Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Tomek0407 napisał:

Wracając do tego mojego wyniku spalania za ostatnią dobę to Panowie nie wpadajcie w "rozpacz". Pamiętam mój pierwszy sezon 2016 gdy zamontowałem palnik do viadrusa, dom bez izolacji parametry z lat 70-tych. Poszło mi wtedy 9 t peletu. Od tego czasu dom zaizolowałem, ściany dach, powymieniałem część grzejników, w końcu wymieniłem ( końcówka marca) kocioł na lumo bio max. To spowodowało, że za tamtem sezon spaliłem 3.5t. Myślę jeszcze, że mam troszkę do poprawy - wymienić  grzejniki (resztę) na niskotemperaturowe, może rekuperacje? Ciekawe ile jeszcze wtedy mógłbym zejść ze spalaniem? Czyli jest jeszcze coś do poprawy. 

Tomek żeby tak nie dołować kolegów tym spalaniem to powiedz chociaż że nie grzejesz cwu pelletem w zimie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, ciekawe czy tym samym Lumo wykręciłbyś taki wynik bez bufora... Raczej wątpię, bo jak by nie było każde rozpalanie i wygaszanie to jakieś straty są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozczaruje Cię - Kardjano w zimę grzeję CWU peletem. W lato solary w zupełnością mi starczają na CWU dla 6 osób. 

Zobaczę jak w tym sezonie będzie miało wpływ na spalanie  wymiana kotła, w tamtym wymieniłem go na koniec marca.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomek0407 napisał:

Wracając do tego mojego wyniku spalania za ostatnią dobę to Panowie nie wpadajcie w "rozpacz". Pamiętam mój pierwszy sezon 2016 gdy zamontowałem palnik do viadrusa, dom bez izolacji parametry z lat 70-tych. Poszło mi wtedy 9 t peletu. Od tego czasu dom zaizolowałem, ściany dach, powymieniałem część grzejników, w końcu wymieniłem ( końcówka marca) kocioł na lumo bio max. To spowodowało, że za tamtem sezon spaliłem 3.5t. Myślę jeszcze, że mam troszkę do poprawy - wymienić  grzejniki (resztę) na niskotemperaturowe, może rekuperacje? Ciekawe ile jeszcze wtedy mógłbym zejść ze spalaniem? Czyli jest jeszcze coś do poprawy. 

No to nieźle. Zrobiłeś najlepsze co mogłeś zrobić. Swoją drogą zimy nas teraz też bardziej rozpieszczają. Lokalizacja też ma wpływ. Na Suwałkach było by gorzej myślę :)

Na ostateczny wynik ma wpływ sporo czynników, które składają się na ogólne zapotrzebowanie energetyczne budynku. 

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2019 o 17:04, robin60 napisał:

@gucio2607 kąt prawidłowy podajnika , ale jak przechyliłeś w bok to ta rura na końcówce ze żmijką powinna być w pozycji takiej w zbiorniku.

20191116_165203.thumb.jpg.122f5132b8d936f5e1e449cbf810b31b.jpg

 a nie takiej

20191116_165227.thumb.jpg.6e9b7492b792070d1153fe63cee57bdf.jpg

Odkręć obejmę zaciskową która łączy obie rury podajnika  i przekręć ją tak jak Ci pokazałem.

 

Wczoraj sprawdziłem i faktycznie rura jest łączona ale nie widziałem bo była zasypana pelletem, poprawilem końcówkę, że już jest pod takim kątem jak powinna. Sprawdziłem też rurę sporo i strzałka jest w dół. Dziś rano ALARM nieudana próba rozpalenia kotła. Zaglądam do palnika PUSTO, ściągam rurę sporo i pellet wysypuje się po kotłowni. Wygląda jakby podajnik nr2 podczas rozpalenia nie podawał pelletu do komory spalania. Wrzuciłem garść pelletu do komory i rozpalił.Powoli kończą mi się nerwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



... ściągam rurę sporo i pellet wysypuje się po kotłowni.


