Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Hehehe producenci kotłów nie będą szczęśliwi że od nich nie kupujecie :-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

mw1100. Cieszę się, że pomogło...chyba muszę to opatentować ;) 

Eliks... Patrząc ile na tym zarabiają, to sami mobilizują człowieka aby zrobić coś samamu. 

Jak widać można to wykonać za śmieszne pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby jeszcze ceny do tego były. Mnie bardziej interesuje z jakiego gatunku stali jest rura paleniskowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gatunek stali z jakiej jest zrobiona rura paleniska.  Poprostu jak się rura trochę wypali, to zrobię sobie nową.  Jak coś będziesz wiedział daj znać, będę wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mw1100 napisał:

Moje nowe zawirowywacze spalin,

Fajne ale zerknij na takie sa w przemyslowce...

 

IMG_20190822_082644.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, tylko ja zrobiłem to na próbę i ze słabych materiałów, ale widzę że się bardo dobrze sprawdzają i robią robotę, jak się wypalą to zrobię coś z kwasówki bardziej profesjonalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po krótkiej przerwie. 

Udało mi się osiągnąć wkoncu stabilna temperaturę 22,5st u córki w pokoju (najchlodniejszym), 

Wczoraj po ponad 3tyg od pierwszego odpalenia wyczyscilem szczotką porządnie piec i odkurzulem nagar,  zauważyłem przy palniku odstajacy sznur, docisnalem go, teraz drzwiczki od palnika zamykają się ciężko, aż muszę pomoc trochę nogą. 

Ogólnie pellet Poltarex wypadł lepiej niż excellent biomasa, chyba, że to kwestia moich różnych ustawień. (choć przy excellencie świnka nadal żyje i rośnie). 

 

Przez chwilę miałem nadmuch max 45%, śr 39, min 35, wszystko przez to że płomień był na poziomie 40-70%.

Po wczorajszym wyczyszczeniu zmieniłem mu nadmuchy i parametry są nastepujace:

Moc max 11kw nadmuch 36%

Moc śr 6kw nadmuch 33%

Moc min 3kw nadmuch 28%

 

Histeraza 8, zadana 66(po 4min wygaszeniu 71st na piecu) 

Cwu 45st, histeraza 5 (wcześniej cwu 52 hist 10 lecz nie zdawało egzaminu przy naszym trybie rodzinnym, piec mielil 2h wieczorami aby nabić temp cwu i co) 

 

Czas cyklu praca 12s

 

Tryb FL MIN 20%, MAX 90%

 

Rozpalanie 50g (wcześniej 80-100g) i bez problemu rozpala) 

 

Czyszczenie co 12h(wcześniej 24h)nadmuch 100%, zdj paleniska po 24h i nowy pellet Olimp Gold top quality który właśnie zasypuje

 

 

Pozdrawiam, jakieś rady? 

Przypominam, że mój palnik to nieszczęsny KIPI BASIC. 

 

 

 

 

 

15759901160593121542451529617082.jpg

15759901502778386792200131652913.jpg

Edytowane przez Crespoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Crespoo napisał:

Tryb FL MIN 20%, MAX 90%

Zmniejszyłeś zakres modulacji palnika. Zmniejszyłeś już mu moc na 11kw, a teraz zmniejszyłeś jeszcze zakres modulacji. Przy twoich ustawieniach progów mocy, 100%FL=11kw, a 0%FL=3kw. Więc twoje 90% FL to nie jest 11kw, tylko mniej. Gdyby palnik pracował w standardzie, to owszem będzie pracował pomiędzy 11 a 3 kw,ale przy takich ustawieniach FL tak nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, to 10kw. Opieralem się na tym:

Sugerowane nastawy wstępne do kotłów pelletowych (2)

