Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

kaloryczność mam na 4,9 a czas cyklu praca 18sek nie wiem o oc chodzi z czasem rotacyjnego obrotu komory i procent tego czyszczenia. dodam,ze on sie rozpala bez problemu ale pózniej podczas pracy jakby za czesto podaje paliwo do rotora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca jakaś krótka, ale to zależy od peletu. U mnie teraz 30 s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2018 o 08:35, Kordjano napisał:

Kolego  a gazu nie masz?  , przy tak małym budynku  to przy paleniu pelletem pomyślał bym od razu o niedużym buforze , co do tego witkowskiego to przyzwoity kocioł za przyzwoite pieniądze  , aż tak bardzo się nie przejmuj  bo z głupiejesz .

Gaz mam , ale kotłownie i miejsce na opał też mam . A do gazu jakoś nie mogę się przekonać , opłata przesyłowa stała , zmienna  , samo przyłącze i inne takie . Możesz metra gazu nie pobrać ,a płacisz co miesiąc 50 zł i więcej za samo ( manie ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy, czy możecie wyrazić swoje zdanie na temat wykładania komory spalania szamotem, czy ma to sens? Na początku jak montowalem planik tak mi doradzono i tak zrobiłem, wylozylem na około płytami szamotowymi, z biegiem czasu zaczęły pękać i podczas kolejnych czyszczen pieca pozbywalem się ich po kawałku, jakoś nie zauważył em znaczącego trzymania ciepla, dziś czyscilem piec i wywalilem ostatni kawałek, stąd takie moje pytanie, może lepsze byłyby cegły szamotowe, sam nie wiem i jestem ciekaw waszych opinii i doświadczeń w tym temacie.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Snajper0777 napisał:

kaloryczność mam na 4,9 a czas cyklu praca 18sek nie wiem o oc chodzi z czasem rotacyjnego obrotu komory i procent tego czyszczenia. dodam,ze on sie rozpala bez problemu ale pózniej podczas pracy jakby za czesto podaje paliwo do rotora

Wydłuż mu czas do np. 30 sekund i test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Snajper0777 napisał:

kaloryczność mam na 4,9 a czas cyklu praca 18sek nie wiem o oc chodzi z czasem rotacyjnego obrotu komory i procent tego czyszczenia. dodam,ze on sie rozpala bez problemu ale pózniej podczas pracy jakby za czesto podaje paliwo do rotora

Chodzi  o  intensywność   czyszczenia w procentach , ustaw na 5% oraz w parametrach serwisowych czas cyklu czyszczenia ustaw na 60 s , jedno z drugim jest powiązane musisz oba parametry do siebie  dopasować , przy takim ustawieniu  bedziesz miał ze 2 cyknięcia obrotowej komory co 60s  ,kaloryczność bym zwiększył do 5.3 , czas cyklu praca tez możesz zwiększyć , ale to na samym końcu stopniowo i obserwuj pracę palnika ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dragster napisał:

Zacznijmy od tego: nie prowadź kotła pogodowo chyba że wiesz co robisz. Niezłe robisz masz tornado, zdecydowanie nadmuchy za duże moim zdaniem. Zacznij od 38/28/20 i obserwuj płomień. Wyhamowanie kotła tez słabe, h2 5stC h1 z 3stC, chyba ze taki jest cel i chcesz prawie od razu wskakiwać w postój. 

pogodowo tylko jest mieszacz ale tez nie wiem czy to dobrze czy zle. cholera sprzedali mi ten czujnik i teraz sam  nie wiem po co... moge wyłączyc to bez problemu ale nie wiem czy jak tylko zaworem 4 drogowym steruje. ta reszte zrobiłem jak napisałes, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kordjano napisał:

Chodzi  o  intensywność   czyszczenia w procentach , ustaw na 5% oraz w parametrach serwisowych czas cyklu czyszczenia ustaw na 60 s , jedno z drugim jest powiązane musisz oba parametry do siebie  dopasować , przy takim ustawieniu  bedziesz miał ze 2 cyknięcia obrotowej komory co 60s  ,kaloryczność bym zwiększył do 5.3 , czas cyklu praca tez możesz zwiększyć , ale to na samym końcu stopniowo i obserwuj pracę palnika ..

popróbuje i sie odezwe.dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Darbatt napisał:

