Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Działajcie, trzymam kciuki.

.[mention=88936]pjoter56q[/mention] jaki masz sterownik? Z tym parametrem "mnożnik podawania" pierwszy raz się spotkałem.
Rura podajnika peletu też chyba biegnie w poziomie, skoro waga w teście wyszła Ci 5800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @papen76 dlatego że test jest błędny wyklucza jakie kolwiek starania z ustawieniem kotła. Ślimak musi być pod kontem zawsze takim samym a dopiero potem można coś kombinować z przestawianiem wydajności przy takiej wydajności to pellet chyba z wiadra leci  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz zawiedziony, ale są różne rozwiązania podajników, a my nawet nie wiemy, jaki@pjoter56q ma kocioł i sterownik. Może poczekajmy, aż zrobi ten test wagi i zdradzi nam szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 [mention=71795]papen76[/mention] dlatego że test jest błędny wyklucza jakie kolwiek starania z ustawieniem kotła. Ślimak musi być pod kontem zawsze takim samym a dopiero potem można coś kombinować z przestawianiem wydajności przy takiej wydajności to pellet chyba z wiadra leci  :)
Jutro zrobię test jeszcze raz ale robiłem jakiś tydzień temu. Podajnik jest większej średnicy chyba dlatego też jego wydajność jest większa. Sterowanie miałem cały czas Fuzzy Logic dzisiaj zmieniłem zobaczyć czy coś się zmieni. Sterownik jest ecoMaxx 850 P2 z modułem B

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, też mam ecomax 850 P2, a mam inne opcje. Jak masz czas to napisz coś o swoim kotle i co ogrzewasz, bo to bardzo ciekawe. Podajnik masz w poziomie czy pod kątem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz test to się odezwij wtedy będzie można co kolwiek zmieniać. Na marginesie Fuzzy Logic przy dużej mocy dobrze się spisuje ponieważ jak kocioł dochodzi do zadanej temperatury a wszystkie pompy są wyłączone i obieg znacznie się skraca przy wyłączonych pompach to kocioł pracując z pełną mocą może nie mieć możliwości wychamować i samo wygaszanie kotła może sprawić że temperatura na kotle wzrośnie jeszcze o 15°C. Przy FL przy końcu palnik znacznie zwolni i nie przegrzeje kotła. Miałem taką sytuację że kocioł przebił mi 90°C właśnie dlatego że grzał końcówkę z pełną mocą i musiałem w nocy wstawać i go resetować zmieniając ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, papen76 napisał:

napisz coś o swoim kotle i co ogrzewasz, bo to bardzo

Bałem się zapytać. Szkołę, kościół, kamienicę, hotel, pensjonat... Też jestem ciekawy.

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2021 o 20:01, cezar76 napisał:

17%???

Sory pomyliłem się 7 % zmieniłem dzisiaj na   na 5 %  .Ale dzisiaj jak otworzyłem piec to okazało się ze mam okopcone wymienniki tak mi się wydaje . No i temperatura spalin  90 chyba że ten czujnik źle podaje jest umieszczony  15 cm za piecem na łączniku z kominem . Spieków nie ma wcale . Pellet sosna-świerk  800 za 1t z dostawą bez certyfikatu

