Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, cezar76 napisał:

Kolego, spędza Ci sen z powiek ten kolor, skoro piszesz, że dobrze grzeje? Zamontuj sobie lambdę to wtedy będziesz spokojny, że spalasz jak najbardziej wydajnie każdy gram pelletu. 

Ewentualnie zmień cykl na 30 sekund i zobaczysz czy jest lepiej lub gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dojście do używki U-22 to może jeszcze to ma sens. Ja miałem U-22 przesiadłem się na Lumo i widzę ogromną różnice w spalaniu, a czyszczenie to wręcz bajka.Nie wspomnę o klasie 5.

Zrzut ekranu 2019-11-19 o 10.36.55.png

Zrzut ekranu 2019-11-19 o 10.37.06.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej ciebie rozumie, ale ja mam w piwnicy wilgotno i w lecie nie palę więc żeliwo ma większe szanse, a przy okazji  U22 Economy też ma klasę 5 i jest tańszy od Lumo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha, no dokładnie, i jeszcze te warunki jakie ten Lumo ma u Tomka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, cezar76 napisał:

Ten wizjerek w lumo fajny jest. Mała rzecz, a cieszy. Tak jak słupki spalania... 

Wizjerek fajny jeśli chcesz pobawić się z kolorem i długością płomienia - nie trzeba otwierać komory - bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno niektórzy mają tak zrobione ,że w mpm ds jest włożony palnik w drzwi środkowe na wysokości rusztu i palą jednocześnie peletem i drewnem,wtedy można mieć kocioł z górnym zasypem -wygodniejszy,i podgląd na ogień przez wizjer w górnych drzwiach, palnik odpala drewno i po dojściu do zadanej wyłącza się a pali się tylko drewno i po wypaleniu drewna i spadku temp ,włącza i pali pelet,co o tym myślicie,palnik nie ulegnie uszkodzeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maronka  nie widzę za bardzo palenia jednocześnie drewnem i palnikiem , ale po paleniu drewnem jak najbardziej można odpalić palnik np na noc , tak sobie myślę czy dla ciebie nie było by to fajne , lubisz palić drewnem , nie drogo cię to wychodzi , a miał byś taki palnik , jak na przykład nie masz czasu i ochoty rozpalać to odpalasz palnik i zapominasz o paleniu .Ot takie hybrydowe palenie .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy ilość powietrza jaką może piec przeciągnąć przez palnik na postoju, nie jest za duża do palenia drewnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sie tak zastanawiałem czy w takim mpm czy tym wiadrusie u22 economie trzeba by było doposażyć się w drugie drzwiczki i do palenia drewnem przekładać je , jak wam się wydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest oryginalny wpis gościa który niby tak pali,sam myślę że to może uszkodzić palnik

Andrzej Mączka  Już to w dużej mierze rozkminiłem ;) - dla mnie połączenie mpm ds + kipi to rewelacja. Pracuje w domu i w ciągu dnia dokładam sobie drewienko, wieczorem piecyk lata na 80 stopniach i zawór trójdrożny ustawiony na 15% kaloryfery, ok 21-22 włączam tryb - pellet na 55stopni, zawór na 30% - startuje w trybie postój ze względu na wyższą temp. pieca. Po ok 1-2h się rozpala i tak sobie hula do rana; rano dorzucam drobne drewienko - rozpala się od palnika; przechodzę w tryb ruszt; dorzucam drewno do pełna i leci dalej :). To rozwiązanie dla mnie super ze względu na dostęp do drewna w bd. cenie, stacjonarną prace - no i ekonomia górą :) Przy tej pogodzie - noc 1-3 stopnie, dzień 8-10 stopni - w ciągu dnia wrzucę kilka porąbanych szczapek drewna, w nocy palnik zje 4-6kg pelletu - domek 200m2 b. dobrze ocieplony

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maronka napisał:

przechodzę w tryb ruszt; dorzucam drewno do pełna i leci dalej :)

