Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie zrobiłem to dla własnych potrzeb.
Mógłbym udostępnić ale...

- skrypt wymaga jeszcze porządkowania,

- trzeba wrzucić to na serwer,

- skrypt pewnie nie da rady przy połączeniu kilu użytkowników dlatego wymaga jeszcze poprawki pod tym względem,

- kolega Wojszym zrobi to lepiej :P

 

@Juper

łączę się z konwerterem z poziomu strony www poprzez zewnętrzne IP i przekierowanie portu

Edytowane przez carlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę więcej na wykresach. Docelowo użytkownik wybierze co ma być a co nie.

Czego wam tu jeszcze brakuje?

 

Odnośnie posta @carlo

Ja w temacie projektowania stron mam DUŻE zaległości. Wszelka pomoc jest mile widziana :)

post-64687-0-68892100-1508781408_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie chwilowe będzie identyczne jak modulacja tylko jakiś poziom niżej.

Tak naprawdę to modulacja na wykresie jest obecnie brana ze spalania chwilowego i jest to do poprawki.

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o front end to moge troche pomoc. Nie jestem specem ale cos tam wiem. Backendu na razie nie tykam.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to modulacja na wykresie jest obecnie brana ze spalania chwilowego i jest to do poprawki.

Sterownik wysyła dane dotyczące modulacji więc nie będzie problemu z tą poprawką.

@Wojszym

Dane zapisujesz w pliku czy w bazie danych? :P

 

23qxswh.jpg

Edytowane przez carlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie.

Mam prośbę do @Wojszym lub @Carlo, o udostępnienie początku skryptu który komunikuje się konwerterem oraz przykładowego zapytania np. o temperaturę kotła.

Z góry dziękuje i wielki szacun dla Was za waszą pracę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Juper

RS232 ustawienia takie same jak rs485 czyli 57600 8N1

 

@stingy

Skrypty nie komunikują się z konwerterem tylko z bazą danych MySql. 

 

Skrypt w php wpisujący dane do bazy jest gotowy i chodzi dość dobrze ale do działania wymaga środowiska z conajmniej apache, mysql i php. Takie środowisko ma np xampplite. Do testów w domu to wystarcza. Do pracy w internecie trzeba serwer z możliwością uruchamiania php i otwartymi portami.

 

@Dancych

Jak chcesz postawić sobie środowisko do testów w domu do pisania frontendu to napisz na PM

 

@carlo

Napisz skąd brać modulację. Jest pole DevStatus, które informuje, że jest modulacja ale potem lecą jakieś cyferki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie jest takie, że konwerter będzie wysyłał dane na podany adres i port tak jak to jest w oryginalnym konwerterze TIMEL.

Skrypt serwera jest napisany w php i działa, ale potrzebny jest serwer zewnętrzny ogólnie dostępny żeby go można uruchomić z otwartymi portami.

Reszta czyli frontend (status, wykresy, ustawienia, inne wynalazki) wystarczy wrzucić na ten serwer. Tutaj mamy kilku chętnych do napisania frontendu. Chyba najlepiej by było żeby każdy projekt miał swoją zakładkę i tylko użytkownik zdecyduje z czego korzystać.

Narazie nie mamy serwera i potrzebny jest jakiś projekt z zakładkami na różne frontendy i wykresy.

Na propozycje czekam na PM.

 

ps. skrypt serwera obsługuje połączenia jednoczesne z wielu sterowników.

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie jest takie, że konwerter będzie wysyłał dane na podany adres i port

Konwerter ma wysyłać? jest możliwość by skonfigurować konwerter by sam w jakiś sposób wysyłał dane na podany adres:port ?

Nie miałem styczności z takimi urządzonkami

Bo jeżeli sam konwerter może wysłać to nie ma problemu z wysłaniem danych np urlem do serwera z php

 

 

Skrypt serwera jest napisany w php i działa, ale potrzebny jest serwer zewnętrzny ogólnie dostępny żeby go można uruchomić z otwartymi portami.

Jeżeli skrypt ma wysyłać dane na adres:port to po co serwer z otwartymi portami (bo 80 jest raczej z automatu otwarty)?

 

Chyba że konwerter "wystawia" (nie wysyła) dane na określonym adresie:porcie a skrypt php z serwera odczytuje z tego źródła dane.

Nie wiem czy oferowane hostingi (np ugu.pl) umożliwiają dostęp do wszystkich adresów i portów w sieci ale kiedyś się łączyłem (z ugu) na egzotyczne porty jakiegoś routera (przekierowane z wewnątrz)

Edytowane przez Amanda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba większość konwerterów ma tryb serwer tcp i client tcp. W tym drugim nie jest potrzebne zewnętrzne ip i przekierowywanie portów. Wysyłanie urlem odpada bo bo dane z sterownika lecą w takim formacie, że konwerter chyba ich do końca nie prześle (myślę, że jest to problem znaków konca linii \r\n)

Port 80 jest oczywiście otwarty ale spróbuj jeszcze raz go otworzyć do własnych celów.

Łączenie się z serwera na porty sterowników odpada bo trzeba mieć zewnętrzny ip i przekierowane porty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyli chcesz postawić na zewnętrznym serwerze usługe serwera TCP do której połączyłby się konwerter (client)?

No to istotnie z 80tki nici (może wykorzystać 443 ?).

Nie wiem jakie ma możliwości ten konwerter, ma to jakiś shell/cmd? Dane posłać urlem (np wget'em) ale wcześniej je zakodować np base64 by pozbyć się znaków specjalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.