Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

@palacz66nie wchodzi bo to idzie z "czystego powietrza", zresztą moje 10 letnie defro duo nie jest konstrukcją idealną, ruszt wodny nad palnikiem i poziome półki to jest nie mały problem dla czystego spalania paliwa, szkoda że tej wiedzy nie maiłem wtedy. Z tego powodu wybór pada na razie  na lumo+palnik obrotowy kipi , bardzo mi się podoba konstrukcyjnie ten kocioł.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gacek Też mi sie tak wydaje że 20 kw to była by za duża , mogło by być jak byś miał bufor i palić z mocą na maksa przyciętą do 16 kw , fakt że palnik może się wygasić ale mimo wszystko , nie mam szesnastki ale są koledzy którzy mają a jakoś specjalnie nie przeklinają , jak będzie pellet w miarę to spoko , jak się mocno spieka to i przy 20 stce mogą być kłopoty. Takie pellety trzeba omijać jak tylko to możliwe .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gacek Z ograniczeniem mocy nie ma problemu. Parę stron wcześniej znajdziesz moje doświadczenie z dostosowaniem mocy palnika do wymiennika. Najlepsze wyniki uzyskałem, gdy ustawiłem max palnika na 16 kW, czyli tyle ile ma wymiennik w moim miałowcu. A peletem trochę inaczej się pali niż grochem.
Podsumowując, ja mam palnik 5-20, pracuje na mocy max. 16 kW i jest ok.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Cię urzekło w tym Lumo? Czy on nie ma poziomych półek? Bo jeśli tak to wolał bym Kotlospaw Slimko, gdzie masz bezkonkurencyjny serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dobrze by było żeby jednak miał okazje trochu pochodzić na tej mocy 16 kw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, gacek napisał:

tu nie chodzi mi o koszty bo do tej 20-tki miał bym dopłaty 500pln czyli nie tragedia, ale bardzo się boję przewymiarowania kotła

a sprawdź swój dom (dokładnie powpisuj dane)

http://cieplowlasciwie.pl/

i zobacz jaką moc dobierze Ci ta strona.

A w wolnej chwili poczytaj sobie to
https://czysteogrzewanie.pl/jak-to-sie-robi/co-za-duzo-to-niezdrowo-dobor-mocy-kotla-weglowego/

ale tak od a do z. Fakt opis jest o kotłach węglowych ale po tym artykule zrozumiesz dlaczego zawsze proponują większą moc niż trzeba.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kordjano napisał:

@gacek Też mi sie tak wydaje że 20 kw to była by za duża , mogło by być jak byś miał bufor i palić z mocą na maksa przyciętą do 16 kw , fakt że palnik może się wygasić ale mimo wszystko , nie mam szesnastki ale są koledzy którzy mają a jakoś specjalnie nie przeklinają , jak będzie pellet w miarę to spoko , jak się mocno spieka to i przy 20 stce mogą być kłopoty. Takie pellety trzeba omijać jak tylko to możliwe .

Bufor albo Biwar Pellux 200 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieplowlasciwe przeanalizowane, ten drugi artykuł też polecam, jeszcze wcześniej miałem 25 kw zasypowca on jak poczuł świeżego powietrza to trzeba było uciekać z kotłowni bo dostawał samozapłonu( piec kaszlał:)  ), czyli mam już pewne doświadczenia . To co wiem to lumo ma pionowy wymiennik no i ten "żyd" na komorę spalania- podoba mi się. Kotłospaw  też ok i widzę że mocno polecany.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tunowy i proszę o radę. Pięć Kostrzewa Twinn Bio 16kw z buforem. Piec włącza się często jak osiągnie swoją temperature to nie dogrzewa bufora ale mimo to za chwilę znów się zalicza. Pompa powrotu włącza się i po jakimś czasie mryga dioda na pompie. 2 lata było ok a teraz taka choinka. Proszę o radę i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie ten temat kolego @Paulot.

Napisz tam gdzie trzeba napewno koledzy udzielą Ci wyczerpującej odpowiedzi oczywiście jak podasz dużo więcej danych i ustawień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Paulot napisał:

Witam. Jestem tunowy i proszę o radę. Pięć Kostrzewa Twinn Bio 16kw z buforem. Piec włącza się często jak osiągnie swoją temperature to nie dogrzewa bufora ale mimo to za chwilę znów się zalicza. Pompa powrotu włącza się i po jakimś czasie mryga dioda na pompie. 2 lata było ok a teraz taka choinka. Proszę o radę i pozdrawiam

Co to za pompa i jak masz ustawioną? Daj jakieś foto.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie, będziemy wiedzieli co to za pompa. Sprawdź filtr przed pompą. Może być zabrudzony i pompa sygnalizuje błąd. Może być tak, że pompa jest uszkodzona. 2 lata to powinna być na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, eliks napisał:

A co Cię urzekło w tym Lumo? Czy on nie ma poziomych półek? Bo jeśli tak to wolał bym Kotlospaw Slimko, gdzie masz bezkonkurencyjny serwis.

ma pionowe i jest bardzo prosty wiec serwis niepotrzeby

Schemat

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lumo jest naprawdę fajny. Widziałem, macałem, potwierdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwali się taka budowa. A serwis zawsze potrzebny bo kocioł to nie tylko wymiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no zgadza się,ale zauważyłem też że spaliny w tym lumo podają 140-150 trochę dużo jak na wsze standardy  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej do 120 co jest standardem. Dokładając turbulatory do 100 spokojnie się zejdzie zapewne.

Edytowane przez Dragster
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na nie ten kocioł patrzysz.

Lumo Bio Max PLUS

image.png.7d1b8386a66eccfbc468c9f1787e6bc6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się serwis to do palnika a kociołek nie wymaga serwisu, no chyba, że się rozcieknie to wtedy kwestia gwarancji

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, eliks napisał:

A co Cię urzekło w tym Lumo? Czy on nie ma poziomych półek? Bo jeśli tak to wolał bym Kotlospaw Slimko, gdzie masz bezkonkurencyjny serwis.

Nie tylko slimko ale też duuko. i kowert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2019 o 12:31, szaman89 napisał:

USTAWIENIA SERWISOWE

- Parametr A: Fuzzy Logic 5

- Parametr B: Fuzzy Logic 40

- Parametr C: Fuzzy Logic 15

Nie rozumiem tych parametrów, co znaczą? Szukałem w papierach i nie znalazłem.U mnie inaczej instalator to ustawił, a było tak:

- Parametr A: Fuzzy Logic 8

- Parametr B: Fuzzy Logic 30

- Parametr C: Fuzzy Logic 15

Sugerując się bardziej doświadczonym kolegą @robin60 który też wskazał na zmianę innych parametrów, tak też uczyniłem.

Jakie efekty to da zobaczę. Mam tylko w tym przypadku jedno pytanie, co znaczą te parametry i jak zmiana ich wpływa na funkcjonowanie palnika i całego systemu grzewczego?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.