Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Takie smarki. Nauczony doświadczeniem, wziąłem trzy worki. Ten też bardzo słabo się rozpuszczał w wodzie. 7d4655497dabadaa8003b0eabbc9403f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem sobie spokój z szukaniem. Na razie mam stałego dostawcę/producenta od dwóch sezonów. Może nie jest najtaniej, bo obecna dostawa będzie po 836 zł, czyli tak samo jak w zeszłym sezonie i dodatkowo obecnie muszę czekać miesiąc, ale nie muszę przesiadywać w kotłowni, żeby ustawić palnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadza się. Też mam takiego tutaj, 830, jasny, czysta sosna. Ale na wolnym robie eksperymenty, bo nigdy nie miałem na to czasu. Jeszce mnie kusi pojechać za Olsztyn, gość ma pelet ze słomy rzepakowej po 530

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, papen76 napisał:

Ja bym zostawił.
Właśnie zasypałem kolejny pelet. Wyszło 2560 g w teście, a skala jest do 2500 g w sterowniku. Na szczęście wziąłem tylko trzy worki. Zobaczymy, co będzie się działo.

Myślę że źle się będzie działo . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Outsider napisał:

W czasie spalania pellet najpierw odgazowuje. Potem dopala sie węgiel drzewny.  I to czarne to własnie niedopalony węgiel. Często tworzy się to przy wygaszaniu palnika. Ustaw sobie na sterze nadzór na powiedzmy 2 min. Na małym podawaniu przed pełnym wygaszaniem bedzie to miało szansę dokładniej się spalić. 

U mnie te bobki wyrzuca podczas normalnej pracy jak palnik idzie na 12 kw, obserwowałem to trochę przez uchylone drzwiczki i widze jak co chwile spadają takie spalone bobki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Myślę że źle się będzie działo . 


Na 100% wstawię fotki po następnych rozpaleniach. Narazie wyzerowalem zbiornik i rurę, to zobaczymy co wyjdzie z tych trzech worków.
Coś mi się zdaje, że do rodzajów testu peletu można dodać pozycję "WAGA"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry oprócz testu wody , jest  test   test zapalniczki ,podświecasz pelecika jak nie chce się żarzyć zaraz gaśnie i śmierdzi to kicha .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies miałem linka do amerykańskiego bloga, na którym gość testował pelet na parę sposobów. Zapamiętalem tylko ten z wodą, ale zapalniczka też jest ok. Postaram się znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, papen76 napisał:

Jak dasz radę, wrzuć swoje dane z menu Modulacja mocy.

MAX Moc 26kw, nadmuch 38%

Srednia moc 13kw, nadmuch 29%, histereza h2 3

Min moc 6kw, nadmuch 25%, histereza h1 1 stopien

Stumien paliwa przy 26kw 5kg/h 

W domu nadal zimno. Nie jest w stanie przekroczyć 21 stopni na sterowniku pokojowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kordjano napisał:

 test zapalniczki ,podświecasz pelecika jak nie chce się żarzyć zaraz gaśnie i śmierdzi to kicha .

https://drive.google.com/file/d/15lxp6vzawHPt1Sp19jNennCGsrf55GZO/view?usp=drivesdk

To moje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




To jest budynek w trakcie budowy (...)
Obecnie grzane tylko podłogi.


Wydaje mi się, że tu jest przyczyna. Brat miał podobnie w pierwszym sezonie. Zanim jastrychy się wygrzaly i odparowala wilgoć technologiczna, to trochę czasu zajęło. Nie wspomnę o opale.

Niech mnie ktoś poprawi, jeżeli źle kombinuję, ale w tej sytuacji ja bym ustawił pracę kotła od histerezy, wyłączył bym sterowanie pogodowe podłogi i ustawił grzanie podłogi na sztywno, tak jak było wcześniej. Ustawić temperaturę wewnętrzna wysoko, np. 23' bez żadnych obniżeń i obserwować.
Czyli tak: kocioł rozpala się i wygasza w swoim tempie, pompa podłogowki chodzi cały czas, zawór podłogowki ustawiony na stałe, podłoga się wygrzewa. I czekamy na efekt.

PS. Co do żaru w popielniku.
Spróbuj wyhamować wcześniej kocioł zwiększając histerezy, np. H2=5, H1=3
Albo nawet 10 i 5.

Kocioł masz w trybie standard czy fuzzy logic?
Moc 26kW to dosyć dużo jak na nowy dom i obecnie na samą podlogowke.

