Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego szukałem takiego palnika, żeby można różnym pelletem palić. Dobrze jest mieć jakąś alternatywę.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki problem podłączyć na chwilę dwa czujniki temperatury?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Kurde i wziolem instrukcje do reki. Zdaje sie iz panel pokazuje temp. Bufora gorna i dolna ale w sterowniku nie widze juz miejsca gdzie te czujniki mozna podlaczyc.

Niestety modol potrzebny a juz myslalem ze se czujniki pod zasilenie i powrot CW podlacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego szukałem takiego palnika, żeby można różnym pelletem palić. Dobrze jest mieć jakąś alternatywę.

 

I to jest sedno sprawy. Do dobrego pelletu drzewnego mógłbym wziąć inny palnik.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwi, którzy 860 posiadają 0942b6e5c3f6b88f926600407aec7de8.jpgb40f6195a332c8041bc65361e0783e19.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda płomień na miskancie https://youtu.be/F7ZQQ2tU--8 (Palnik ustawiony na 20kw, wiatr 35%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolega @Pieklorz ma rację można trochę gorszej jakości pelletem palić w KIPI ale nie do przesady.

Jak już się jednak uda spalić ten gorszy to idzie go dużo za dużo i cenowo wychodzi to samo. Nie wspomnę o czystości wymiennika i palnika oraz częstszej jego obsłudze.

Nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda płomień na miskancie https://youtu.be/F7ZQQ2tU--8 (Palnik ustawiony na 20kw, wiatr 35%)

Wygląda ładnie,a może i trociny by poszły,kolega pyta bo ma dużo swoich,próbował ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na tym się kończy. Płomień wygląda ładnie do czasu? gdy się palnik nie zapcha glutem. :)

 

EDIT

Tak czy inaczej potestuje jeszcze. Zrobię fotki glutów :)

Edytowane przez Dragster
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ładnie,a może i trociny by poszły,kolega pyta bo ma dużo swoich,próbował ktoś?

Kiedyś miałem worek trocin, domieszałem do pelletu i kiszka, wszystko wylatywało z rury zanim zdążyło się zapalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem worek trocin, domieszałem do pelletu i kiszka, wszystko wylatywało z rury zanim zdążyło się zapalić.

tak myślałem ,ze je wydmucha zanim się spalą,dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakim adresem się łączysz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie możliwości albo  ,źle poprawnie wpisujesz i nie zatwierdzasz tego hasła strzałką enter. albo mniej prawdopodobny problem , że coś nabazgrałeś w routerze. Nie ma innej możliwości.

Ewentualnie ???

Trzecia ewentualności kupiłeś econet 300 nie kompatybilny z regulatorem ecomax  gdyż jakiś tam producent ma swoje ego w kwestię oprogramowania pod swoje produkty i pod niego PLUM zmienił  wgranie softu . w TP -Link. Pozdrawiam

 

Aha musisz wpisać nazwę sieci też jest to ważne potem hasło.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikt się w to nie będzie bawił z przegrywaniem softu. Zwróć tam gdzie kupiłeś. I kup sobie kompatybilny . Przy zakupie określ , że potrzebujesz econet300 do ecomaxa 850 bądź jakiego tam masz wejdź w jego meni zakładka informacje-pokrętłem w lewo i odczytaj nr modułu podaj to w PLUM i w tedy kupisz odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupując econeta , pierwsze zadałem pytanie czy będzie kompatybilny z ecomaxem 850 , poza tym kupowałem w serwisie Kipi, więc było łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest tu jakiś użytkownik palnika kipi najlepiej w połączeniu z buforem z podkarpacia?

 

Wysłane z mojego ASUS_Z01HD przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosna się zbliża i chyba czas na podsumowanie ilości spalania przez nasze palniki.

Mam KIPI 16 KW

W moim przypadku dom 100 m2 palnik 16 KW

W sumie spaliłem do tej pory od września 2017r. 3900 kg peletu nie najwyższej jakości.

Myślę, że w moim przypadku to wynik  B.B

Zaznaczam, że dom nie ocieplony z lat 70 tych.

Bez żadnych zaworów 3 lub 4 drożnych bez pomp obiekt samoczynny.

