Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

MK50 wprowadziłem Cię w błąd. W opcjach funboxa to co pokazałaeś na zrzucie znajduje się w zakładce NAT/PAT ja mam tak samo poza jednym : protokół mam na TCP/UDP nie wiem czy ma to znaczenie,ale może mieć. następna rzecz to w zakładce Dynamiczny DNS mam: usługa:NO-IP. pełna nazwa hosta: xxxxxx.ddns.net ( zamiast xxxx wstaw swoje dane ) nazwa użytkownika adres email: wstaw adres email jakim się zarejestrowałeś na No-Ip , dalej hasło: takie jakie użyłeś przy rejestracji w No-Ip. ostatnia aktualizacja samo wyświetli datę i godzinę. nie mam jak zrobić zrzutu ekranu.Tak jak wcześnie pisałem co 30 dni trzeba odnawiać konto No-Ip jeśli jest darmowe, ja właśnie dziś tak miałem, wystarczy potwierdzić linkiem z meila jaki podsyłają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MK50 wprowadziłem Cię w błąd. W opcjach funboxa to co pokazałaeś na zrzucie znajduje się w zakładce NAT/PAT ja mam tak samo poza jednym : protokół mam na TCP/UDP nie wiem czy ma to znaczenie,ale może mieć. następna rzecz to w zakładce Dynamiczny DNS 

 

Dzięki

Nie wprowadziłes mnie w błąd znalazłem na necie instrukcję krok po kroku jak to ustawić , miałem juz ustawione od początku jak miałem sterownik podłaczony czyli od 28 grudnia ale nikt na forum nie miał tego konwertera więc ani nie pisałem za wiele choc chwaliłem sie. co nie co.

Nie miałem nic wpisane w zakłądce Dynamiczny DNS a mi to chodziło z komórki  przez gprs ,wifi i z tabletu obojętnie z kąd  po wifi gdzie kolwiek.

Miałem tylko wpisane  w NAT PAT jak na foto i u ciebie  a w APK  apisałem tylko moją nazwę hosta i port w pierwszej lini w drugiej nic.

w drugiej lini tylko wpisywałem jak się, łączyłem po  wifi przez ruter ,puzniej juz mi brakło kb na komurce i dałem spokój bo nigdzie nie

wyjeżdżałem  ale teraz by mi sie to przydało.

No i teraz działa ale ciekawa sprawa bo nie musiałem odnawia nawet hosta na NO-IP zobacze za miesiądz.

Ważne że chodzi  teraz mam przez LTE hotspota w laptopie do prób i chodzi bez problemu co 2 sekundy odświerza i odziwo wykres jest od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew też to wykryłem bo na stronie no-ip.pl w instrukcji tak i tak i co tu wybrać.

Ja miałem bez myslnika wpisane nazwa hosta i to chodziło z 2 tygodnie na samym początku jak ster podłaczyłem pod koniec grudnia a po tem coś zaczęło szwankowac ale jak na no-ip.pl zapisałem  na nowo dane czyli nacisnąłem "zmień" na foto widac to chodziło z parę dni i to samo a po tem juz w ogóle

nic nie dzaiła do dziś dnia a nic nie miałem wpisane w ruterze w sekcji Dynamic DNS.

Wczoraj wpisałem jak kolega zbyszko125 w Dynamic DNS a w APK wpisałem to co zawsze miałem-nazwa hosta  xxxx.noip.pl i chodziło a za parę godzin znowu brak połączenia.Na foto widać że aktualizacja w rutterze była dziś 12:54 wczoraj też była godzina prawidłowa jak to wpisywałem  a APK jak nie łączy tak się nie łączy.Co jest nie tak czy jakiś wirus o co biega.

Przez wifi w domu chodzi bez problemu cały czas a tu zonki jakieś ciągle.Połączenia z netem na tablecie mam z wifi laptopa mam takie mozliwości że 

wifi pracuje jako HOTSPOT nie mam kb-ajtów na komórce i nie łącze sie prze gprs moze tu coś w tym jest nie tak ,sam nie wiem co robię nie tak.

Spróbuję na NO-IP.COM jak dam radę zrozumieć o co tam chodzi. 

 

post-71575-0-47242800-1487868015_thumb.jpg

post-71575-0-49300900-1487868047_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Da się, ale na razie nie ma jeszcze softu. Dostosowanie też trochę potrwa bo jest sporo zmian.

soft już jest,ponoć jeszcze wersja testowa,ale żadnych zmian P. Tomek nie przewiduje https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_id=46283

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://drive.google.com/open?id=0B0qwCs6j6Kr0LUYwdXROeGFxSmM

Dostosowałem program do nowych przesyłanych struktur. Funkcjonaność pozostała bez zmian. Wiem, że nie działa jeszcze jak powinno dlatego zablokowałem zapis ustawień.

