Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robin60

Znane mi są pojedyncze przypadki z rozmów z producentami kotłów którzy stosują palniki kipi, w swych produktach, iż uległy awarii motoreduktory sztokera , analizując Twój przypadek zmierzam ku rozwiązaniu, że znalazłeś się w tej grupie osób których to dotknęło. Pozostaje wymienić sam motoreduktor by palnik zachował swą pelną sprawność. Mogę Ci w tym pomóc, albo zakupisz sam tę część. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

Kilka postów wcześniej pisałem, że Plum nie posiada rozwiązania bezprzewodowego w swych sterownikach  obsługujących palniki kipi, pragnę przeprosić, za tę bzdurę, 

Prostuje takowe rozwiązanie już jest, jest to nowość i zachowuje pełne funkcje jak w przypadku ecoster 200 czy TOUCZ 

20190509_134302_001.thumb.jpg.07cc82b92cb0374c6d0baac91baa059d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy zdarzyło mi się że zaklinował się pellet między stokerem a obudowę palnika, nie wiem ile czasu tak pracował ale może to załatwiło motoreduktor, teraz dostawałem kawałek blaszki do Stokera by rozwiązać ten problem, może zbyt późno, gdzie można kupić taki motoreduktor w internecie ? I tak z ciekawości to ile kosztuje nowość pluma ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

Takowy motoreduktor możesz kupić bezpośrednio w KIPI bądź u serwisanta lokalnego pod warunkiem , że posiada go na stanie. Koszt to w granicach około 300 zł .

Jeśli chodzi zaś o panel bezprzewodowy jest to seria limitowana z promocyjną ceną w okolicach 260 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 na to czekałem :) Jest rozwiązanie dla mnie na drugi obieg. Grzejnikowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

Wpinasz wireless modul za pomocą kabla do sterownika parujesz z termostatem stawiasz sobie go gdzie Ci się podoba i działa. Na szkoleniu nie informowali by wymagało to jakiegoś dodatkowego oprogramowania.

 W Twym przypadku @Dragster jak najbardziej to zda egzamin przy dwóch niezależnych obiegach grzewczych.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takowy motoreduktor możesz kupić bezpośrednio w KIPI bądź u serwisanta lokalnego pod warunkiem , że posiada go na stanie. Koszt to w granicach około 300 zł .
Jeśli chodzi zaś o panel bezprzewodowy jest to seria limitowana z promocyjną ceną w okolicach 260 zł.


260 zł za panel eSTER_x40 z modułem radiowym?
PS. Jest jeszcze x80 - bardziej rozbudowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany tym modułem. Napisałem PW  do @palacz66 i @robin60  proszę o informację jeśli moja wiadomość nie dotarła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

Kontakt w sprawie zakupu wysłałem Ci na PW.

 

W załączeniu udostępniam DTR tego panelu pokojowego.

eSTER_x40_DTR_PL_wydanie 1.0.pdf.

Gwoli wyjaśnienia dla użytkowników których ich sterowniki posiadają starszą wersję oprogramowania. Panel ten będzie pracował jako jeden panel pokojowy. 

Dobre wieści są są dla użytkowników którzy mają nową wersję oprogramowania takich paneli może być tyle ile mieszaczy, i oddzielnych obiegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki ,jestem ciekaw ile spalił pelletu ten kolega co już w marcu kończył sezon, wtedy chyba na 3 tonach stanęło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko było by mi zakończyć sezon w marcu, skoro do dzisiaj palnik jeszcze się u mnie odpala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzajcie , palnik załącza się przynajmniej u mnie tylko na ciepłą wodę , chociaż dzisiaj to na godzinkę chyba jednak odkręcę grzejniki , Maronka widać że chata u ciebie nie docieplona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt i teściowa 83 letnia w domu ,u mnie teraz przez 2 dni wsad 50litrów drewna rano i taki sam wsad wieczorem,ale w moim przypadku to jest 5zł więc nie muszę oszczędzać,a teściowa 1/3 dokłada więc sprawa jest jasna

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To  hajcujesz jak w  zimie , masz tak siłę jeszcze rozpalać ? mnie to po kilkunastu latach takie rozpalanie zaczęło bokiem wyłazić , przychodzisz do domu zmordowany i w pierwszej kolejności do kotłowni żeby się móc wykąpać , drewnem to w zimie z nudów czasem sobie popalę .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mając teraz palnik i bardziej zautomatyzowaną kotłownie, to mi się nawet w kominku palić nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź mnie nie wkurzaj, dopiero co posiałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.