Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Narzędzia i warsztat wyeksmitowane. Nawet papierosa nie mozna teraz zapalić

 

Właśnie sprawdzilem ile mi poszło na CWU. Od końca października bojler 120 l był ładowany średnio 80 razy na miesiąc.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy piecu trochę strach

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Witek1234 zobacz mojego posta:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/25727-piec-gazowy-zamiast-mia%C5%82owego-75m2/

Ja muszę zburzyć komin na strychu, wsadzić wkład, i wybudować komin ponad dach, na do dodatek komin bym msiał robić z sąsiadem. Po drugie ktoś poprzedni zamontował rury zasilające grzejniki z kotłowni w ścianie zewnętrznej(4 - 5 metrów), tu mam straszne straty ciepła.

Liczę na podłączenie z drogi, prowadzenie do domu i piec 10 tyś.zł.

Edytowane przez Ksieciunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Ja gdybym palił gazem, musiałbym wydać 1200 zł lub więcej a tona pelletu no name u mnie to 700.A liczę na wygodę i opanowanie syfu. Pesymistycznie licząc sezon na pellecie to 4900 a na gazie ok 8000.Różnica kolosalna. To by miało sens przy ocieplonym super domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, kWh = kWh. Różnica tylko w cenie.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Może napiszę głupotę ale te wyliczenia kWh z węgla to przecież też swojego rodzaju loteria. Gość na składzie od trzech lat idzie w zaparte że wozi ten groch z Ziemowita, ja teraz dokopuję się do resztek i widzę że sporo mam węgla z wapnem. Gość zawsze niby wozi ciężarowym autem a tu raptem wapno jak przy transporcie kolejowym. Zagwozdka bo jeśli to nie Ziemowit tylko rusek to skąd mam pewność że ma deklarowane 24mJ/kg? A jeśli 21 albo mniej? Spaliłem 6 ton jak nigdy, nawet paląc lata temu od dołu szło mi zawsze 5 ton Piasta. I wszelkie wyliczenia biorą w łeb. Przepraszam, już nie zaśmiecam. Kiedyś Kipi będzie moje i przyjdzie czas na konfrontację. To już postanowiłem a Wy koledzy będziecie mieć sporo pracy by mnie oswoić z tym sprzętem :P

Piwo? Może podrzucę swoje własnoręcznie robione. Ulica mówi że dobre :D

Edytowane przez witek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 Chmiel jest, zamknąłem się w piwnicy i udaję, że palnik ustawiam. Płeć piękna prasuje na górze

 

@witek1234

Na szybkości zrobiłem porównanie styczeń-marzec. Zimniej w tym roku 7ab3667d9eee03ed9e9a981934aeaeaa.jpg013da5fd80ca06533fb38ce5d12553eb.jpg33f025061ac5025cd898c5d17a831d3f.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdybym palił gazem, musiałbym wydać 1200 zł lub więcej a tona pelletu no name u mnie to 700.A liczę na wygodę i opanowanie syfu. Pesymistycznie licząc sezon na pellecie to 4900 a na gazie ok 8000.Różnica kolosalna. To by miało sens przy ocieplonym super domu.

witek jak liczysz 7 ton peletu to przy 80 % sprawności daje 28000kw/h i to razy 20 groszy za gaz daje 5600,a gaz można liczyć 100% sprawności na kotle kondensacyjnym a na pellecie 90% nie wyciągniesz choć byś się skichał , a to wszystko daje tylko 700 zł zysku ale mało pewne ,cena gazu trzyma się już z 10 lat a pellet winduje co rok ,witek przemyśl sprawę ,gaz masz zawsze pewny ,znaczy kw to kw a nie pół

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witek jak liczysz 7 ton peletu to przy 80 % sprawności daje 28000kw/h i to razy 20 groszy za gaz daje 5600,a gaz można liczyć 100% sprawności na kotle kondensacyjnym a na pellecie 90% nie wyciągniesz choć byś się skichał , a to wszystko daje tylko 700 zł zysku ale mało pewne ,cena gazu trzyma się już z 10 lat a pellet winduje co rok ,witek przemyśl sprawę ,gaz masz zawsze pewny

Szybciej uwierze w peleciaka o sprawnosci 90-93% niz w kociol kondensacyjny o 100-109% sprawnosci. To nie jest perpetum mobile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pompa cieplna ma 400%sprawności,nie wiem jak to liczą ale znajomi mają i rachunki są zaskakująco niskie na gazie oczywiście ,choć i na pompie kuzyn za 2,5 tys z przeglądem sezon opędza ,a dom 180 m,pewnie że nie ma się co na procenty spierać bo ciężko to dokładnie policzyć ale różnice w cenie są już tak zbliżone że warto gaz przemyśleć

Edytowane przez maronka
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ciepła jest ok pod warunkiem że połączy się to z fotowoltaiką, to wyniki są zadowalające, tylko inwestycja to jakieś 60 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem czy bardziej (jeśli chodzi o nakłady inwestycyjne) jak myślimy o  fotowoltaice to nie zainstalować w domu ogrzewania typowo elektrycznego - kable , folie czy panele na podczerwień. Napewno będzie to tańsze na poziomie montażu całej struktury wodnej CO oraz od zakupu pompy cieplnej. Przy założeniu domu już przynajmniej energooszczędnego.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu, czy jest taka możliwość, że po wyłączeniu palnika w harmonogramie, wyłączy się również pompa CO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem czy bardziej (jeśli chodzi o nakłady inwestycyjne) jak myślimy o fotowoltaice to nie zainstalować w domu ogrzewania typowo elektrycznego - kable , folie czy panele na podczerwień. Napewno będzie to tańsze na poziomie montażu całej struktury wodnej CO oraz od zakupu pompy cieplnej. Przy założeniu domu już przynajmniej energooszczędnego.

Fotoeoltaika nie jest taka droga jezeli sam ja sobie zamontujesz. Gdzies okolo 60 paneli zamkniesz sie w 2 tysiacach. A to praktycznie koszta nie sa przy inwestycji gazowej i mowie tutaj o kotle i przylaczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotoeoltaika nie jest taka droga jezeli sam ja sobie zamontujesz. Gdzies okolo 60 paneli zamkniesz sie w 2 tysiacach. A to praktycznie koszta nie sa przy inwestycji gazowej i mowie tutaj o kotle i przylaczu.

60 paneli 2 tyś. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są to panele 160x100 cm. bo właśnie takie w przyszłym tygodniu będą montowane u mnie, po 33 zł, to ja poproszę całego tira hahaha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no chyba że w taki sposób. Ale ja to chcę mieć z gwarancją i umową z tauronem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.