Proszę porównać ustawienia sterownika z ustawieniami w apk i zgłosić tutaj wszelkie różnice to będę dostosowywał dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spostrzeżenie ustawienia na sterowniku tryb pracy automatyczny na apk interwał. Brak wyświetlania powietrza min. max. jest "0". Reszta  ustawień OK. Temperatury identyczne jak na sterowniku. Na głównym ekranie apk  STATUS:   MODULACJA XX%  ROnly  ALARMT:0  (ten czerwony napis)? To co zauważyłem.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://drive.google.com/open?id=0B0qwCs6j6Kr0T0NWajNXLXdCVms

Poprawione to co wyżej.

Rozpalanie-powietrze też poprawione mimo, że nikt nie zauważył :)

ROnly to Read Only, czyli tylko odczyt.

Wersja jest nadal tylko do odczytu bo zapis trzeba przetestować a nie chcę żebyście rozwalili sobie ustawienia w sterowniku i potem narzekali.

Przypominam dla nieczytających, że wersja jest dla sterownika 1.93

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://drive.google.com/open?id=0B0qwCs6j6Kr0aTBjTjNYX3o4ODQ

Wersja z zapisem ustawień

Trochę zmieniłem zapis ustawień. Teraz po kliknięciu zapisz program wysyła jedno żądanie zapisu i oczekuje na odczyt nowych ustawień (ma piknąć).

To co poniżej na zielono to zrobione i do testów.

 

- Możliwość ustawienia w modulacji mocy minimalnej i maksymalnej na tym samym poziomie ( umożliwia zblokowanie mocy w celu dokładnego doregulowania powietrza)
- Powietrze. Teraz ustawiamy powietrze minimalne (dla 10%) mocy palnika, maksymalne (dla 100%) palnika. Dodatkowo mamy przycisk >>>. Ukazuje się okno,  w którym możemy ustawić korekty powietrza dla konkretnych mocy palnika. Np. można podnieść powietrze tylko dla mocy 30% itp)
  w oknie Powietrze ->Wykres można sobie podglądać charakterystykę powietrza
- W CWU-> TRYB PRACY doszła opcja POMPA WL. Wybranie tej funkcji powoduje, że pompa CWU pracuje ciągle, niezależnie od temperatury bojlera
- W cyrkulacji CWU doszedł przycisk PRACA IMPULSOWA. Można ustawić czas pracy i czas przerwy dla pompy. Np. minuta pracy, 10 przerwy. 
   Pompa nadal bierze pod uwagę programy czasowe. Tylko w momentach gdy powinna pracować - pracuje impulsami.
- Programy czasowe dla obwodu CO2. Zasada ustawiania identyczna jak np. dla CWU. Czyli wybieramy TRYB PRACY -> PR. CZASOWY i w okienku PR. CZASOWY  ustawiamy sobie w jakich godzinach ma być aktywny
- w okienku pogodówki mamy teraz przycisk >>>. Można tam ustawić temperaturę zewnętrzna przy której obwód CO się wyłączy.  (AUTO LATO)
- w panelu pokojowym zmieniono sposób wejścia w tryb instalatora
 
 
DODAM JESZCZE, ŻE W TRAKCIE TESTÓW WYGASIŁ MI SIĘ KOCIOŁ I NIE DAŁO SIĘ GO URUCHOMIĆ. POMOGŁO ODCIĘCIE ZASILANIA. WIĘC PROSZĘ NAJLEPIEJ ROBIĆ TESTY BLISKO KOTŁA ŻEBY W RAZIE CZEGO ZAREAGOWAĆ. 
 
To nie jest informacja żeby zniechęcić kogoś do testów. Poprostu informuję, że czasem tak jest, ale bez testów APK umarnie (jakby to moja córka powiedziała :))
Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No I DOBRZE  tak a już chciałem napisac że dobrze jak wyłączone zapisy bo potem jest płacz.

Ja tam nie miałem z takimi sprawami problemów nigdy ,poprostu hardreset i musi chodzić a potem czekałem aż piknie albo słuchałem jak na sterowniku piknie i juz  było ok.

Już myslałem ze to umrze bo cos się cicho zrobiło a tu patrz cisza przed burzą no i to się chwali -BÓG CI dzęki panie Wojtku.Ciekawe czy jest możliwość gdzieś tam upakowac zaczaić wyświetlanie napięć tych na płytkę w 5V zapewne i innych ,takie malutkie cyferki by stykło.Może to sie wydaje prawie wszystkim bez sensu ale mnie by to się bardzo przydało bo kiedys miąłem problem własnie z zasilaniami 5V mi zdychało na płytce a ile czasu to trwało żeby znależć to to a jak sie coś zaczyna psuć szwankować i coś dziwnego niestandartowego jak często bywa to dla elektryka jest numerem jeden sprawdzić napiecia zasilania ale trza rozbierać itp.

