Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

27C idzie temperatura wody na podłogę serio? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. +-1stC. Oczywiście są wahnięcia ale zawór raczej nie oscyluje. Histerezę mam ustawioną na 0.3stC.

image.png.abd50fdcd983f8e5e84116edcb11131d.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, robin60 napisał:

No to plany mamy wspólnie jednakowe. Ale u mnie jeszcze czekam na jedną jedyną decyzję która może mi ten plan wywrócić do góry nogami.

Cosik takiego planuję tylko zastanawiam się czy dobrze :)

image.png.5bff900dff5275c1558e8726678d428a.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem po wszelakiej lekturze tego forum , niektóre kąski wychwyciłem które będą mi przydatne, te Twoje też zachowałem z dawien dawna. Twój schemacik OK Ale zobacz ten ja tylko wycinam podłogę a Ty nie musisz.

260549216_OperaZdjcie_2019-12-13_172709_forum.info-ogrzewanie_pl.thumb.png.5d79b716477dbc49af7d053db54e5121.png

 A tu masz schemacik jak nie wydawać fortuny na gotowy Laddomat.

362088874_OperaZdjcie_2019-12-14_210653_forum.info-ogrzewanie_pl.png.ae69d6a236e8c847af3693c7bd92328f.png

Co prawda jak przyjdzie do ostatecznego wykonania przez mego najserdeczniejszego kolegę tej instalacji to zwrócę się o przedstawienie i zasięgnięcie opinii u niezłomnego kolegi @sambor

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzycho912 a o jakie zmiany priorytetów Ci chodzi , jak już piszesz to pisz zrozumiale tak by każdy wiedział o co chodzi. 

@misiek30 mam dla Ciebie odpowiedź  1.4841, 1.4828 , ta pierwsza choć mogą i tą jak trza ciąć koszty , ale nie sądzę.

https://virgamet.pl/rury-blachy-prety-h25n20s2-14841-x15crnisi2521-aisi-310-314-z15cns2520

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, robin60 napisał:

@Krzycho912 a o jakie zmiany priorytetów Ci chodzi , jak już piszesz to pisz zrozumiale tak by każdy wiedział o co chodzi. 

@misiek30 mam dla Ciebie odpowiedź  1.4841, 1.4828 , ta pierwsza choć mogą i tą jak trza ciąć koszty , ale nie sądzę.

https://virgamet.pl/rury-blachy-prety-h25n20s2-14841-x15crnisi2521-aisi-310-314-z15cns2520

Dzięki serdeczne za pamięć, tak podejrzewałem że ta pierwsza, teraz można pomyśleć o wykonaniu takiej .Cena metra nie napawa optymizmem, ale rura paleniska jest krótka więc pomyślę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, robin60 napisał:

Ja już jestem po wszelakiej lekturze tego forum , niektóre kąski wychwyciłem które będą mi przydatne, te Twoje też zachowałem z dawien dawna. Twój schemacik OK Ale zobacz ten ja tylko wycinam podłogę a Ty nie musisz.

260549216_OperaZdjcie_2019-12-13_172709_forum.info-ogrzewanie_pl.thumb.png.5d79b716477dbc49af7d053db54e5121.png

 

Co prawda jak przyjdzie do ostatecznego wykonania przez mego najserdeczniejszego kolegę tej instalacji to zwrócę się o przedstawienie i zasięgnięcie opinii u niezłomnego kolegi @sambor

cyrkulacja cwu w tym układzie(z zaworem termostatycznym) nie będzie działała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Gonzo19 napisał:

cyrkulacja cwu w tym układzie(z zaworem termostatycznym) nie będzie działała.

Oj tam, czasami będzie działać :) Pomijając brak zz.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie tego nie biorę pod uwagę , ponieważ u mnie jej nie ma. Poza tym mam CWU solarny 240 litrów gdzie pod dolną wężownicę są podpięte solary a pod górną kocioł .

Na wyjściu z CWU jest zawór mieszający ciepłą wodę, która w kranie już jest odpowiednia.

To wiem , ale dzięki kolego za uwagi , wszystkie są dla mnie bardzo cenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gonzo19 napisał:

tak.

 

cyrk.png

 

9 minut temu, Dragster napisał:

Oj tam, czasami będzie działać :) Pomijając brak zz.

Jak zrobi wg dolnego schematu, to będzie działać. 

ATM_p_oparzeniowy_cyrkulacja.png.9466949adfae3dedc3ebdd0a6f302ca4.png

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, gmaj22 napisał:

Jak zrobi wg dolnego schematu, to będzie działać. 

zgadza się, ja napisałem, ze w układzie jaki podał @robin60 nie będzie działać.

W/g schematu 2 bedzie działać.

Ja mam inaczej namalowany ten schemat

cwu zawór termostatyczny i cyrkulacja.jpg

Moge dodac swoje spostrzeżenie, ze zwykła pompa cyrkulacyjna typu LFP Erga 3W  lub GRUNDFOS UP 15-14B bedzie miała problemy aby przepchnąc wodę zwłaszcza rano, albo po dłuższym nieużywaniu cwu.

Edytowane przez Gonzo19
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, gmaj22 napisał:

Jak zrobi wg dolnego schematu, to będzie działać. 

Wiem, wiem :) Dobrze pamiętać jeszcze o tej pułapce cieplnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś z Was posiada w instalacji, w domu jednorodzinnym sprzęgło hydrauliczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, palacz66 napisał:

27C idzie temperatura wody na podłogę serio? 

Tak wygląda przy -1stC:

image.png.ab38c3abf2c48ff8f04e27c12bdae09a.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Dragster a co sugerował byś mi włączyć pompę podłogi w takiej sytuacji na stałe jeżeli powrót jest wpiety przed przed mieszacz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga raczej powinna działać cały czas chyba że traktujesz ją jak bufor ale do tego potrzebna jest raczej grubsza wylewka. Z tego co zauważyłem ten obieg nie jest mi w stanie przez 2h postoju pobrać całego ciepła z kotła, które pozostało od dogrzania obiegu grzejnikowego. Sytuacja pewnie się zmieni jak przyjdą mrozy.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile razy na dobę palnik odpala się w takim razie u Ciebie i na jakiej histerezie pracuje? 

U mnie tak to wygląda po dzisiejszym rannym przymrozki. 

Screenshot_20191219_083958.jpg

A tu co się stało? 

Screenshot_20191219_084340.jpg

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.