Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Do rynnowego musisz mieć pellet dobrej jakości , a do obrotowego można stosować także ten gorszy i przemysłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, misiek30 napisał:

Bezpośrednio nie podłączysz zwykłego czujnika  na kablu pod 850-tke, on nie ma styków pod pomiar temperatury pokojowej. 

hmmm a myślałem ze się da bez zbędnych bajerów, bo kotłownie mam na parterze więc to nie problem pójść zobaczyć co się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety , ja też żeby mieć podgląd na temperaturę zewnętrzną i pokojową , a przy okazji kilka innych parametrów , kupiłem ecoster 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 czy taki bedzie odpowiedni? bo w opisie napisane ze pasuje DO PALNIKÓW PELLASX https://allegro.pl/oferta/palnik-pellas-pellet-sterownik-ecoster-200-7850940103

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Darek21 napisał:

 I teraz pytanie ile wytrzyma wkład kominowy ? Mam nadzieje że przy dobrej opcji jeszcze 2 lata, może. 

Kiedyś czytałem o wypełnieniu przestrzeni między wkładem a kominem mieszanką zaprawy  szamotowej,piasku,wapna i szkła wodnego.Ponoć jak wkład ulegnie zniszczeniu to powstała skała nie do ruszenia:

  https://zawijan.wordpress.com/podstawy/zaprawa-do-komina/

Edytowane przez g69
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @szumik83 jeżeli masz zamiar kupić palnik pellas to ten ecoster200  będzie OK. Natomiast jak masz zamiar  zainwestować w palnik KIPI to już na pewno nie.

Ponieważ producenci swych wyrobów mają ciut inne oprogramowanie swych regulatorów i stąd takie niedogodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mkaczko napisał:


Koledzy dzis rozmawialem z 1 z dystrybutorow kipi i mowil ze nie ma sensu w to inwestowac w rynnowy tylko obrotowy, chlop ma racje czy mnie koloruje ???

W żadnym stopniu Cię nie koloruje. Ja Ci dobrze radzę jak już chcesz zainwestować nie małe pieniądze w końcu, to zrób to z głową, byś później nie żałował swej nie przemyślanej decyzji. Albo produkt PELLASA albo KIPI.

Nie zwracaj uwagi na taki zapis

1806350560_OperaZdjcie_2019-02-26_204230_magazynbiomasa_pl.png.e9ba9fd2807695f2d4f7eb9875a17c22.png

A na swych ogłoszeniach pisze , że nawet 30 % w stosunku do innych palników na rynku. To MIT nie poparty niczym. A działający na potencjalnych kupujących, że będą spalać garść pelletu i ogrzeją swój dom.

Czy Ty sądzisz , że swój dom o powierzchni 180 m2 ogrzejesz 10 kg pelletu przez dobę. Zastanów się.

Ponadto zakładam , że szukasz palnika do swego kotła na ekogroszek. Jaką on ma sprawność ten kocioł. Jaka instalacja. Jak ocieplony dom. To wszystko ma BARDZO DUŻE ZNACZENIE.

Bo może się okazać , że zainwestujesz i się okaże , że pójdzie Ci 30 kg pelletu przez dobę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkaczko

Ma rację! 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, palacz66 napisał:

@mkaczko

Ma rację! 

sprzedawca ma racje ???

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz OBROTOWY.

Ewentualnie pisz jak będzie cena za wysoka haha. 

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady

Najpierw musze dopalic do konca wegiel

Wiec temat na 2 polowe lata

Ale chce se dokladnie wszystko przemyslec i przeliczyc

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, robin60 napisał:

Kolego @szumik83 jeżeli masz zamiar kupić palnik pellas to ten ecoster200  będzie OK. Natomiast jak masz zamiar  zainwestować w palnik KIPI to już na pewno nie.

Ponieważ producenci swych wyrobów mają ciut inne oprogramowanie swych regulatorów i stąd takie niedogodności.

Dzięki kolego!!! mam zamiar kupić palnik kipi , moglibyscie dać jaki namiar ,link, gdzie kupić odpowiedni ecoster 200? dodam ze sterownikiem na kotle będzie ecomax 850

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2019 o 09:35, eliks napisał:

 Jak kupiłem domek, próbowałem palić gazem, ale jako że moja Pani ciepłolubna i chce 23* na termostacie, to życie szybko zweryfikowało mi koszty.  3m3 gazu to szło mi na odpał pieca i może fajnie i przyjemnie, ale nie na moją kieszeń

A według kalkulatora ciepłowłaściwe  ile więcej by kosztowało ogrzewanie kotłem kondensacyjnym?

U mnie ta różnica wynosi 400pln.W kalkulacji gaz ceniono 0,22/kwh a pellet 750pln/T.

