Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś z racji iż już kocioł nie ma co robić a pogoda zapowiada się słoneczna i tylko cieplej, postanowiłem zakończyć sezon grzewczy mego domu pow. jak w stopce.

Sezon rozpocząłem dnia 1.10.2018r  i trwał do dziś 19.04.2019r czyli 201 dni w tym paliłem na ruszcie przez 45 dni , samym pelletem zaś 156 dni.

Przez 156 dni spaliłem 146 worków X 15 kg co daje 2,190 kg, jak podzielimy to przez liczbę dni 156 to średnia dobowa wraz z grzaniem wody wynosi = 14,0384615385 .

Uruchamiałem kominek na pellet od czasu do czasu gdzie spaliłem 6 worków pelletu czyli 90 kg.

Temp w domu średnia 21,5 C.

Zdrowych i Pogodnych Świąt.

20190419_184200_1555692852596_resized.thumb.jpg.ef7ab650b0daa50d2d1a55a5a2ca0c64.jpg20190419_183000_1555692855884_resized.thumb.jpg.d6078e71cac40f65cb442581080d22f1.jpg20190419_183927_1555692854332_resized.thumb.jpg.d70186227f1090f78207fd89e7c9aa28.jpg

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłem drewnem w tym drewnem z gałęzi ze swej posesji gdzie wiosną robię porządki. Trudno powiedzieć ile go poszło szkoda , że nie zrobiłem fotki big baga gdzie takowe fotki robiłem  w roku ubiegłym, ale myślę , że około 1,5 m3. Raz dziennie rozpalałem i raz dorzucałem do pieca, zabawa którą lubię i wykonywałem przez 19 lat, więc to mi zostało. Jak utylizowałem drewno na ruszcie  to powietrze dozował miarkownik ciągu, palnik był całkowicie wyłączony w tym nadmuch jedynie sterowanie pracowało 4 D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Robin że staż palacza masz podobny do mojego , mój to 22 lata . w tym sezonie również przepalałem drewnem , oczywiście swoim bo inaczej to wolał bym bigbaka peletu dokupić z tym ze trochu inaczej jak ty , bardziej wygodnie bo drewno na ruszcie odpalałem palnikiem ,jak się zaczynało tlić to przestawiałem na tryb ruszt i tak do godziny 21 ,22 , potem z powrotem na pellet żeby rano palnik się sam odpalił i dogrzał  chatę po nocy , paliłem tak w najchłodniejsze miesiące , od połowy grudnia do konca stycznia , dzięki temu spalanie zamiast 25 kl było około 10 kl  , tak po prostu mam czas na bawienie się z drewnem , a wieczory są długie to mi się nie nudzi , oczywiscie te dane  zamiast 25 kl to było 10 to taki przykład  orientacyjny  ale tak to mniej więcej wyglądało , dlatego nie chciał bym kotła typu  lodówka  , szkoda żeby się drewno marnowało . Na koniec  pozdrowienia dla wszystkich zdrowych i pogodnych świąt ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja przebijam 4,5 tony sam pellet przy czym od 3 miesięcy na kipi poprzednio kostrzewa bio ten był bardziej pelleto żerny z powodu spieków czyszczenie co 12 godzin masakra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus,

też zamieszczę kilka faktów z podsumowania mojego pierwszego sezonu grzewczego w nowym domu.

Jako początek sezonu przyjąłem 30.10.2018 wtedy tez dotarła pierwsza tona peletu, zacząłem utrzymywać w domu temp ok 21-22C, zasobnik został zasypany do pełna i zaczęła się zabawa w dobranie ustawień. 

Po 59 dniach palenia, 28.12.2018 kupiłem 0,5t peletu (po świętach nikt nie chciał mi przywieźć całej tony). 

30.01.2019 czyli po 33 dniach koniec tej 0,5t. Kupiłem drugą całą tone.

Tym razem po 51 dniach skończyła się ta druga tona.

22.03.2019 zakupiłem kolejne 0,5 tony peletu którą pale do dziś z tym że od 15.04. grzeje tylko CWU.

Podsumowując po 167 dniach spokojnie zmieściłem się w 3 tonach bo jeszcze mi zostało na grzanie CWU.

Jak tak będą wyglądać kolejne sezony to dla mnie rewelacja.

Udanego week życzę !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się cieszyć i za pellet nie przepłacać ! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.jpeg.371b40e2bc48fca384cd9007787661a7.jpeg

15 godzin temu, robin60 napisał:

Czyli do 4 w sezonie się zmieścisz na 260 m2 to co Ty chcesz wynik 1 liga.

Tak kolego nie mam na co narzekać 4,5  zwłaszcza że do tego dochodzi około 100 m2 piwnicy wprawdzie tylko 3 grzejniki  ale 20 stopni jest . Piwnica dobrze zaizolowana  teraz zaczynam remont i wydzielam 1 pomieszczenie na moją taką skromną masarnie taka na domowe wyroby wędzarnia już działa . image.thumb.jpeg.a64c42fda776a1b16326e11ba8b1b115.jpeg

Edytowane przez mikifac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz tylko pellet olchowy kupić i podłączyć komin do wędzarni Przyjemne z pożytecznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kordjano napisał:

No to się cieszyć i za pellet nie przepłacać ! Pozdrawiam.

Za pellet średnia zakupowa to  875 złych  w tym 2 tony wtopy spiek gigant .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak owędzić jak płomień 100% i dymu brak .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, papen76 napisał:

To teraz tylko pellet olchowy kupić i podłączyć komin do wędzarni emoji106.png Przyjemne z pożytecznym emoji3.png

Nie tak to nie zadziała choć taki pomysł miałem . Za wysokie temperatury tu potrzeba 30 do 60 stopni i równomierny  przebieg dymu . Albo muślina  bukowa i miesiąc wędzenia z przerwami na sezonowanie  w 20 do 30 stopni palenisko od pieca co najmniej  5 m i otwarta komora wędzalnicza  i masz litewskiego kindziuka .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fajnie ale tak że zapytam po ile i jaka jakość .

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam planuję zakup palnika 16kw. Mam pytanie do was czym się różni sterownik 850 od 860 i jak sterujecie praca palnika. Termostat wyłącza palnik czy pompe od podlogowki. I jaki termostat czy pluma są bezprzewodowe. Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

Różnicy w sterowaniu nie ma żadnej , jedyną jaka jest to 860 ma obsługę bufora.

Termostat wyłącza i palnik i pompę , o ile sterownik jest na nowym oprogramowaniu które zaczyna się 11.12.xx

Pluma nie ma bezprzewodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, pojawił mi się problem z motoreduktorem w palniku kipi, bydlactwo lekko brzęczy gdy podaje pellet, rozebrałem palnik , pellet nie zakleszczył się, ogólnie czysto, brzęczy cały czas, gdy kręcę ręką za ślimak nie czuć jakiegoś oporu, ale gdy trochę popracuję dość mocno się nagrzewa, co koledzy o tym sądzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz kolego jaki masz sterownik , czy u ciebie ten silniczek chodzi na okrągło czy z przerwami ? kiedyś koledze papen 76 ten  silniczek tak grzechotał , ale nie wiem na czym się to u niego skończyło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.