Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

SKZP Client 2017-10-04.apk

https://drive.google.com/open?id=0B0qwCs6j6Kr0SDR3OUxORnBvUXc

 

- zmieniony zakres podawania w auto

- poprawione etykiety pracy impulsowej cyrkulacji z s na m

- zmieniona czcionka z default na sans serif na ekranie głównym temperatury CO i w diagnostyce.

http://allegro.pl/konwerter-rs485-tcp-ip-ethernet-na-w7100a-wiznet-i6983172657.html

 

witam taki konwerter bedzie oki?

może znacie coś tańszego?

 

Drugie pytanie , nie da sie zrobić czegoś z tymi nieszczęsnymi przyciskami systemowymi?

może jakaś opcja w apce do zmiany rozdzielczości?

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że apka mimo odznaczonej opcji praca w tel, i jej całkowitym zamknięciu potrafi sama w tle sie uruchomić po uśpieniu telefonu.

Mało tego zamula telefon - sony xperia Z2 android 6,01

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zbyszko125

Po ostatniej aktualizacji jest gorzej czy tak samo?

 

@Juper

Jak ustawisz brak pracy w tle to po restarcie telefonu napewno nie będzie się włączało. Aplikacja jest taka jak jest!

 

ps. sterownik wysyła na porcie rs232 dane, które mogą posłużyć do robienia bardzo szczegółowych wykresów.

Może jest tu ktoś kto ma serwer z dostępem ssh lub możliwością uruchamiania programów typu tcp serwer. Dałoby się może zbudować coś na PHP do wykresów. 

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia aktualizacja działa chyba szybciej takie mam wrażenie,ale wyświetla tak samo jak przed,czyli na wykresach same 0,ikonka od 4D nachodzi na cyfry % otwarcia zaworu,w diagnostyce pozycje zachodzą na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna przejściówka z 232 na 485 i będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli niema sensu kombinować.Wytłumacz mi krótko jak to jest,przecież sygnał rs232,485 czy 422 jest przetworzony na lan,więc powinno być wsio rawno.

Na rs232 i rs485 lecą zupełnie inne dane

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z forum mają konwertery rs232 do tego przejściówka na 485 i działa tak jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. sterownik wysyła na porcie rs232 dane, które mogą posłużyć do robienia bardzo szczegółowych wykresów.

Może jest tu ktoś kto ma serwer z dostępem ssh lub możliwością uruchamiania programów typu tcp serwer. Dałoby się może zbudować coś na PHP do wykresów. 

Też kiedyś o tym myślałem. Mając własny serwer można by było nawet przez www mieć kontrolę nad sterownikiem i zapisywać informacje danych z całego sezonu.

Ale jak dla mnie to i tak już wykonałeś wielką robotę za co dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. sterownik wysyła na porcie rs232 dane, które mogą posłużyć do robienia bardzo szczegółowych wykresów.

Może jest tu ktoś kto ma serwer z dostępem ssh lub możliwością uruchamiania programów typu tcp serwer. Dałoby się może zbudować coś na PHP do wykresów. 

Sterownik wysyła dane po rs232 cały czas, czy dopiero po wykryciu modemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zczytać dane ze stera lecą co 3s.Pytanie do Wojtka,podobno przymierzałeś się do napisania skryptu do stworzenia strony sterownika,jeśli się dobrze wyraziłem,czy to prawda?

Edytowane przez konopka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane na 

 

Jakby Pan Wojtek podzielił sie wiedzą na temat ramki telegramu to szło by sie pokusić napisanie jakiegoś rejestratora na "Winde"

Dane na rs232 lecą w formacie json co 3s. Jest tylko odczyt bo protokół zapisu jest niejawny. Każdy może się podłączyć i zobaczyć co leci.

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.