Nie wiem po ile teraz gaz ale pellet to raczej po 850pln/T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@g69, Zgodzę się z Tobą. Koszt ogrzewania gazem będzie podobny do ogrzewania pelletem certyfikowanym. No może takim 800+.  Gdybym miał wybór i gaz w ulicy to chyba bym się nie zastanawiał. Oczywiście pod gaz i kondensat  trzeba mieć odpowiednią instalację CO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj jest problem, bo ludziska przestawiając się na inny system grzania ( przechodząc z węgla np. na gaz ) nie dokonują przeglądu systemu dystrybucji ciepła w domu ( odpowiednie sterowniki,  elementy oddające ciepło itp.) już nie wspomnę o dobrej izolacji domu,  a potem "płaczą", że miało być oszczędnie lub podobnie jak u znajomego i nic sie z tych obietnic instalatora nie sprawdza.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@g69Akurat u mnie to kwestia instalacji (kiedyś grawitacyjna) i tego że na termostacie mam 23* w najchlodniejszyn miejscu.  To sprawia że gołe wyliczenia mają się nijak do rzeczywistości. Pellet mam po 700zł,  na przyszły sezon będę miał po 750 ale wart swojej ceny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tomek0407 napisał:

I tutaj jest problem, bo ludziska przestawiając się na inny system grzania ( przechodząc z węgla np. na gaz ) nie dokonują przeglądu systemu dystrybucji ciepła w domu ( odpowiednie sterowniki,  elementy oddające ciepło itp.) już nie wspomnę o dobrej izolacji domu,  a potem "płaczą", że miało być oszczędnie lub podobnie jak u znajomego i nic sie z tych obietnic instalatora nie sprawdza.

Właśnie o to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szumik83, pamiętaj, że ecoster możesz dokupić w każdej chwili, jeśli będziesz go potrzebował. Nie chcę Cię odwodzić od zakupu tego urządzenia, bo jest przydatne. Sterownik 850 współpracuje też z uniwersalnymi termostatami pokojowymi, zwierno-rozwiernymi, nawet bezprzewodowymi. Jeśli planujesz zainstalować ecoster w pomieszczeniu, które może okazać się najcieplejsze, to mija się to z celem. Bardziej skupiłbym się nad właściwym sterownikiem palnika i zakupem econeta. Pomijając fakt możliwości sterowania palnikiem z poziomu kanapy czy też dowolnego miejsca na świecie z dostępem do internetu, to dostęp do "historii danych" jest bezcenny. Na tej podstawie zobaczysz kiedy pracuje palnik, ile czasu pracuje, z jakiego powodu się włącza itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać zwykłego termostatu zwierno-rozwiernego do ecostera. To zupełnie inna bajka.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, przewagą ecostera nad uniwersalnym, może być chociażby to, że może jednocześnie sterować pracą kotła i mieszacza. A jeśli zastosuje się dodatkowy czujnik pokojowy, można osobno przypisać jeden ecoster do kotła, a drugi do mieszacza. Przy odpowiednim ustawieniu mamy reakcję na potrzeby dwóch pomieszczeń- zależy co kto potrzebuje. Co nie zmienia faktu , że ecoster nie jest niezbędny. Zawsze można go dokupić i będzie spełniał swoje zadanie pod warunkiem właściwego montażu. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonalności ma mnóstwo. na Ecosterze można zrobić prawie wszystko ale najważniejsza jest (dla mnie przynajmniej)  "Współczynnik temperatury pokojowej".  Przy pogodówce to się sprawdza bardzo dobrze. Np. podczas wietrznych dni. Czy też po "wietrzeniu" (choć to nie u mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomek0407 napisał:

I tutaj jest problem, bo ludziska przestawiając się na inny system grzania ( przechodząc z węgla np. na gaz ) nie dokonują przeglądu systemu dystrybucji ciepła w domu ( odpowiednie sterowniki,  elementy oddające ciepło itp.) już nie wspomnę o dobrej izolacji domu,  a potem "płaczą", że miało być oszczędnie lub podobnie jak u znajomego i nic sie z tych obietnic instalatora nie sprawdza.

Nie mogę się zgodzić ,koszt kw energii z gazu i i pelletu kupionego za 900-1000 zł ,ale mając kocioł gazowy kondensacyjny ,jest podobny,i drugi przykład ,moi rodzice kupili sobie taki kocioł gazowy i nic nie zmieniali z instalacją i ociepleniem i za styczeń wyszło 730 zł za gaz,a zawsze spalali 5 ton miału na sezon, więc łatwo policzyć że gaz wyjdzie ich niewiele więcej niż miał 

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maronka, koszt porównujemy do pelletu a nie do jakiegoś flotu, miału czy innego badziewia. Swoja drogą pellet też potrafi być badziewny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem ale też porównałem do pelletu i tylko zakup poniżej 850 zł będzie trochę opłacalny ,ale sterowanie gazowca a palnika to dwie różne sprawy i może się okazać że wliczając w to prąd nawet pellet za 800 zł kupiony da taki sam koszt co spalony gaz, a nie liczę jeszcze pracy włożonej w zgromadzenie pelletu ,załadunek do zbiornika ,czyszczenie kotła i ciągłe obserwowanie co tu można poprawić

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne, bo u mnie znajomi, którzy zmienili ogrzewanie na gazowe,  nagle zmienili swoje preferencje co do temperatury komfortowej. Kiedyś było 23*, teraz jest 21* i ciepłooooo aż parują. 

Jak już pisałem,  ja próbowałem,  nie wyszło.  Ale CWU grzeje gazem i wychodzi tanio bo 50-60zł miesięcznie wraz z kuchnią. Rodzina 2+2.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.