Edytowane przez Crespoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zamontowałem palnik kipi ( w swojej szklarni ) miałem podajnik tłokowy palenisko to taka płaska płyta żeliwna z dziurkami podobnie jak przy tej rynnie , paliłem tam przez lata  różnymi groszkami , odsiewkami , czeskim brunatnym i nie było problemu z grzaniem kiedy znalazłem swój tani pellet przemysłowy byłem ciekaw jak by się to sprawowało na tym palenisku kupiłem tonę tego pelletu i spróbowałem , o dziwo byłem mile zaskoczony całkiem fajnie się paliło , przepaliłem całą zimę i na drugą postanowiłem założyć palnik kipi do tego kotła . Uważam że na tej rynnie można spalać każdy pellet drzewny , warunek jest jeden nie może się spiekać ,,popiół musi być sypki @Crespoo ja na twoim miejscu poeksperymentował bym z czasem cyklu praca dobrał bym go tak żeby kolejna dawka była dosypywana w momencie kiedy ogień cofa się w kierunku sztokera , aby odepchnąć żar na środek rynny świeżym pelletem ,czym większa dawka to większa siła przepychania , jak będzie często po pare pellecików to będzie się paliło zawsze blisko ślimaka , a kopczyk popiołu będzie się tworzył na środku rynny i będzie miał utrudnioną drogę do popielnika , ale mogę się mylić takie spostrzeżenia mam ze swojego palenia pelletem na tym palniku z podajnikiem tłokowym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miałem do czynienia z kotłem Kołton Biopellkompakt 20 Kw poj, wodna 140 litrów OK z palnikiem KIPI zaś sterowanie Tech. Kocioł sam w sobie jak najbardziej OK, ale to co robi sterowanie TECH to po prostu jedno wielkie nieporozumienie. Ta firma w algorytmie spalania w stosunku do PLUM to 100 lat za murzynami.Jeżeli miał by ktoś kupować ten kocioł z tym palnikiem to OK niech bierze tylko bez automatyki. Z uwagi iż KIPI dostarcza te palniki też do Zębca Diamant i tam również TECH ten sam . Niech się dobrze zastanowi , by potem nie wylewał łez na forum , MA SA KRA. Ja osobiście gdybym miał kupować jeden czy drugi kocioł , od razu wymienił bym samo sterowanie na PLUM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność wodną ma ładną ,niektórym by się przydała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie @Kordjano i mierzyłem temp. spalin ,to wynosi na pełnej mocy 20 Kw około 90 C czyli jest cacy, bo tech oczywiście nie ma w swym sterowaniu możliwości mierzenia temp spalin, za to chwali się modułem ethernet w sterowniku, i wieloma jeszcze innymi bzdetami. Widać wyraźnie , że zaadoptowali ten sterownik pod pellet z ekogroszkowca ale wielkie jedno G....o z tego wyszło. Nie ma wagi pelletu , sterownik sam nic sobie nie wylicza, trzeba ręcznie ustawiać podawanie pelletu 3 s przerwa 16 s i tak dalej jak w ekogroszku. Jeszcze raz Wielkie rozczarowanie  mnie spotkało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
13 minut temu, robin60 napisał:

to co robi sterowanie TECH to po prostu jedno wielkie nieporozumienie. Ta firma w algorytmie spalania w stosunku do PLUM to 100 lat za murzynami

Nie pierwsza to informacja ze przy pellecie to Tech powinien sie jeszcze dlugo uczyc. Jezeli to taka przepasc, to jaka przepasc dzieli ich od takich np wloskich sterowan. Bo jak dla mnie podobna przepasc dzieli Pluma od zachodu. Mimo wszystko jak na nasze krajowe warunki Plum to chyba jak na razie najlepsze sterowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 Na oryginalnym nieprzerobionym czujniku musisz dodać jeszcze ~+15stC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam gościa który Kipiego montuje na Bragerze, też świetnie się sprawdza. Plum jest najlepszy pod Kipiego ale trochę na wyrost jest pisanie że najlepszy generalnie do wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś taką niespodziankę znalazłem w panelu pokojowym. Tam, gdzie była moc minimalna - nadmuch, pojawił się termostat pokojowy mieszacza 2 Mieszacza 2 oczywiście nie posiadam. Mam 1 i 4.

 

3cad7e345b7c2180cd502e8bd91edee9.jpg&key=0ce94f1a2c243dda251080fe19cbc813fe41d762d726de85b19c231850488ef0

 

A w międzyczasie jak to pisałem, na panelu pojawiła się temperatura ni stąd ni zowąd 22.2 a po chwili wróciła na 21.6. Cuda wianki. Ten skok zapisał się też w econecie. Nie było nikogo w domu dwa dni i już sprzet glupieje z tęsknoty, hehe.72bfdbee18eaa61bae48527e71c0905e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.