Temperatura w domu na poziomie 21-23 C

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak na razie wychodzi że wynik z roku ubiegłego na retorcie zostanie podtrzymany. Poszło na kipi niewiele ponad 6 ton. 1900 kg łuska słonecznika, 2550 kg dobrej jakości 6mm trociny. Przemysłówki 1900 kg. Ale tu myślę że popełniłem mały błąd na początku bo miałem przy pogodówce zbyt niskie temperatury na zasilanie instalacji. W przyszłym sezonie luknę na tych ustawieniach z końca tegorocznego sezonu ;D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też średnia na miesiąc wychodzi około 1000kg. Więc na sezon może w sześciu tonach się zamieszczę. Pellet w większości przemysłówka, poza tym 200 kilo słonecznika i ze 200 kilo jakiegoś badziewia z marketu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, tylko proszę mnie nie oceniać, gdyż to co piszę mnie nie dotyczy tylko mojego sąsiada, który z brudnego syfowatego groszku i miału przeszedł na pelet.
Dom sąsiada ok.300metrów, 2010r.Staranie wykonany, pierwszy piec jakaś retorta 25kW opał miał z groszkiem zużycie w sez.2015-16 ok.5,5tony(ok.3000zł). Zachciało mu się(a właściwie żonce) czystości w kotłowni. W sezonie 2016-17 palił w tej retorcie peletem jakimś zwykłym po 650zł za tonę i szło nieźle, ale poszło 7,5 tony(4900zł).
Tutaj na forum sobie poczytał pomyślał popisał i powiedzieli koledzy, że w retorcie nie....... tylko specjalny piec i palnik do peletu. Kupił jakiś heiztech....tam coś tam, zapalarki, wygaszanie, fontanny i wodotryski... za 15000zł zamontował oczywiście przy okazji jeszcze parę złotych wsadził...... iiiii co????
Gorszy pelet nie spala się praktycznie do końca tylko barlinek i jakieś topowe za 1000zł z transtortem..... no i co...no i co...pytacie??? a  to że spalił 7 ton tego topowego i jeszcze pali bo nie skończył tylko, że to już poszło 70000zł i jeszcze trzeba grzać. Koledzy z forum pomagali, ale nic z tego nie wyszło tylko jakieś niewielkie korekty. Niestety nie chcę pisać który kolega ale podejrzewam, że się długo nie będzie chciał odzywać.
Przypuszczam że zaraz mnóstwo tełłłoretyków się odezwie i mimo prośby będzie krytykować.
Ciepło nie bierze się z znikąd tylko ze spalenia.
A w retorcie oczywiście nie każdej można spalać pelet efektywnie i do tego gorszych sortów..czyli tańszych... a z peletem będzie coraz gorzej i to szybciej się przekonamy niż myślimy...
Koledzy... potraktujcie to jako informację, a nie jakieś przechwałki czy gorzkie żale. Mnie niestety nie posłuchał kolega a teraz ....nici z wakacji na parę lat.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co tu można krytykować? Mógł się tylko wcześniej Kolega zorientować czym, a raczej jakiej jakości peletem może palić w kotle, który zamierza kupić. Nie wszystko można spalać bez problemu w większości kotłów. Większość z nas  biorących czynny udział w dyskusjach w tym  temacie dlatego wybrała KIPI by nie być uzależniona od peletu, którego cena waha się około  1 tys. zł. Tym samym można w jakimś stopniu ciąć koszt ogrzewania. Zresztą sam dałeś przykład można za 4900zł jak i za 7000zł ten sam dom

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nikt nie będzie Cię krytykował , że występujesz w imieniu dobrego sąsiada. Pochwalam takie rzetelne uwagi i prawdę i tylko prawdę.

Powiedz w z skrócie:

Z jakiego kotła na eco szarpnął się na taki kocioł pellet za 15000 zł i z jakim palnikiem.

Jeżeli chodzi o mnie  jestem otwarty na krytykę i z otwartą przyłbicą kładę szale całą swoją wiedzę i doświadczenie (by nawet jeżeli to nie ja pomóc koledze by mógł wyjechać z dziećmi i żoną na wakacje za rok).

Mam jeszcze prośbę jak się mówi( A) to i sIę  mówi  B odnośnie tego kto komu doradzał. Wtedy mamy pełną jasność a nie jakieś tam niedomówienia. Osobiście nie lubię tego i uważam , że wszystko powinno być transparentne. ( Nie pisz tak jak Prezes  J K z partii PiS. Wiem ale nie powiem. Dziel się prawdą , która i tak się obroni.

Czekam w takim razie na informację publiczną i służę sąsiadowi pomocą  by spalał mniej pelletu i mógł cieszyć się z rodziną na wakacjach.

 

Z drugiej zaś strony ogrzać 310 m2 powierzchni robi swoje i to jeszcze zależy kto gdzie mieszka w jakiej strefie klimatycznej RP , oraz najważniejsze jaki komfort klimatyczny utrzymuje w swym domu. ( W tym dom domowi nie równy). Ale to niuanse. 

Pozdrawiam

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Muszę pominąć kto dlatego, że bez wiedzy, w/w osób nie wolno mi nikogo ani niczego sugerować, Panowie nie wymagajcie ode mnie nazwy pełnej pieca i dtr, bo nie bardzo znam, a kto doradzał to już naprawdę nie bardzo wiem, gdyż to co pisałem, wiedza którą zreferowałem pochodzi tylko ze szczerej rozmowy z kolegą (sąsiadem troszkę dalszym) i naprawdę nie chciałbym jakiegokolwiek zamieszania narobić. To tylko informacja wiarygodna i do porównania dla innych. Odnośnie rejonu to zobaczyć proszę mój profil (mój sąsiad), odnośnie porównania cen peletu i groszkomiału (odsiewki) to proszę wziąć obecną cenę 540zł ze składu w Kałuszynie(ZAGÓRSKI)(sam tym palę) 5,5tony x 540zł  c.a.3000zł za sezon grzania groszkomiałem (ilości sąsiada). Ze skromnego doświadczenia przypuszczam że wart.op. ok.23-24MJ, mimo że ro rusek, do często bez porównania z marketowym opałem.

Ja chciałbym zwrócić uwagę bardziej na możliwość ewentualnego ekonomicznego spalania pelletu w zwykłych retortach(wiadomo nie wszystkich), bez jakiś ogromnych różnic, i o możliwości spalania gorszych gatunków. Dlatego proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiam kolegów.

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.