Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, czarny21 napisał:

Ustaw na 1880g wydajność

Kolego, przecież jeśli mu przesypuje, to przy Twoich ustawieniach będzie sypać jeszcze więcej, i to grubo więcej!  Już lepiej zwiększyć kaloryczność. O ile jest taka potrzeba. Jest jeszcze parametr czas pracy. Czasami tym parametrem też trzeba regulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się mój błąd dlatego się poprawiłem żeby ilość zostawił z testu a podniusł kaloryczność na 5.5. A tak wogóle to ja bym zrobił mimo wszystko jeszcze raz test podajnika i zważył to na dokładnej wadze. Potem można było by podnosić wagę żeby w razie za dużej dawki korygować jeśli za dużo zasypuję.Fotka z popielnika też by dużo pomogła.

Edytowane przez czarny21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, czarny21 napisał:

A tak wogóle to ja bym zrobił mimo wszystko jeszcze raz test podajnika i zważył to na dokładnej wadze.

Tutaj masz rację, dobrze, że się poprawiłeś. Zawyżanie wydajności podajnika zrobiłbym na końcu i tylko delikatnie. Najpierw kaloryczność, czas pracy, nadmuchy, intensywność czyszczenia, a dopiero w ostateczności zawyżanie wydajności. A przed zawyżeniem jeszcze obniżenie mocy, jeśli jest z czego obniżać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




... wszystko niby jest ok ale od czasu do czasu - ostatnio coraz częściej - sterownik pokazuje ze płomień na niskich procentach jest...


Jak koledzy wspominali, pomaga wymiana czujnika optycznego na nowy model. U mnie były podobne objawy jak u Ciebie. Wymieniłem czujnik i jest OK.

Napisałeś, że problem występuje od czasu do czasu. To mnie zastanawia.

Profilaktycznie zapytam, kiedy czysciles zbiornik peletu z pyłu - tam, gdzie zaczyna się żmijka?

Jakbyś chciał poczytać o moich czterech sezonach z kipi, to zapraszam na

www.obrotowy.blogspot.com

Napisałem m. in. o serwisie palnika, który można zrobić samemu. To nic trudnego.

Pozdro zza morza.1c29ba459ecd00d701cb6a922e033256.jpg&key=80040369c9db2e88a64c9327c7901ec2afcad3290c16e9b9f6dc1375e40892f8


  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że mam econeta Sytuacja pod kontrolą. Niestety, hydraulik nie zrobił jeszcze mi pompy na powrocie z zaworu 4D.
Coś czuję, że na wiosnę sam się za to wezmę, ech...
Póki co, pelet w markecie tyle samo, co rok temu kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papen76 econet też potrafi się zawiesić. Ostatnio w nocy miałem braki w dostawie energii i musiałem mimo wszystko zejść do kotłowni zresetować go bo się zawiesił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak. Ja zaczynam piąty sezon z econetem i nigdy nie miałem z nim problemów. Chyba mam szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo nie miałeś 10x w przeciągu godziny braku prądu i tak przez 4 godziny w nocy to i się zawiesił ale po za tą sytuacją to działa bez zarzutu bo nawet mimo tego zawiasu to i tak pokazał alarmy wszystkie i o której miały miejsce. Wygoda straszna dzięki niemu do kotłowni schodzę tylko zasypać podajnik i odkurzyć kocił raz w tygodniu. Zapomniałem jak to jest palić miałem w piecu człowiek po tym wychodził z kotłowni jak górnik z kopalni i tak co dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie miałem braku prądu 10x w ciągu godziny.
Jak chcesz poczytać, co miałem, to zajrzyj na bloga

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie mogę edytować, za długo szukałem wykresu.

@waldimajster tak u mnie wyglądała sytuacja przed i po wymianie fotodiody
84783bda24c954f5c7387614c1335ff0.jpg

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe jak zaczynałem przygodę z pelletem to myślałem,że te procenty z fotokomórki miały wpływ na prawidłowe spalanie.A wystarczyło zastosować bardziej cżuły element i palnik nie gaśnie na małych mocach.

Szkoda,że producent nie zrobił darmowej akcji na wymianę tego kabelka.

Ja działałem po omacku i z dużą dozą nieśmiałości.Na własne ryzyko wlutowałem fototranzystor i się udało.Palnik idzie na 100%

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka rada zmieniaj po jedno parametrze. Potem łatwiej będziesz miał możliwość dowiedzenia się co Ci pomogło.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Troszkę mnie tu ostatnio nie było.

Może mi ktoś jeszcze tylko wytłumaczyć, albo odpowiedzieć czy wszystko jest w porządku.

A mianowicie palę obecnie Olczykiem, oraz kupuje tak po 10workow innych pelltow do prób.

Przy czyszczeniu kotła zauważyłem, że komora spalania jest jasna (nalot coś pokroju koloru białego z dodatkiem niebieskiego) więc to wydaje mi się że jest ok..

Ale zastanawia mnie sam popiół, jest po prostu koloru ciemnego, (ani to czarny, ani ciemnoszary - chyba że jestem daltonistą... Hheh)

Żadnych spieków, żadnych pozostałości niedopalonego pelletu, konsystencja popiołu to po prostu mąka...

Czy jest to normalne, że komora i popiół mają inne odcienie?

Przypomnę że ma lumo bio max 20kw

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor jak najbardziej porządany jak byś miał sadzę i nie dopalone granulki albo spieki to wtedy szukać przyczyn. Pale Lavą i komora tak samo wygląda popiół ciemny i konsystencji mąki ziemniaczanej

Edytowane przez czarny21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2020 o 06:16, g69 napisał:

Hehe jak zaczynałem przygodę z pelletem to myślałem,że te procenty z fotokomórki miały wpływ na prawidłowe spalanie.A wystarczyło zastosować bardziej cżuły element i palnik nie gaśnie na małych mocach.

Szkoda,że producent nie zrobił darmowej akcji na wymianę tego kabelka.

Ja działałem po omacku i z dużą dozą nieśmiałości.Na własne ryzyko wlutowałem fototranzystor i się udało.Palnik idzie na 100%

Z ciekawości - jaki wlutowałeś? Pamietasz symbole/ oznaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnij tą myśl  "Przy testowaniu - praca ręczna działa tylko podajnik zewnętrzny a przy sterowniku 350 powinny oba".

Nie masz możliwości przy pracy ręcznej sprawdzenia osobno jednego a potem drugiego podajnika przy tym sterowniku?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tedi90 napisał:

Właśnie padł (motoreduktor) podajnik w palniku Sterowanie EM 350. Przy testowaniu - praca ręczna działa tylko podajnik zewnętrzny a przy sterowniku 350 powinny oba. Może jest jakiś sposób by sprawdzić czy uwalony jest motoreduktor czy przekaźnik w sterowniku?

Włącz sterowanie ręczne i sprawdź napięcie czy dochodzi do motoreduktora , albo podłącz na krótko silniczek .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.