Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też napiszę o pewnej niedogodności: apka nie dopasowuje się do rozmiaru ekranu telefonu (klawisze ekranowe zasłaniają część aplikacji). Myślałem, że to tylko na moim telefonie ale zainstalowałem na innym i to samo. Na tablecie jest ok bo wyświetlacz jest duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apka jest na całym ekranie bo tak ma być. Trzeba ustawić ukrywanie klawiszy ekranowych w telefonie. Było to już wałkowane w tym temacie.

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach zabawy z konwerterem, udało mi się w końcu go skonfigurować, głównie z pomocą posta kolegi broda1301 który umieścił zrzuty co i jak. Teraz mam problem z dostępem  do sterownika z pozioma aplikacji ale spoza mojej sieci wifi. W aplikacji mobilnej są dwie wartości do wpisania nr ip i portu konwertera jaki ma w routerze, ale jak dostać się do tego spoza mojego wifi. Nie mam zielonego pojęcia jak ustawić w routerze ( FunBOX2 od Orange) te rzeczy czy wymaga to również ustawień w konwerterze. Konwerter łączy się z routerem bezprzewodowo, brak możliwości podłączenia kablem, za daleko. Konwerter to USR-WIFI232-630 wiem że kilku kolegów ma taki ale z symbolem 610, ponoć nie różnią się wiele poza tym że 610 ma jedno gniazdo RJ a 630  ma 2 RJ. Czy ktoś podpowie jak wystawić to na zewnątrz aby łączyć się z poza domu. 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W funbox robi się to tak:

zaawansowane

nat

w regułach->nowa

wpisac nazwę np rs485, port wewnętrzny i zewnętrzny wpisać to samo co jes ustawione w konwerterze (u mnie 26), urządzenie wybrać z listy konwerter (możliwe że trzeba go wcześniej zlokalizować) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, można. Założyłem konto na No Ip gdzie dostałem coś w rodzaju stałego IP swojego routera, -nazwa.ddns.net to wklepałem w funboxa wraz z nazwą użytkownika i hasła. Programem do konfiguracji routera ustawiłem go z funboxem aby komunikował się po wifi. port konwertera wystawiłem na zewnątrz. i to tyle.W apce wklepałem adres ddnsesa i port konwertera i się połączył. Apka jak działa na mojej sieci wfi odświeżanie co 2-8s, wykresy rzadziej. Jak łączy się z internetu ma trochę większe opóźnienie, jednak do podglądu jest wystarczająco. Zrobiłem test będąc przy kotle rozpaliłem go bo był wygaszony przez parę dni, paliłem w drugim kotle. Wszystko robiłem ze smartfonu i poszło.Niestety na moim Samsung Core 2 nie wyświetla całego okna aplikacji,obcina prawy bok ( nie widać połowy okienka od CWU) oraz dół (  gdzie wyświetla się status) Zauważyłem że apki  pracują na 2 urządzeniach jednocześnie, tablet i smartfon oba połączone z moją siecią wifi.  Ciekawi mnie jak się zachowają gdy zostawię w domu tablet z włączoną apką, na smartfonie odpalę neta z sieci komórkowej, czy się połączy? Zamierzam to wykorzystać, syn ma jakiś stary tablet sprzed kilku lat 500MB ram i 1GB pamięci do tej apki spoko wystarczy, dam go na pięterko, na parterze mam panel pokojowy, jak będę poza domem ze smrtfona( chyba muszę zawinąć żonie ma większy wyświetlacz )

Edytowane przez Zbyszko125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apka do 1.90 ma błąd, otóż w sekcji gdzie jest znak zaworu mieszajacego są dwie pozycje jedna to procent otwarcia zaworu, druga to temperatura jaka ma iść na grzejniki, i tu jest blad na sterowniku pokazuje inaczej ( 31°) w aplikacji inaczej (41.41°)post-3035-0-91314100-1487619195_thumb.jpgpost-3035-0-19532000-1487619234_thumb.jpg

Edytowane przez Zbyszko125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam czujnik pogody miałem go ustawiony na -1.5 przestawilem na 0 i na apce dalej wyświetla ok.44.45° na sterowniku 31° taką mam najniższą temp.na grzejniki. Przy temp na zewnątrz powyżej 0° sterownik reguluje zaworem 4D w granicach 7 do 25% 7% to minimalne otwarcie zaworu 4D. Przy takich wartościach w chacie mam ok 22°

 

Już wiem o co chodzi.

Jeśli w chacie temp zadana jest osiągnięta sterownik wyświetla temp min, i taką utrzymuję apka wyświetla temp zadaną stąd te rozbieżności.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem konto na No Ip gdzie dostałem coś w rodzaju stałego IP swojego routera, -nazwa.ddns.net to wklepałem w funboxa wraz z nazwą użytkownika i hasła. Programem do konfiguracji routera ustawiłem go z funboxem aby komunikował się po wifi. port konwertera wystawiłem na zewnątrz. i to tyle.

Brawo TY.

Nareszcie ktos jest z takim konweterem jak mój.

Mam wifi rs232-610 i chyba jest  bardzo podobny do 630 ,ja też  tak jak tu kolego opisuje założyłem konto na stronie  NOIP.PL i po wpisaniu nazwy użytkownika  które mam na noip do apki na tablecie  i portu 8899 połączenie chodziło   ale cos po paru dniach się wysypało i juz nie moge do tego dojść bo w sumie tak już nie potrzebuję dostępu z zewn teraz ale chciąłbym to dokonczyc żeby to zagrało w eazie wyjazdu to będzie sie przydawało.

Na foto mam jak to ustawiłęm w ruterze LIVEBOX port na zewn. ale jak gdzie wpisac nazwę uzytkownika do rutera jakim programem itd o co tu chodzi. 

post-71575-0-83981400-1487708489_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na załączonej miniaturke masz dobrze nic nie ruszaj i nie dokładaj. W innej części ustawień chyba NAT musisz mieć wpisane dane z NO.IP jeśli masz adres w postaci xxxxxx. ddns.net zamiast xx wstaw swoje co tam sobie wymyśliłeś i swój adres maila na jaki założyłeś konto w no.IP i jeszcze hasło jakie podałeś. No.IP będzie działało tylko 30 dni potem go chyba trzeba odnowić. Chyba w tej zakładce NAT funboxa jest okienko z datą tam powinno być jakieś info co i jak. Mi już chodzi parę dni apka na starym tablecie,i 2-3 razy na dzień odpalam ja na smartfonie i jest ok.znalazłem kilka błędów lub inne działanie aniżeli na panelu pokojowym.

Nie mam jak się dostać teraz do funboxa,pisze z tabletu jak się dostanę to skrobne jak mam u siebie ustawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.