Nie znaczy to że przewiduję jakieś tam awarie bo sterownik jest zrobiony wzorowo i myślę że jest w środku przetwornica która zasial

całość a nie trafo i stabilizatory które w tych ukłądach nawalają czasem.Nie jestem fachamnem od piecy czy serwisów itp. rzeczy ale lubię samemu naprawić a właściwie jestem zmuszony bo prędzej by szło zamarznać w domu np. w niedzielę.

Są to ekstremalne przypadki ale info by się przydało a serwis mogłby by sobie odpoczął .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

https://drive.google.com/open?id=0B0qwCs6j6Kr0aTBjTjNYX3o4ODQ

Wersja z zapisem ustawień

Trochę zmieniłem zapis ustawień. Teraz po kliknięciu zapisz program wysyła jedno żądanie zapisu i oczekuje na odczyt nowych ustawień (ma piknąć).

To co poniżej na zielono to zrobione i do testów.

 

1.  Możliwość ustawienia w modulacji mocy minimalnej i maksymalnej na tym samym poziomie ( umożliwia zblokowanie mocy w celu dokładnego doregulowania powietrza)
 
2.  Programy czasowe dla obwodu CO2. Zasada ustawiania identyczna jak np. dla CWU. Czyli wybieramy TRYB PRACY -> PR. CZASOWY i w okienku PR. CZASOWY  ustawiamy sobie w jakich godzinach ma być aktywny
 

Po kliknięciu zapisz pika jeden raz, a czasem dwa razy  :blink:

Punkt 1 i 2 działa. super  :)

Edytowane przez raxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://drive.google.com/open?id=0B0qwCs6j6Kr0N0d3VGIwb2ZnSk0

 

PROSZĘ PISAĆ CZY WSZYSTKO DZIAŁA JAK POWINNO.

 

- Możliwość ustawienia w modulacji mocy minimalnej i maksymalnej na tym samym poziomie ( umożliwia zblokowanie mocy w celu dokładnego doregulowania powietrza)
- Programy czasowe dla obwodu CO2. Zasada ustawiania identyczna jak np. dla CWU. Czyli wybieramy TRYB PRACY -> PR. CZASOWY i w okienku PR. CZASOWY  ustawiamy sobie w jakich godzinach ma być aktywny
- W CWU-> TRYB PRACY doszła opcja POMPA WL. Wybranie tej funkcji powoduje, że pompa CWU pracuje ciągle, niezależnie od temperatury bojlera
- W cyrkulacji CWU doszedł przycisk PRACA IMPULSOWA. Można ustawić czas pracy i czas przerwy dla pompy. Np. minuta pracy, 10 przerwy. Pompa nadal bierze pod uwagę programy czasowe. Tylko w momentach gdy powinna pracować - pracuje impulsami.
 
- Powietrze. Teraz ustawiamy powietrze minimalne (dla 10%) mocy palnika, maksymalne (dla 100%) palnika. Dodatkowo mamy przycisk >>>. Ukazuje się okno,  w którym możemy ustawić korekty powietrza dla konkretnych mocy palnika. Np. można podnieść powietrze tylko dla mocy 30% itp)  w oknie Powietrze ->Wykres można sobie podglądać charakterystykę powietrza
- w okienku pogodówki mamy teraz przycisk >>>. Można tam ustawić temperaturę zewnętrzna przy której obwód CO się wyłączy.  (AUTO LATO)
- w panelu pokojowym zmieniono sposób wejścia w tryb instalatora
 
DODAM LUB PRZYPOMNĘ, ŻE PRZYCISKI REAGUJĄ NA DŁUGIE PRZYCIŚNIĘCIE I ZWIĘKSZAJĄ/ZMNIEJSZAJĄ WARTOŚĆ O 10. PRZYCISKI ROZPALANIA/WYGASZANIA URUCHAMIAJĄ BEZPOŚREDNIO ROZPALONY/WYGASZONY
Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ze przy zapisie piknie raz a za chwilke drugi raz jak tu kolega wyzej pisał.Na tamtych apkach też pikało ale trza troszke zaczekać i za chwilkę było pik tu już to lepiej działa.Zauważyłem tez ze  otwarcie mieszacza na apce jest o 2% wieksze niz na sterowniku ale tu mozna przezyć.Będę dalej obserwował uważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem u mnie z apka. Ja się za pomocą apki zapisze obojętnie jakie ustawienia to zmieniają się ustawienia pracy pompy cwy tzn praca i postój. Trzeba to za każdym razem zmieniać.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zapisze z apk cos a najczesciej to kaloryczność bo reszta juz  żadko reguluję to na drugi dzień zużycie paliwa pokazuje 

o 5kg/d wyższe a temp. spalin o50st wyższa a teraz od około 3 tygodni miałem do 100st-spaliny a zużycie do 15kg/d. 

