Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi czy też macie dziś problemy z econetem? Łaczy się co chwilę i co chwilę zrywa połączenie z serwerem econet24.com czy coś u mnie nie teges?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że pojawiła się nowa wersja oprogramowania na econeta (1.11.3515)  instalował już ktoś? Co wnosi nowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się chyba przez te wiatry na serwerach namieszało. Mam wersję  3.0.3661, rano w econet24.com pisze mi że pojawiła się nowa wersja oprogramowania (1.11.3515). W ogole wczoraj jakieś ciągłe zrywanie połączenia z serwerem miałem. Teraz patrze w econet24.com i aktualizacji brak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, to u mnie tak to nie działa.

Tryb kominiarza można włączyć tylko manualnie, żadnego harmonogramu, uzależnienia od czegokolwiek itp.

Jak włączę ten tryb, to kocioł od razu pracuje ze 100% mocą, otwiera wszystkie zawory 3D i tak hula przez zadany czas. Sam się nie włączy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, pamiętam że kiedyś ktoś poruszał tutaj temat zanikania płomienia i ponownego rozpalania, pomimo że ogień z rury na 30cm. Nie mogę znaleźć, ktoś coś kojarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne zjawisko gdy czujnik fotodiody pokazuje 0% płomienia przez jakiś czas. To nawet jak się pali to sterownik ponownie uruchamia procedurę rozpalenia.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu warto wyczyścić porządnie rurę palnika , sprawdzić czy otwory są drożne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w miarę czyste to wszystko, nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba w samym sterowniku był jakiś problem i nadawało się to do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukał bym winy w sterowniku , raczej w nastawach , może zmieniłeś pellet na bardziej twardy , skoro nastawione cykle pracy i czyszczenia  działają palnik odpala , czujka gubi płomień to nic innego jak zalegający pelet , może inaczej  żar stopniowo przesuwa ci się coraz dalej w kierunku wylotu i następna dawka pelletu  rozpala ci się w połowie rury  zamiast od razu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem; mój sterownik to ecoMAX 860 P3, podpiąłem pod niego ecoNETa i chciałbym sprawdzać np. z domu jaka aktualnie jest temperatura na hali ( wewnątrz pomieszczenia ) ale nie mam pomysłu gdzie podpiąć np. czujnik CT7. Pytanie czy w ogóle się da podpiąć czujnik CT7 bezpośrednio do sterownika ( nie potrzebuje ecoSTERA ). Wiem że można by to ominąć i wyprowadzić z kotłowni na halę czujnik ct4 podpięty pod coś, ale wszystko mam zajęte - mieszacz, pogodówkę, spaliny, powrót, Moduł B - obieg 2 i 3, zostaje ewentualnie bufor ale on też ma stanąć w przeciągu roku więc zostaje aby wejście ecostera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale to uboga wersja sterownika , ludzie kupują a potem wymieniają.Chociaż dodatkowe moduły też można podłączyć. Ale pytanie po co jak można kupić 850 i mieć wszystko w jednym.

1287768126_OperaZdjcie_2019-03-29_061220_kipi_pl.thumb.png.7f4fdcd04ff135dd78230dd3a2d9ab50.png

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trochę z innej beczki.
Czy użytkuje ktoś z Was kipi z dołączonym do instalacji rezerwowym kotłem na gaz? Jeśli tak, to jak jest rozwiązane jego sterowanie? Ogarnia to ecomax czy trzeba kupować dodatkowo pogodowke, termostat pokojowy itede?
Wczoraj dostałem wiadomość, że będą kładli rurę z gazem na mojej ulicy, a nie chce rezygnować za nic w świecie z ecomaxa i econetu
Pozdro ze Szwecji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, robin60 napisał:

Można, ale to uboga wersja sterownika , ludzie kupują a potem wymieniają.Chociaż dodatkowe moduły też można podłączyć. Ale pytanie po co jak można kupić 850 i mieć wszystko w jednym.

 

Masz może schemat jak to podłączyć do 350 bo nigdzie nie mogę znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o jaka instrukcje Ci chodzi ecoster 200 czy TOUCZ. Bo to dwie różne rzeczy. Proszę pisać precyzyjnie tak bym nie musiał siał siedzieć w Twej głowie. Bo nie wiem jaki panel pokojowy zamierzasz podłączyć pod ecoMax 350.

Proszę określić co chcesz z czym połączyć.

 

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.