Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Observer mógłbym tak bzrobic jak mowisz wynieść na zewnątrz i odpalic wtedy bym sie przekonał jak sie to wsztstko nagrzewa tylko wtedy strace gwarancje bo pierwsze odpalenie powinien zrobic serwisant

Umnie jakies 7cm nad palnikiem bedzie juz plascz wodny moze nie bedzie az sie tak to nagrzewalo a dodatkowo napewno oizoluje to jeszcze wełną z zewnątrz

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki palnik z którego uderza płomień w ściankę pionową popielnika emituje ciepło we wszystkich kierunkach także wszystkie boki i dolna ścianka powinna mieć wermikulit 3 cm a potem dopiero płyty szamotowe .W moim palniku jest jeszcze zabudowany z żeliwa taki ślizg pod kątem który przekierowuje płomień do góry widać go na wcześniejszym filmiku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w popielniku pod rusztami palnik, i ścianki popielnika mam wyłożone tylko całymi cegłami szamotowymi, czyli 7cm. i to wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama blacha , ja mam piec żeliwny i dopiero od ruszt jest woda , trochę ciepło czuć na bokach popielnika, ale od zewnętrz mam wełną ocieplone, i jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze znacie jakis dobry sposób zebyb wyczyscic kociol z tego czarnego osadu,smoly z drewna i wegla .

W Maju bede wyciagal kociol z kotlowni to moze w tedy bedzie lepiej go wyczyscic ,tylko jakim sposobem najlepiej to zrobic

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spuścić wodę podgrzać nagar palnikiem i zeskrobać szpachelką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to zeszło samo po miesiącu z kipi. Zadana 75, powrót 50-55. Teraz czyszczę wymiennik zmiotką i odkurzaczem do popiołu. Było tak po kupnie domu.post-71795-1524162257,3024_thumb.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 400 , i tyle wiem że ma szybszą wymianę danych , a poza tym to pewnie nie wiele. Nie miałem 300 więc porównania nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem wszystko sie okaze jak juz go odpale ,ale dosc duzo osób ma palnik pod rusztami i jakos dziala,nic złego sie nie dzieje.

A ja u siebie bede mial palnik zamontowany pod rusztami 35cm mysle ze to powinno wystarczyc

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Poniedzialek mialem troche wolnego czasu wiec zabrałem sie za wyciąganie starego kotla z kotlowni ,ciezko bylo ale jakos daliśmy rade .

Obcielem dno kotla troche go wyczyscilem ruszta sa gęsto , jak myslicie bedzie podgotowywac wode w rusztach 3a8a1097516ef0368446eeefaf3ab950.jpg1a6037448349381e1e895f81ad559028.jpg5a773c0072f45541513684399fa0aa4c.jpg57180bdb67ebed625707df92594e6305.jpg4a22b28b0e78c172a93dacc440545eb0.jpga053e50a7e8f7af086b8338f6c4aebf3.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to spaliny będą miały za mocno stłumiony przepływ,a masz tyle płomieniówek że śmiało palnik możesz dać nad ruszta,coś tam zawsze odbiorą ciepła od palnika ,a na pewno nie będzie podgotowywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowac palnik w dzwiczki to troche problem ,dzwiczki sa za male a nawet nie bylo by miejsca na popiół

Najlepsza opcja jest zamontowanie palnika pod ruszt Tylko zeby sie dobrze palilo i nie blokowało spali i nie gotiwalo wody w rusztach .

Jest jescze opcja ze teraz mógłbym wyciac te ruszta i zalozyc zeliwne i dac je rzadziej ,tylko to juz troche roboty przy tym bedzie

Wiec co radzicie zostawic czy wycinać

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maronka ma rację - te ruszta są za gęste do prawidłowej pracy palnika , będą mocna tłumić przepływ spalin a co za tym idzie może wystąpić cofanie się spalin na kotłownię.

Jak masz możliwość to wycinaj te ruszta, będzie dużo lepiej zarówno dla kotła jak i instalacji.

 

Jak dasz żeliwne to tylko w momencie przepalania na nich, przy pracy palnika powinny być usunięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest palnik zabudowany pod rusztem wodnym i nie podgotowuje wody jak będzie u ciebie trudno ocenić na pewno ma to związek z odbiorem ciepła u mnie praca w widełkach 3-10 kW .Przerwy miedzy rusztami mam 10mm jestem też pewny że z tym rusztem wodnym mam lepszy odbiór ciepła  ,warunek palnik musi czysto spalać żeby szczeliny miedzy rusztem nie zarastały sadzą bo wtedy trzeba  częściej zaglądać do kotła. :D

post-57460-0-02761900-1525337301_thumb.jpg

post-57460-0-39982500-1525337319_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak ma byc lepiej to wycinam te ruszta a w jakim odstępie montuje sie ruszta zeliwne

Umnie szczelina miedzy rysztami jest 8-6 mm

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez piotrkierys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ruszta wodne mają odstęp 15 mm  a palnik jest zamontowany 25 cm pod rusztami  , co do rusztu żeliwnego to najlepiej żeby był wyciągany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozna wiedziec czemu bedzie lepiej dla instalacji i kotla jak wytne ruszta wodne

@Maronka ma rację - te ruszta są za gęste do prawidłowej pracy palnika , będą mocna tłumić przepływ spalin a co za tym idzie może wystąpić cofanie się spalin na kotłownię.

Jak masz możliwość to wycinaj te ruszta, będzie dużo lepiej zarówno dla kotła jak i instalacji.

 

Jak dasz żeliwne to tylko w momencie przepalania na nich, przy pracy palnika powinny być usunięte.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.