Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Zadnych smarów wysokotemperaturowych nie trzeba zwykły łt 43 wystarczy mechanizm jest chłodny ,nic tam się nie topi ,a zębatka jest ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, papen76 napisał:

Dokładnie! Ja musiałem rozbierać i smarowac po ok. tygodniu pracy. Fabrycznie nie było ani grama smaru.2e6b284b2c56b37145a53bccc118b3bc.jpg101f81edf2ead953c584aa0ee7ec85fe.jpgdb25a97f23f9811f0ab450f39ac2100a.jpgbadaa7a54cb2f32f78b7aee398bf013f.jpg

 

 

Kolego ,Czy trzeba demontować palnik z drzwiczek by to nasmarować czy jest dostęp od strony obudowy 

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odkręcać z drzwiczek. Nie zajmuje to dużo czasu. My przesmarowalismy LT43 i do tej pory jest ok. U mnie zaczęło mocno zgrzytać łożysko i zapadka głośno stukała. BTW. Nie mam pojęcia, dlaczego fabrycznie nie smarują, skoro instrukcja zaleca przesmarowanie po sezonie?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno nie chcą sobie palców brudzić  smarem haha .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2019 o 18:37, Kordjano napisał:

W taki dzień jak dziś na grzejniki już nie puszczam , tylko sama cwu  , słoneczko pracuje .

A to nie dzieje się z automatu,przecież masz głowice na grzejnikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g69  głowice na chwilę zawsze coś puszczą  w takim okresie przejściowym , na sezon letni zasilanie grzejników zakręcam  a głowice odkręcam na maksa zeby nie cierpiały .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie  czy wy też macie  takie odczucia ze w zimie 22 st w pokoju to tak prawie , a na wiosnę 21. 5 st to już człowiekowi za ciepło się robi , czy tylko u mnie tak jest ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kolego. Tak samo działa to w drugą stronę, czyli początek jesieni. Pamiętam jak ustawiłem na sterowniku 22.7 i z każdym chłodniejszym dniem schodzilem z temp, aż podczas zimy mialem 21.7.  Organizm po prostu tak reaguje.  To były temp na sterowniku, bo normalnie podczas zimy mialem od 22.2 do 23.2. 

Edytowane przez Trener40
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam piec witkowski biovert z palnikiem kipi 16 kw. Czy ktoś może ma ten sam układ i zechciałby podzielić się ustawieniami dla tego palnika że sterownikiem plum 850. Jeśli tak to proszę o numer tel oddzwonię. 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogdanftelefon tu nic nie załatwi  proszę opisać swój problem szczegółowo i w tedy można się nad nim pochylić. Ale to zależy od Ciebie i Twego podejścia do Twego problemu i to wszystko . Jeżeli masz sterownik 850 to ułatwia komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2019 o 17:38, Kordjano napisał:

A powiedzcie  czy wy też macie  takie odczucia ze w zimie 22 st w pokoju to tak prawie , a na wiosnę 21. 5 st to już człowiekowi za ciepło się robi , czy tylko u mnie tak jest ? 

Nie jesteś odosobniony w odczuciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik kipi rotary 16 kw, od czasu do czasu słychać pisk z podajnika w palniku, nie jest to pisk metalu , bardziej jak by pellet piszczał, gdzieś się klinował. Co może być tego przyczyną, palnik założony dwa tygodnie temu. Z testu podajnika wyszło 1480 g. Moc ustawiona na 16 kw, nadmuch na 36 procent. Jaki powinien być czas pracy tego podajnika w palniku ? Bo nie wiem czy nie jest za krótki ustawiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było, gdybyś ten odgłos nagrał i wrzucił na YouTube. Wtedy moze coś poradzimy. Odnośnie parametrów, nie za bardzo zrozumiałem o co kaman? Źle się pali w palniku czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka cię poznanie anatomii  palnika i  potraktowanie  pewnych części smarem.Przy okazji dotknąć obejrzeć połączenia elektryczne.To tylko też składali ludzie.Niekoniecznie muszą to robić rzetelnie.

Edytowane przez g69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że ziarenko pelletu zostaje się między ślimak i obudowę i piszczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda jak by w motoreduktorze coś piszczało , pewno jak się trochu nagrzeje to zaczyna piszczeć , żeby się upewnić to wyłącz palnik niech ostygnie , wejdż na sterowanie ręczne i załącz sam podajnik palnika ,zobaczysz po jakim czasie zaczyna piszczeć ,ściąg sobie obudowę to zobaczysz czy się  silniczek nie grzeje za bardzo , i lepiej usłyszysz czy faktycznie to to piszczy .  Albo może ci coś tam wpadło innego jak pellet i ociera z zewnątrz tego może nie być widać .

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszczenie jest spowodowane zakleszczonym peletem pomiędzy ślimakiem podajnika a tylną obudową. Przez rurę tego nie widać. Trzeba odkręcić i wyjąć palnik ze ślimakiem. Ja u siebie napawałem końcówkę ślimaka kilka milimetrów żeby uniemożliwić taką sytuację bo powtarzało się to co jakiś czas. Teraz spokój. Trzeba to zrobić bo szybko zużyje się reduktor albo spali silniczek.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.