IMG_20210112_204221458[1].jpg

IMG_20210112_204206959[1].jpg

IMG_20210112_204158598[1].jpg

IMG_20210112_204216786[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mikifac okopcenie wymiennika to świadczy o za małej ilości tlenu możliwe że za dużo paliwa ci podaje na palnik względem nadmuchu przeważ i sprawdź czy masz doprze wpisaną kaloryczność pelletu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czarny21 zrobiłem test wychodzi 5400g i tak było poprzednio. Pozmieniałem ustawienia w modulacji mocy tak jak u Ciebie jeśli chodzi o nawiewy moc moc max mam 50 kw średnia 30 kw a minimalna 15kw i tu ustawione mam 22% nadmuchu. I różnią się trochę opcje między econetem a sterownikiem na piecu. Na sterowniku przy opcjach testu podajnika wydajność jest podana 54kg/h a w econecie przy parametrach serwisowych praca szybkość podawania 13,5 kg/h. I inaczej też wyglądą opcje u mnie i u Ciebie. Mam mniej możliwości w econecie niż na sterowniku. Podajnik jest pod kątem tylko jego średnica to 70mm. Zmieniałem też czujnik płomienia u mnie jest oryginalnie ocp2 a kupiłem ocp5 bo tylko taki znalazłem i w sumie nic się nie zmieniło oprócz tego że teraz przy wyłączonym piecu mam cały czas od 2 do 3% płomienia czasem 0 również nie ma teraz znaczenia który wstawię czujnik fakt że stary wyczyściłem. Palnik został zamontowany w 2017 i w sumie do tej pory jakoś mocno się nim nie interesowałem. Ale zaczęły dziać się dziwne historię: płomień się cofną do podajnika i pojawił się w pewnym momencie brązowy pył w całej kotłowni ale mogło to wynikać z faktu iż wywaliło rurę z komina od boilera gazowego narazie zasłoniłem otwór i jest ok. Ogrzewam nim dom który został wybudowany z przeznaczeniem w przyszłości na pensjonat/agroturystykę. Ocieplenie budynku: między dwoma rzędami pustaka ceramicznego jest wełna 15 i na elewacji jest 10. Piec to moderator z Hajnówki o mocy 80kw ( tabliczka w zdjęciach) był z przeznaczeniem na zrębki ale nigdy to nie zostało podłączone był opalany drewnem a teraz pellet.

Ps narazie po lekkiej zmianie ustawień płomień utrzymuje się między 85 a 100 % głównie to zmiana max nadmuchu z 45 na 34% 82cc64e7c0b9b3022fbd291632dc2714.jpg&key=5cab7d833150367fefb7595ed1667e76062ff563a1bbdada84daaa057e262e1a327c3b591ade7a6f3f127a2ddac5b3eb.jpg&key=5c1ed01daab1523ca0996511687647ebd25c56c09e171cb46261590acbcc43a585f2c0f06ad52d96afaece2e4a6be60a.jpg&key=94342b401c5e5af1ac683cf2f6cce80a2b444f83f43d0c89382525e506328cfba62b6a73eaa8af49ef4e283e2b68925b.jpg&key=c2bfe3751c87717db1d9e39d0ab9c38fe522584d142748348cf9322dbb1be10f

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka



60e2f70587ce919fc7b5f37950b79fc2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione zdjęcie kotła na nim widzę że podajnik jest pusty nie widać tam przez okienko rewizyjne pelletu czy te foto było robione jak jeszcze nie miałeś wystartowanego kotła? I normalnie teraz masz tam pellet na długości całego ślimaka?

Edytowane przez czarny21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień na 5500g bo na zdjęciu widać że dalej wurzuca nie dopalone kawałki pelletu. I zrób po 5min pracy na tym ustawieniu foto z palnikiem i popiołem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz w domu przy kotle to daj znać wtedy będziemy ustawiać spalanie. Jak ostatnie zdjęcie jest zrobione po zmianie nadmuchów to nadal jest za dużo lecących iskier z palnika a to są nie wypalone kawałki pelletu wydmuchiwane.

Jak będzie w domu to zanim zmienisz dawkę paliwa zobacz jaką masz ustawione kaloryczność 5.4 czy może 5.5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pjoter56q

Ps narazie po lekkiej zmianie ustawień płomień utrzymuje się między 85 a 100 % głównie to zmiana max nadmuchu z 45 na 34%


No i super. Trochę jeszcze zmniejszysz i będzie ok.

Z nowym czujnikiem płomienia też miałem chwilowy problem, bo działał aż za dobrze.

PS. Robi wrażenie ta Twoja "locha"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiennik ciepła 80kW ile tam litrów wody wchodzi żeby go napełnić to trzeba trochę czasu.  :)

Edytowane przez czarny21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strach pomyśleć jak by pękł i wszystko poszło by na kotłownię. Wcześniej miałem taką awarię i nic ciekawego

@cezar76 widziałem tabliczkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pjoter56q nie życzę takiej awarii bo mi kopciuch tak właśnie pękł po 11latach było trochę wody. Ale tyle dobrego że zdecydowałem się na zakup pelleciaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, misiek30 napisał:

Ten Wolf był kiedyś na olej?

Tak to był piec olejowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.