Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

Programator CWU wyłącza pompę CWU w wybranym przedziale czasowym. Wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem niż obniżanie temp.CWU

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No parę fotek z RECO - hmm sąsiad ma jednak czyściej niż w moim Kielarze :)

 

Ładnie się spala a to po bokach to łapie mu o krawędź  bo ma blisko, krawędzi retortę ale samo się rozpada i spada. Mówi, że tak elegancko mu się w tym kotle jeszcze nigdy nie paliło .

 

 

post-25873-0-22031000-1491845552_thumb.jpg

post-25873-0-98577700-1491845561_thumb.jpg

post-25873-0-95449600-1491845570_thumb.jpg

post-25873-0-31926800-1491845579_thumb.jpg

post-25873-0-55577500-1491845590_thumb.jpg

post-25873-0-24913300-1491845616_thumb.jpg

post-25873-0-84634600-1491845623_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście prawidłowe rozwiązanie.

Tak, ale sterowniki (ecoal/Bruli) stosują obniżenie temperatury CWU w wybranych strefach i stąd "przyzwyczajenie" do tej opcji.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skopiuj ustawienia, może się poprawi ciut :rolleyes:

 

Hmm może - kotły podobne - dmuchawy też podobne. No ale on ma retortę 50 kw a ja 25 kw i jeszcze jedna różnica to w RECO po obu stronach na wysokości retorty jest dodatkowy stalowy wymiennik a u mnie jest tylko blacha. No i jego kocioł teraz  trochę jednak grzeje i pompa CO chodzi mu wg. regulatora pokojowego a u mnie pompa CO stoi a kocioł głównie jest w podtrzymaniu, grzeje CWU i trochę dogrzewa grawitacyjnie.

 

Jednak gdy kocioł normalnie grzeje i jest odbiór ciepła to jest czyściej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...gdy kocioł normalnie grzeje i jest odbiór ciepła to jest czyściej

Tak, to prawda. Ale na moim powinno się dać zminimalizować brudzenie, masz dopalanie i takie tam... Pokombinuj, albo olej - to nie zawody ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee aż tak do tego nie podchodzę - wiadomo, że nie zawody - ale jak sobie o tym moim monstrualnym wymienniku czasem przypomnę to o nim myślę, że taki mało czysty i łapie pył ze spalania jak lep nad muchy. 

 

Kocioł może ze mną być tylko do 2028 roku bo później zgodnie z ustawą antysmogową  musi być klasa V itp itd :(

 

Parę fotek jak to teraz u mnie wygląda i temat czystości w mojej kolumbrynie na razie zamykam - patrząc na fotki to jednak ja tak bardzo jak sąsiad Kielara nie wyczyściłem :) to też trzeba wziąć pod uwagę :)

 

 

post-25873-0-92719900-1491851351_thumb.jpg

post-25873-0-15627200-1491851364_thumb.jpg

post-25873-0-33109400-1491851375_thumb.jpg

post-25873-0-60304500-1491851389_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dymka nie ma - a widzę dokładnie bo patrzę z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cz.p to na penzyji :) przesiadłeś się na mikro helikoptera musiałbym też tak zrobić z kuli trującego mnie sąsiada z chęcią bym mu wrzucił wiadro betonu do komina :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh - znam takich co sypali sąsiadom do komina piasek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beton-samochod-zemsta.jpg

Zabetonował auto żony. Powód zdumiewa

 

najpierw komin

aa później

takie cosik mnie zadowoli z śmierdzącym sąsiadem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bedziecie skakac po kominach sasiadów z betonem wygodniej miec taniego drona z cienka blacha u spodu i siadac na dymiacym kominie tylko takie zabawy moga sie skonczyc tym ze kogos zaczadzicie a chyba tego nikt nie chce . Lepiej wybrac sie do sasiada i wytłumaczyc mu jak czysto spalac paliwa stałe albo dostarczyc  mu ulotki ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak dymu, to i inne niespodzianki mogą się przydarzyć... nie dalej jak tydzień temu wpadło do mnie dwóch panów z Taurona, sprawdzali dokładnie instalację.

Rzekomo ktoś "uprzejmie doniósł", że chyba kradnę prąd, bo z komina się nie kurzy, mróz był, a my sobie wierzyć pozwalaliśmy :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak dobry sąsiad :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu nie mam dobrych sąsiadów, każdy sobie rzepkę skrobie.

A ten "najlepszy" to chyba ślepy, bo tak zupełnie nic to zaś nie było. Jak był mróz, to widać było że coś leci, chyba para...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jak sie patrzy- jak za kominem tło ciemne -chmury las itp to widać że papieża wybierają cały czas B)

a z drugiej strony mam szwagra -nigdy nie widziałem NIC pali retopalym od zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesołych i zdrowych świąt wielkanocnych smacznego jajka mokrego dyngusa  życzę dla wszystkich obecnych i przyszłych wkręconych w poprawne spalanie węgla w naszych chatkach- verbomatowców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burza - brak prądu to i sterownik stoi - :( uuuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.