No właśnie. Tutaj mogą być kluczowe słowa-przechodzę na tryb ruszt. I wtedy nadmuch jest nadal przez palnik, który w ten sposób jest chłodzony. Trzeba po prostu wachlować trybami-pellet-ruszt. Wówczas nie widzę problemu. Ale jeśli palnik by stał, a powietrze ciągnęło tylko grawitacyjnie przez palnik bez pracy wentylatora, to nie widzę tego z uwagi na możliwość uszkodzenia palnika.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w styczniu tak paliłem , ale ja mam palnik pod rusztem , odpalałem drewno palnikiem bo nie chciało mi się gazetami, wieczór długi to z nudów co 2 godzinki dołożyłem trochu drewna a przed spaniem przestawiałem na palnik i w nocy palnik pilnował temperatury pokojowej  przy dużych mrozach daje to duże oszczędności u innych spalanie na poziomie 30 35 kilo a u mnie nadal 12 do 15 kl i tak zamiast 3.5 pelletu  które spaliłem dwa sezony wcześniej  w zeszłym spaliłem 2.5 tony  . Oczywiście gra warta świeczki jak drewno jest swoje , jak bym miał kupować na jakimś składziku to wole spalić tą tonę więcej pelletu .

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kordjano napisał:

wieczór długi to z nudów co 2 godzinki dołożyłem trochu drewna

To są kolejne słowa-klucz. Mam ten sam kocioł co kordjano. Mój ruszt od nowości leży pod ścianą. Ogrzewam trzy rodziny i od czasu gdy mamy ten kocioł, ani jednej osobie z tych rodzin nie chciało się palić w ten sposób co Kordjano, łącznie ze mną. U mnie nawet nie ma komu pelletu dosypać, a co mówić o paleniu na ruszcie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażaj się kolego, ale uważam że skoro płomień daje ciepło, to nie ma co rozkminiać jego koloru. Tak jak masz jest w normie. A jak chcesz mieć idealnie to tak jak powiedziałem-lambda. To tak jak rozkminiać kolor popiołu, bo i takie pytania się zdarzają. Jak nie ma niedopałków w popiele to nad czym debatować, czy popiół jest szary, czarny czy brązowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ustaw ten płomień żeby był nie za jasny nie za ciemny nie poszarpany i krótki a w miarę długi i nie przejmuj się ważne żeby piec hulał , jak chcesz mieć idealnie to tak jak kolega cezar napisał ecoLAMBDA 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały płomień - za dużo powietrza, czerwony płomień za mało powietrza. Sadza czarna w piecu za mało powietrza. Dym przy rozpalaniu z komina - za mało powietrza.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku gdy jest za mało powietrza wystarczy podbić nadmuchy?
W rodziców w piecu osadza się trochę sadzy, a w popiele jest trochę niedopałków.
U mnie ten sam pellet z tym samym palnikiem spala się na pył.

Za to jak podbiliśmy nadmuchy to mam wrażenie że piec łykał pellet jak szalony (ale wtedy zbiegło się z ochłodzeniem więc to może być powód). Jestem tam raz na tydzień i nie bardzo mogę to ogarnąć. 

IMG_20191109_183128.jpg.ebfc5122d993728bcc01137ca8661d29.jpg

 

Edytowane przez MarcinL15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kordjano napisał:

Właśnie sie tak zastanawiałem czy w takim mpm czy tym wiadrusie u22 economie trzeba by było doposażyć się w drugie drzwiczki i do palenia drewnem przekładać je , jak wam się wydaje?

Drugich drzwiczek nie trzeba, wystarczy płytko zamontować palnik, tylko żeby popiół mógł się przez ruszta przesypać, i o przegrzewaniu palnika raczej nie ma mowy , tym bardziej że przy opcji ruszt palnik podaje powietrze, a nawet na wyłączonym pewnie dał by radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec powinien mieć jasno szary nalot, natomiast zbyt duży nadmuch spowoduje wydmuchiwanie niedopalonego pelletu. Należy tak dobrać dawkę i powietrze, aby pellet ulegał całkowitemu zgazowaniu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.