Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się nie chce latać parę razy na dobę do piwnicy, to warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kotłownie mam na parterze tak więc to nie problem,ale recznie to i tak ciezko to wyregulować

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Moim zdaniem warto zainwestować. Pogodowka + termostat pokojowy i "Będzie Pan zadowolony"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, szumik83 napisał:

Swoją drogą ten siłownik jak na taką pierdółkę to sporo kosztuje 350zł:/

 

10 minut temu, szumik83 napisał:

recznie to i tak ciezko to wyregulować

Komfort musi kosztować :-)

U mnie wersja ręczna nie sprawdziła się i poszły siłowniki esbe. Przy H kotła 15-20 stopni wręcz nie da się ręcznie ustawić porządanej temperatury na dany obieg grzewczy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, papen76 napisał:

Dokładnie. Moim zdaniem warto zainwestować. Pogodowka + termostat pokojowy i "Będzie Pan zadowolony" emoji6.png

pogodówka to znaczy czujnik temp.zewnetrznej?  jaki termostat pokojowy polecacie? pozdrawiam:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze taka ciekawostka. Prawie dwa lata temu zamontowałem wkład kominowy. Skropliny leciały do tzw. nerki wykonanej ze stali chirurgicznej o grubości 1mm kilka dni temu zauważyłem pod spodem wodę i okazało się że jest dziurka tak jakby wykonana szpilką I teraz pytanie ile wytrzyma wkład kominowy ? Mam nadzieje że przy dobrej opcji jeszcze 2 lata, może. Następny wkład to chyba zrobię z PCV :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szumik83 Dokładnie, czujnik temperatury zewnętrznej (on akurat nie jest drogi) i termostat pokojowy. Ja mam akurat ecoTouch, ale to już trochę większy koszt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ecoTouch jest droższy od czujnika temperatury zewnętrznej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ecstera 200 można podpiąć dwa dodatkowe czujniki pokojowe które również mogą wyłączać czy załączać palnik do eco Tucz niestety nie , eco Tucz ładniejszy i pewno szybszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kordjano napisał:

eco Tucz ładniejszy i pewno szybszy

Może i ładniejszy ale z tą szybkością reakcji na zmianę parametrów kotła to tak dość słabo to działa. Wręcz zamula z poziomu obsługi w pokoju. Przewód kilka metrów odpowiedniego przekroju. Klik i chwila zastanowienia, klik i......

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mhosaja napisał:

Pomieszałeś dwie rzeczy. Nadzór ustawiasz jedynie czasowo (w każdej wersji). O 5C przebija tryb FL.

tak fl 5 st. powyżej  zadanej temp.i kolejne 5 st w nadzorze i wtedy go wygasza mimo że nadzór jest na maxa czyli 1 godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, papen76 napisał:

@szumik83 Dokładnie, czujnik temperatury zewnętrznej (on akurat nie jest drogi) i termostat pokojowy. Ja mam akurat ecoTouch, ale to już trochę większy koszt...

Papen a czy moze być zwykły czujnik temperatury zamontowany gdzies w salonie i podciagniety bezposrednio do ecomaxa 850?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Darek21 napisał:

 Następny wkład to chyba zrobię z PCV :)

To znaczy z rury kanalizacyjnej ?

szumik 83 potrzebujesz zwykły termostat który po dojściu do zadanej temperatury rozwiera styki.

 

Edytowane przez g69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, laptop napisał:

Może i ładniejszy ale z tą szybkością reakcji na zmianę parametrów kotła to tak dość słabo to działa. Wręcz zamula z poziomu obsługi w pokoju. Przewód kilka metrów odpowiedniego przekroju. Klik i chwila zastanowienia, klik i......

A myślałem że mój ecoster 200 jest wolny , miałem nawet pytać czy u was też tak jest , trochu to irytujące jest , czasem  to  szybciej do kotłowni  przelecieć  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał takie parametry spalania jak w piecach gazowych kondensacyjnych, to pewnie mógłbyś włożyć wkład z tworzywa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kordjano napisał:

A myślałem że mój ecoster 200 jest wolny , miałem nawet pytać czy u was też tak jest , trochu to irytujące jest , czasem  to  szybciej do kotłowni  przelecieć  .

Tak , jest mułowaty , ale spełnia swoje zadanie, ja i tak większość robię przez econet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szumik83 napisał:

Papen a czy moze być zwykły czujnik temperatury zamontowany gdzies w salonie i podciagniety bezposrednio do ecomaxa 850?

Bezpośrednio nie podłączysz zwykłego czujnika  na kablu pod 850-tke, on nie ma styków pod pomiar temperatury pokojowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, misiek30 napisał:

Jakbyś miał takie parametry spalania jak w piecach gazowych kondensacyjnych, to pewnie mógłbyś włożyć wkład z tworzywa .

No właśnie chciałem to napisać, że trochę nam na pellecie brakuje do kondensatów gazowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dochodzeniu do zadanej i dość brudnym wymienniku temp spalin i 150 może mieć a tego pcv może nie wytrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, szumik83 napisał:

pogodówka to znaczy czujnik temp.zewnetrznej?  jaki termostat pokojowy polecacie? pozdrawiam:)

 

Ecoster 200 lub ecoster touch zależy kto co chce mieć i ile chce się podłączyć czujek.

Ceny ok 300 i 500zl.

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy czy ktos w okolicach bytomia posiada ten palniki kipi basic 16 kw ??


Koledzy dzis rozmawialem z 1 z dystrybutorow kipi i mowil ze nie ma sensu w to inwestowac w rynnowy tylko obrotowy, chlop ma racje czy mnie koloruje ???

Pozdrawiamf91f63b9dd0e58ac98f51984c6377c05.jpg

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.