Ze swojej strony mogę dodać, że w związku z wyjazdami zagranicę włączałem ogrzewanie zawsze na początku listopada. Przeciętnie w domu było wtedy ok. 16 stopni. Dogrzanie do 22' zabierało około 22-23 godzin.
PS. Zobacz sezon 2018. W domu było 11 stopni, do 23 nagrzewał się prawie dwie doby.f8740402ea37345e1452d0a5d1aca7ed.jpgef4c330d51233983758713f8dc422b51.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, papen76 napisał:

Jak dasz radę, wrzuć swoje dane z menu Modulacja mocy.

MAX Moc 26kw, nadmuch 38%

Srednia moc 13kw, nadmuch 29%, histereza h2 3

Min moc 6kw, nadmuch 25%, histereza h1 1 stopien

Stumien paliwa przy 26kw 5kg/h 

W domu nadal zimno. Nie jest w stanie przekroczyć 21 stopni na sterowniku pokojowym.

Przepraszam za dublowanie poprzedniego wpisu. Budynek był wygrzewany w ubiegłym sezonie od listopada do kwietnia. Chciałem pozbyć się wilgoci z domu przed montażem wełny i zabudowy dachu. W tamtym czasie był sterowany tylko termostatem na 23 stopnie..w podłogę szło stałe 34 stopnie. Teraz na czujniku pogodowym w podłogę idzie już od 25 stopni. Dziś rano podniosłem równoległa o 3 stopnie wyżej. Temperatura na podłogę podniosła się z 27 przy 11 stopni na dworze do 30 stopni po zmianie. Testuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, eliks napisał:

To twoje  ładnie się pali ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W spalaniu ważny jest czas i stopień obrotu komory spalania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Kordjano napisał:

To twoje  ładnie się pali ,

U mnie po teście to tak wygląda. Żar nie gasnie aż do całkowitego spalenia. 560zl tona z jakiegoś tam zboża, trocin i łuski cebuli. Tyle że trzeba to wysuszyć bo gość ma taki zbyt że nie wyrabia z produkcją. Zazwyczaj mam jede zasyp przygotowany w skrzynkach w kotłowni i to wystarcza przeschło

IMG_20201027_191521.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje ostatnio było po 660. Ja kupowałem jeszcze po 680zl. 3ci rok palę tym samym pelletem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat bardziej przypomina papierosa skoro trzeba suszyć .

pellet robi się z suchej trociny . 

Ciekawe jaką wartość opałową to posiada ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jakość peletu jest super. Dużo lepszy płomień jak w tych za 1050zl w ładnych kolorowych opakowaniach. Pali się to jak zapalniczka a zdjęcie przedstawia obraz po zdmuchnięciu płomienia. Problemem były tylko nastawy histerezy kotła oraz histerezy h1 i h2. Obecnie w domu już ponad 22. Zwiększyłem też nadmuch do 40% w piecu jest jakby czyściej bez czarnej sadzy. Tyle że teraz ogień jest też w pierwszym rzędzie tych poziomych rur. Nie znam fachowej nazwy. I rura od komina jest cieplejsza. Wcześniej można było dłoń położyć teraz już nie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kordjano napisał:

To akurat bardziej przypomina papierosa skoro trzeba suszyć .

pellet robi się z suchej trociny . 

Ciekawe jaką wartość opałową to posiada ? 

 

Wszystko da się spalić , kwestia nastaw i czasu spędzonego w kotłowni :)

W dniu 26.10.2020 o 19:56, szumik83 napisał:

U mnie te bobki wyrzuca podczas normalnej pracy jak palnik idzie na 12 kw, obserwowałem to trochę przez uchylone drzwiczki i widze jak co chwile spadają takie spalone bobki

A jak masz ustawiony obrót komory ustawiony  ( czas , stopień)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wszystko jest warte tego , czasem się to może nie opłacić .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, misiek30 napisał:

Wszystko da się spalić , kwestia nastaw i czasu spędzonego w kotłowni :)

A jak masz ustawiony obrót komory ustawiony  ( czas , stopień)

obrót mam tak  3% i co 180 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2020 o 19:56, szumik83 napisał:

U mnie te bobki wyrzuca podczas normalnej pracy jak palnik idzie na 12 kw, obserwowałem to trochę przez uchylone drzwiczki i widze jak co chwile spadają takie spalone 

Daj na próbę 2% i obserwuj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.