenie nocne , osobiście mam o 0.5 st bo faktycznie na noc lubię trochu chłodniej .

Komfort idealny to dla każdego jest inny i to co dla jednego jest wystarczające dla drugiego jest mało .

Na wykresie widać że w nocy dwu krotnie zaszła potrzeba dogrzania domu .

Dziś jak co tydzień uzupełniłem pellet zmieściło się 90 kg i czego tu więcej szukać ? jak dla mnie to nadal okres przejściowy .

image.png

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.