Zaprawdę, powiadam Ci, niewiele trzeba, żeby pelet stanął w rurze spiro.
Ostatnio ktoś na tym forum zachwalał rurę spiro gładka w środku. Muszę to znaleźć, że względu na ponoć bezszelestne działanie. A i Tobie napewno by nie zaszkodziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprawdę powiadam, że nie zawiesił się w rurę spiro tylko cały palnik był zasypany a w komorze spalania zero

Edytowane przez gucio2607
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Zaglądam do palnika PUSTO


Faktycznie, coś tu nie gra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, sorry, jestem po podróży. Zaraz jeszcze raz poczytam wszystkie Twoje posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, gucio2607 napisał:

Zaprawdę powiadam, że nie zawiesił się w rurę spiro tylko cały palnik był zasypany a w komorze spalania zero

Czyli sztoker był zasypany tak? Podajnik nr 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw podajnik 1, tak by rura spiro była jak najbardziej w pionie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim znajdę na telefonie wszystkie Twoje posty, trochę minie czasu
Powiem Ci, co wydarzyło się u mnie.
Nieudana próba rozpalania trzykrotnie, alarm. Rura palnika pusta, podajnik 2 pusty. W okienku podajnika 1 pełno peletu. Zapalarka działa.
Okazało się, że wtyczka kabla podajnika 1 była lekko obluzowana. Po dociśnięciu wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są za długie kawałki pelletu potrafią zawiesić się w rurze spiro. Szczególnie jak jest pod takim kątem. Po ruszeniu rury mogło wszystko się wsypać do palnika na sztoker.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecomax 350 i dzieje się tak od samego początku tj. od lipca. Aktualizacji nie robiłem bo nie wiem jak. Dziś widzę że podajnik numer 2 przy rozpalaniu nie chodził wogole ale przy sterowaniu ręcznym tak aczkolwiek ikona podajnika nr2 się świeciła..przy któreś z kolei próbie w końcu ruszył i już kocioł pracuje

 

Edit:

Dzwoniłem do serwisanta który regulował kocioł i prawdopodobnie uszkodzony jest kondensator rozruchowy podajnika nr2. Mam już numer do serwisu kipi zobaczę co powiedzą.

IMG_20191119_085852.jpg

Edytowane przez gucio2607
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, misiek30 napisał:

U mnie spiro jest tak , i działa bez zarzutu. 

20180307_115445.jpg

Łezka w mym oku się pojawiła na wspomnienie nieśmiertelnego Viadrusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie, tam w Twym sterowniku sztoker chodzi cały czas, czyżby od początku była jakaś część uszkodzona. Jeżeli na ręcznym sztoker chodzi to coś nie tak.

Jak dobry serwisant to powinien posiadać na wyposażeniu taką listwę która znajduję się przy palniku pod jego obudową , i powinien ją wymienić i zobaczyć czy to to.

20191119_092444.thumb.jpg.65d690e2f8c44f4af7ffd45d6304cf95.jpg20191119_092455.thumb.jpg.86d2954f19621fa027a9c8a69745f036.jpg

Odkręć obudowę dwie śrubki z boku wyłącz sterownik z kontaktu i po dokręcaj wszystkie zaciski na tej listwie. może któryś luźny.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2019 o 14:29, waldimajster napisał:

Witam jestem na etapie dopracowywania wyglądu płomienia i z tego co czytam zdania są podzielone co do koloru płomienia .Jedni piszą że ma być jasny inni że zółto pomarańczowy - jak jest najkorzystniej ? u mnie w momencie zasypywania palnika peletem spada płomień na chwile nieco poniżej 90 %  potem zaraz powraca do 100 % i kolor płomienia jest pomarańczowo - zółty . Chyba teraz temperatura rośnie najszybciej .Tak przy okazji jaki macie czas cyklu pracy u mnie teraz 60 sekund i przy takiej wartości chyba najlepszy płomień jest

Witam i nikt sie nie wypowie jaki najkorzystniejszy jest kolor płomienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem napisać, że pewnie kondensator rozruchowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, waldimajster napisał:

Witam i nikt sie nie wypowie jaki najkorzystniejszy jest kolor płomienia ?

Kolego, spędza Ci sen z powiek ten kolor, skoro piszesz, że dobrze grzeje? Zamontuj sobie lambdę to wtedy będziesz spokojny, że spalasz jak najbardziej wydajnie każdy gram pelletu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Tomek0407 napisał:

Łezka w mym oku się pojawiła na wspomnienie nieśmiertelnego Viadrusa

Ale będę musiał się z nim pożegnać, bo nie da się palnika założyć nad rusztami , bo to U26, ale zmienię na U22 Economy, i dopiero wtedy dopracuje spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.