Skocz do zawartości

Darxy75

Forumowicz
  • Postów

    41
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Darxy75

  1. Pompa podaje temperature GZ 40 st a na rurze zasilającej bufor jest 38 a za buforem 36st Fizyczna różnica bufor wejście wyjście jest 2 st
  2. Mam pytanie odnośnie podłączenia bufora 3T Moja instalacja jest grzejnikowa potrzebowałem na grzejnikach ok 38 st na pelecie aby przy -10 miec w domu 22 - 23 st Teraz pompa na wyjściu podaje temperaturę 40st na rurze przed buforem jest mierzona 38st a na instalację dostaje marne 36 st i przez stałe mieszanie wody w buforze temperatura bardzo powoli wzrasta. Czy warto już teraz przerabiac czy czekac do przyszłego sezonu ? chodi mi oto czy różnica będzie mocno odczuwalna.
  3. Moja Kipi 8 kw dobowe 49kwh dzień -10 noc -14 grzałki nie załączone fabrycznie od -15. Tak naprawdę do -10 dawała radę powyżej już nie utrzymała temperatury generowana moc to ok. 4.9 kw pobierała 2.2. Mam trochę za dużą stratę buforową będę przerabiał na 3 punktowe połączenie 100 l bufora
  4. Podsumowanie Listopada Pompa zjadła 650 kwh z cwu 300l 4 osoby ładowanie zasobnika 2 razy na dobę do 45 stopni temperatura w domu 22.5 st.
  5. Dokładnie wysoki i wąski lub podzielony w środku aby częściowo ograniczyć mieszanie. Ja akurat do hydraulików nie mam pretensji ponieważ pompę montowałem sam 😀 Poprawie w następnym sezonie.
  6. Mam podobnie z buforem też mam temperaturę niższą w buforze niż zadaną ponieważ woda z powrotu miesza się z wodą z zasilania i automatycznie mamy na wyjsciu na grzejniki mniej. Piszesz o zadanej 42 st a na buforze masz 30 a jaką masz temperaturę na wyjsciu z pompy ? jeżeli na wyjściu jest z pompy jest 42 st to problem leży po stronie instalacji .
  7. Jakie zapotrzebowanie na ciepło było twojego domu i w jaki parametr temperatury zasilania celowałeś ? Pytam z ciekawości ponieważ u mnie z ciepła właściwego wyszło 7.2 kw grzejniki lekko przewymiarowane i temperatura jaką potrzebuję na zasilaniu przez większość zimy to 38 st. Rozumiem że 9 kw to wyszło przy -7 dla 55 st zasilania ?
  8. Moja pompa jest kipi Q8 na R32 za miesiąc październik zużyła 320 kw razem z cwu sterowanie pogodowe. Ciekawy jestem czy twoja pompa też pędzi do 90hz i dopiero potem zwalnia i moduluje.
  9. Darxy75

    Hydrobox

    Ja u siebie mam pompka 12v na baypasie bufor 100l wrazie braku prądu przemieszanie co 15 min. Po co jeszcze zawory antyzamrożeniowe ? Jak ktoś się obawia to można jeszcze zalać glikolem założyć zawory i zamontować pompkę na dużym obiegu ale po co.
  10. Jestem ciekaw co zadecydowało o wyborze pompy kipi. Q15 to czynnik R290 moc 15 kw na 165 m2 czy to nie za dużo ?
  11. Tego do końca nie wiem prawdopodobnie zależy od częstotliwości załączania pompki jedne informacje to 24 godz inne 72.
  12. Tak 100 l bufor cwu 300 w instalacji 130 l grzejniki. Parametr średnio większość zimy na pellecie to 38 st powyżej -10 to 40 st. Mie wiem czy ten bufor to mogłem troszkę mniejszy zastosować 60 l też by był ok a zład wody di grzania mniejszy.
  13. Tak naprawdę to nie znam oficjalnej ceny oferty na popularnym portalu to 28 tys za pompę i 6 tys za hydrobox oficjalnie w kipi nie mam pojęcia. Ja odkupiłem od instalatora podobno po kosztach instalacja za free czyli cena była chyba b.dobra Miałem kupić kasai 8kw monoblok a napatoczyła się kipi z hydroboxem
  14. Jak popracuje troszkę u mnie to dam znać ,prawdziwe testy to dopiero w mrozy. Pompka siedzi grundfosa a podlicznik jest w zestawie razem z elektryką zaworem c.o c.w.u i grzałką przepływową. Zabezpieczenie to ups wbudowany w hydrobox wraz z pompką i sterowaniem aby co pewien czas podmieszać wodę aby nie zamarzła wypadku zaniku zasilania.
  15. Myślę że można dopisać inne firmy do tego wynalazku jak C&H czy FOX mają tylko inne hydroboxy Co do klasy energetycznej się nie wypowiem co do ceny nie wiem czy mogę bo oficjalną można sobie sprawdzić. Pompę zamontowałem dosłownie dzisiaj
  16. Witam Ciekaw jestem ile osób przesiadło się z palnika na pellet firmy kipi na pompę ciepła wraz z hydroboxem od tego producenta. Mam zamontowaną pompę Pompa ciepła KIPI HERO PREMIUM 8kw jestem ciekaw czy są osoby posiadające tą pompę i jakie mają opinie ?
  17. Biorąc dotację na pompę ciepła gdzie jest zapisane że jest obowiązek przejście na Net-metering istniejącej już PV. Też zakładam pompę ciepła KIPI 8kw i posiadam PV 6.3 kw będę składał dokumenty dotacja / czyste powietrze/ i dostałem informację że dotacja jest do PC a nie PV czyli panele zostają na starych zasadach.
  18. Piszesz 230 v przy 7 panelach hmm to napięcie bez obciążenia chyba że się mylę. Moje 8 paneli ma ok 275v ale pod obciążeniem ok 240v Dane z panelu. Napięcie Voc: 34,3 V to przy 7 panelach da tobie ok 240v Napięcie Vmpp: 30,1 V to przy 7 panelach da tobie max 210v w piku czyli troszkę mało.
  19. W menu serwisowym parametr Histereza wygaszania kotła jest 5 st. ustaw 0 i będzie ok. Przerabiałem to rok temu tak ma jakaś wersja softu
  20. Nikt nie pisał że jest termostat grzałka bez termostatu ponieważ zasilamy DC .Termostat jest z poziomu sterownika. Opisuje typowy sterownik do grzania CWU z paneli
  21. Witam Używałem zestawu 8 x 235 wat z grzałką 2 kw z sterownikiem MPPT potem zmieniłem na grzałkę 1,5 kw aby grzałka była obciążana maksymalnie i teraz robi robotę od 1 kwietnia do 30 września woda za darmo. W maj czerwiec lipiec sierpień woda o godz 15.00 75 st. Zamontuj sterownik MPPT obsługujący do 3 kw i będzie tobie obciążać grzałkę max 2 kw bo taką masz w zasobniku napięcie pod obciążeniem będziesz miał na poziomie 240 v. Po osiągnięci zadanej temperatury sterownik obciąża grzałkę tylko kilkunastoma watami .Są polskie firmy posiadające takie sterowniki w ofercie. Na temat przetwornicy się nie wypowiadam ponieważ nie używałem.
  22. Czyli musiałbym przepięć pompę pod mieszacz nawet wtedy gdy to jest jedyna pompa zasilająca cały dom poza CWU.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.