Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

po przejściu na 2,0 dalej mi zawiesza sterownik   nie mam pojęcia co jest,  konwerter mam połączony tym samym kablem co podłączam się do przejściówki do aktualizacji

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konwerter mam Planet ics-100, moze w jednej chwili pracować albo na 232 lub 485, jesli konwerter podłącze kablem do sterownika to sterownik nie startuje lub zawiesza się i żadna opcja włączania nie przynosi sukcesu, muszę urządzenia rozpiąć aby sterownik się podniósł, w załczniku moje ustawienia konwertera

post-65660-0-61235900-1510042618_thumb.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w specyfikacji jaki powinien być kabel do konwertera,aktualizacja będzie działać a konwerter nie musi u mnie tak jest przy konwerterze ecov

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronka dziala, ale jak rozumiem konwerter ma być pod RS232 i co dalej, czy podanie ID i hasła z modułu Timel ma być, ja używam Rs485 i apki od Wojtka, zupełnie inne ustawienia.Co do stronki tylko odczyt ale dużo więcej danych do podglądu.Pasuje.Z drugiej strony,mi potrzebny podgląd jak jestem poza domem a nie jak jestem w domu. Ciekawe czy apka od Wojtka będzie rozwijana,czy na tym pozostanie.Druga rzecz jeśli już posiadam konwerter ale nie od Timela, czy możliwe jest sklejenie tego pod apke od Timela ale na konwerterze który już mam? Ktoś już coś kombinował,czy raczej nie wchodzi to rachubę?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ID i PIN możesz sobie wpisać jakiekolwiek chcesz tak by w sterowniku i na stronie było takie same.

Najlepiej mieć konwerter RS232 i RS485 (dwa w jednym) wtedy można używać też apki Wojszyma.

Na serwer Timela się nie połączysz bo musisz mieć ID nadane przez Timela. A żeby mieć ID od Timela muszisz zakupić moduł internetowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronka dziala, ale jak rozumiem konwerter ma być pod RS232 i co dalej, czy podanie ID i hasła z modułu Timel ma być, ja używam Rs485 i apki od Wojtka, zupełnie inne ustawienia.Co do stronki tylko odczyt ale dużo więcej danych do podglądu.Pasuje.Z drugiej strony,mi potrzebny podgląd jak jestem poza domem a nie jak jestem w domu. Ciekawe czy apka od Wojtka będzie rozwijana,czy na tym pozostanie.Druga rzecz jeśli już posiadam konwerter ale nie od Timela, czy możliwe jest sklejenie tego pod apke od Timela ale na konwerterze który już mam? Ktoś już coś kombinował,czy raczej nie wchodzi to rachubę?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Na apce od Wojszyma jest przecież podgląd z zewnątrz. Zresztą nie tylko podgląd, bo i ustawienia możesz zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ID i PIN możesz sobie wpisać jakiekolwiek chcesz tak by w sterowniku i na stronie było takie same.

Najlepiej mieć konwerter RS232 i RS485 (dwa w jednym) wtedy można używać też apki Wojszyma.

Na serwer Timela się nie połączysz bo musisz mieć ID nadane przez Timela. A żeby mieć ID od Timela muszisz zakupić moduł internetowy.

Aha.czyli konwerter i 232 i 485 właśnie taki mam. I ma być podłączony do Twojej strony po 232 do apki wojszyma po 485 w sterze w opcjach od net wklepac jakieś id i hasło potem to samo na Twojej stronce.podlaczenie konwertera na obydwa sposoby nie będzie kolidować w czymś?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz.

W instrukcji konwertera powinno być określone czy z połączenia RS232 i RS485 można korzystać równocześnie (z obu w tym samym momencie). Jeśli nie można korzystać równocześnie to nie znaczy, że nie można korzystać naprzemiennie.

Edytowane przez carlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko,czy apka od Wojtka będzie rozwijana czy już na tym koniec bo jest Timelowska?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.