Witam. Koledzy, czy możecie wyrazić swoje zdanie na temat wykładania komory spalania szamotem, czy ma to sens? Na początku jak montowalem planik tak mi doradzono i tak zrobiłem, wylozylem na około płytami szamotowymi, z biegiem czasu zaczęły pękać i podczas kolejnych czyszczen pieca pozbywalem się ich po kawałku, jakoś nie zauważył em znaczącego trzymania ciepla, dziś czyscilem piec i wywalilem ostatni kawałek, stąd takie moje pytanie, może lepsze byłyby cegły szamotowe, sam nie wiem i jestem ciekaw waszych opinii i doświadczeń w tym temacie.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Uważam że obłożenie cegłami płaszcza wodnego jeżeli płomień nie dotyka płaszcza jest szkodliwe dla sprawności. Jeżeli komora spalania jest za krótka to proponuję wyłożyć tylko tam gdzie uderza płomień.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w komorze spalania jest płaszcz wodny to tylko ścianka na przeciw palnika. Szamot ma właściwości katalityczne w tym przypadku. Jeśli natomiast w komorze brak jest płaszcza to po całości i to nie szamotem a wermikulitem bo blachy mocno po dupie dostaną i kocioł od spodu zrobi się plastyczny :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Snajper0777 napisał:

pogodowo tylko jest mieszacz ale tez nie wiem czy to dobrze czy zle. cholera sprzedali mi ten czujnik i teraz sam  nie wiem po co... moge wyłączyc to bez problemu ale nie wiem czy jak tylko zaworem 4 drogowym steruje. ta reszte zrobiłem jak napisałes, 

A no to dobrze ze zawór. Nie masz głowic termostatycznych? Co do termostatu, to najpierw trzeba dobrać dobrą krzywą grzewczą bez załączonego termostatu w obiegu dopiero potem korygować odchyły termostatem ecoster. Co do ustawień, słuchaj co koledzy napiszą, obierz jeden kurs bo się pogubisz jak będziesz wprowadzał wszystkie zmiany które podamy :)

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze jest to ze ja moge " powalczyć" z tym do niedzieli tylko bo wyjezdzam potem na 3 tyg... i żona zostaje z tym sama.mam głowice na kazdym grzejniku no i podłogówki mam na rtl-ach

Edytowane przez Snajper0777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle przeczytalem z tym kursem,jasne postaram sie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Wasze spalanie w te mrozy? U mnie średnia od 22.11.2018 do dzisiaj to 23kg/doba. Jestem zadowolony. W domu ciepło 22-22.5stC. W tej chwili duuuża histereza bo 28stC i zadana 79stC (mógłbym już herbatę zaparzać)w brew tego co kolega @sambor sugerował ale mam 8 rozpaleń i uważam, że w tym klucz. Swoją drogą warto polikwidować wszystkie mostki termiczne, po uszczelniać okna. Niby pierdołki ale mają znaczenie w ostatecznym rozrachunku. Aaa, dodam, że CWU grzeję prądem w g12 i tylko sporadycznie kocioł wspomaga gdy jest duże zapotrzebowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To  wyłącz to sterowanie pogodowe kotła i uporaj się z tym zasypywaniem  palnika ,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest przypadkiem tak, że palnik gubi płomień i na nowo się rozpala. Nie zauważyłeś czegoś takiego kolego @Snajper0777? Obserwuj liczniki rozpaleń w cyklu praca/postój albo w próbie cyklu.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Darek21 napisał:

Uważam że obłożenie cegłami płaszcza wodnego jeżeli płomień nie dotyka płaszcza jest szkodliwe dla sprawności. Jeżeli komora spalania jest za krótka to proponuję wyłożyć tylko tam gdzie uderza płomień.

Zgadzam się z kolegą w całej rozciągłości i oprócz szamotu proponuję kawałek płyty żeliwnej grubości 0,5 cm o takiej by płomień w nią uderzał. Może ona sobie stać lekko oparta na przeciw palnika o ściankę kotła. Nic się nie dzieje.

Pozdrawiam

174107308_pyta.thumb.jpg.5bb097c3dc5731ae9b8efe00616e7125.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w komorze spalania jest płaszcz wodny to tylko ścianka na przeciw palnika. Szamot ma właściwości katalityczne w tym przypadku. Jeśli natomiast w komorze brak jest płaszcza to po całości i to nie szamotem a wermikulitem bo blachy mocno po dupie dostaną i kocioł od spodu zrobi się plastyczny :).
To chyba muszę odszukać rys techniczny kotła bo nie wiem czy na dole jest płaszcz wodny czy nie, a co to jest to zamiast szamotu?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zerknij bo palnik blachę może przepalić. Szczególnie tą na przeciw. Co więcej blacha robi się plastyczna a kocioł napełniony wodą waży swoje. Na dolną blachę/podłogę komory paleniskowej warto położyć wermikulit by nie grzać kotłowni i nie po przegrzewać sobie blach jeśli nie ma tam płaszcza wodnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzuć przekrojem kotła na forum. Nie mogę znaleźć takiego modelu jaki masz w opisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bez obaw raczej. Ja bym to i tak wyłożył płytkami szamotowymi. Szamot akumuluje. Na pewno nie zaszkodzisz. To co zmagazynuje to i tak odda podczas postoju. Ja u siebie zauważyłem, że po dołożeniu szamotu kocioł pracuje stabilnie. Nawet dałbym jedną płytkę nad miejsce gdzie uderza płomień. Pokombinuj i poobserwuj jak się będzie zachowywał kocioł i czy temperatura spalin nie poszła do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny że to szamot a nie wermikulit? Bo na moje oko to to drugie :) Kruszy się jak wermikulit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.