Już nie zapisuję z apk a tylko sterownikiem.Juz jest konwerter od Tomka więc poczekamy troszkę jeszcze i bedzie już ok myslę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://drive.google.com/open?id=0B0qwCs6j6Kr0M0NqT3BJWlJjLVk


 


Wersja dla 1.93 i 1.94


 


- Możliwość ustawienia w modulacji mocy minimalnej i maksymalnej na tym samym poziomie ( umożliwia zblokowanie mocy w celu dokładnego doregulowania powietrza)

- Programy czasowe dla obwodu CO2. Zasada ustawiania identyczna jak np. dla CWU. Czyli wybieramy TRYB PRACY -> PR. CZASOWY i w okienku PR. CZASOWY  ustawiamy sobie w jakich godzinach ma być aktywny


- W CWU-> TRYB PRACY doszła opcja POMPA WL. Wybranie tej funkcji powoduje, że pompa CWU pracuje ciągle, niezależnie od temperatury bojlera

- W cyrkulacji CWU doszedł przycisk PRACA IMPULSOWA. Można ustawić czas pracy i czas przerwy dla pompy. Np. minuta pracy, 10 przerwy. Pompa nadal bierze pod uwagę programy czasowe. Tylko w momentach gdy powinna pracować - pracuje impulsami.

 


- Powietrze. Teraz ustawiamy powietrze minimalne (dla 10%) mocy palnika, maksymalne (dla 100%) palnika. Dodatkowo mamy przycisk >>>. Ukazuje się okno,  w którym możemy ustawić korekty powietrza dla konkretnych mocy palnika. Np. można podnieść powietrze tylko dla mocy 30% itp)  w oknie Powietrze ->Wykres można sobie podglądać charakterystykę powietrza

- w okienku pogodówki mamy teraz przycisk >>>. Można tam ustawić temperaturę zewnętrzna przy której obwód CO się wyłączy.  (AUTO LATO)

 

Dodany parametr dodmuch przy podawaniu, czego nie było w poprzednich wersjach.

Lokalizacja ustawień jest trochę inna niż w oryginalnym panelu, ale ci co używają to chyba wiedzą.

 

Zapis ustawień do pliku i odczyt jest zrobiony ale nie przetestowany. Jak ktoś ma chęci to proszę o przetestowanie. Proszę też potwierdzić starsze zgłaszane błędy lub napisać, że jest dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie po przerwie. Z tego co zauważyłem tak na szybko to w najnowszej aplikacji 1.93-1.94 nie działa prawidłowo programator CWU i w sterowniku w najnowszym sofcie przekroczenie max temp spalin, nic się nie dzieje po przekroczeniu, jedynie podświetla się na żółto i nie schodzi w ogóle z obrotów jak to było poprzednio.

Proszę sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ograniczenie temperatury spalin to sprawdziłem dzisiaj na sterowniku i działa. Post powinien być w dziale sterownika bo aplikacja tylko pokazuje co jest na sterowniku.

Odnośnie CWU to "działa nieprawidłowo" czyli jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest taka anomalia ze jak robie jakies zmiany w ustawieniach kotla powietrze, podawanie to jak zapisze ustawienia to w pracy impulsowej pompy cyrkulacyjnej zapisuja sie jakis glupoty. Musze wtedy wyjsc w ustawienia pompy cyrk. Poprawic zapisac i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ograniczenie temperatury spalin to sprawdziłem dzisiaj na sterowniku i działa. Post powinien być w dziale sterownika bo aplikacja tylko pokazuje co jest na sterowniku.

Odnośnie CWU to "działa nieprawidłowo" czyli jak?

Programator a aplikacji zaznacza dni tygodnia inaczej niż w sterowniku. Nie pokrywają się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programator czasowy działa inaczej niż na sterowniku. Na sterowniku da się np. ustawić 4 programy na poniedziałek. W aplikacji można ustawić tylko jeden. 

Ogólnie na sterowniku przypisuje się dni tygodnia do programu a w aplikacji odwrotnie tzn przypisuje się program do dnia tygodnia..

Pracę impulsową pompy cyrkulacyjnej sprawdzę w wolnym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam prośbę, czy wolną chwilką ktoś mógłby mi łopatologicznie podpowiedzieć jak wgrać nowy soft do sterownika ? Krok po kroku i co będę potrzebował. Mam laptopa , do niego jakiś przewód usb-rs tylko co dalej ? Nie wiem skąd wziąć te pliki jakieś potrzebne nie aktualizację tylko właśnie coś jeszcze.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.