Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

a ja 240 m ogrzewam  od konca maja do teraz poszło +- 6 ton po 291 zł za tonę miału 24klc z ziemowita iii 7 dorosłych + dziadkowo pupilka a cwu popyt na ciepłą wodę jest gromny

od października mam rbr-k i jestem mile zaskoczony z pracy jego szczególnie z pomysłu  p.Bałki jaki wdrożył do prod,mechanizm szybkiego i bezbolesnego czyszczenia wymiennika

w tym roku przygotuję sobie mikro okrągludki palniczek taki aby szło zainstalować w miejsce wnęki burnera 3 s

pod warunkiem jak mi sił i chęci nie braknie

piec -wymiennik mam dobry

sterownik -ful wypas

a czarne złotko zakupię na ziemowicie mam słabość do niej wylałem dużo potu na zwałach węglowych B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie poszło ok. 3,3t  (03.2016 - 03.2017) Retopala, czyli 110-115% średniej z ostatnich 5lat.

Zatem ostrzejsze zimy są mi nie straszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasowałoby mi ocieplić budynek, ale kasy trza ;)

W sumie to mi zimno nie dokucza, a ciepło w upały :rolleyes:

 

Rajmund, Retopal sobie kup. Wczoraj wieczorem zamówiłem, dziś mam info że "Towar wysłano".

Szkoda, że max to 5 palet, dla Ciebie to ciut za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Podałeś metry liczone po "podłodze" a trzeba by było policzyć metry kwadratowe ścian zewnętrznych. Po zdjęciu strzelam że będzie to około 250m2. Poniżej masz wycenę materiału na 100m2 bez tynku i farby. Bo tutaj można wybrać dwie drogi albo gotowy tynk barwiony dosyć drogi lub tynk z worka i osobno farba. Wychodzi taniej ale jest "podwójna praca bo najpierw trzeba naciągnąć tynk a później malować. W gotowym naciągasz raz i gotowe. I teraz tak pozycja 1 to zwykły styropian pozycja 9 to styropian grafitowy. To tylko tak żeby było mniej więcej różnicę w cenie widać grafitowy o grubości 10 cm zastępuje zwykły o grubości 12 cm. Na zdjęciu obydwa tej samej grubości. Więc gdybyś się zdecydował na zwykły styropian to koszt materiału na 100 m2 to 2800zł przy założeniu że masz 250m2 jest to 7000 zł więc nie tak strasznie. Otynkować zawsze można w późniejszym terminie za rok dwa pięć... Gdybym coś niezbyt jasno napisał to pytaj ;)

305ade6bd2fe17eece35916c46dea167.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no nie doczytałem fakt. Przy wełnie trzeba na gotowo no i cena materiału zdecydowanie wyższa. Do wyboru dwie drogi wykończenie albo tynkiem albo deską "szalówką". Przy tynku koszt materiału około 85 zł przy desce szalówce rozbieżność jest ogromna bo sama deska może kosztować 40 zł a może kosztować też 100 zł. Można dokładniej policzyć ale trzeba wiedzieć jak będzie dokładnie wykończone. (panele, szalówka, tynk) Tak czy siak jest dużo drożej. A dlaczego akurat wełna jeśli mogę zapytać. Nie neguję wyboru po prostu pytam z ciekawości :P

 

Oczywiście w przypadku styropianu i wełny pomijam całkowicie koszty robocizny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wczoraj wieczorem zamówiłem, dziś mam info że "Towar wysłano".

Szkoda, że max to 5 palet, dla Ciebie to ciut za mało.

A po ile ci ten retopal wyszedł z wysyłką?

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm drogi a wręcz za drogi ten retopal jak na wiosnę ten sam na ziemowicie tylko luzem czysty groszek 2 stówki taniej na 8 tonach 1600zł w zadzie poczekam jeszcze do końca kwietnia powinna cena iść w dół

jest bruli do sprzedania 4 stówki bez negocjacji- lekko uszkodzona obudowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem jaki to wydatek, nie przymierzałem się jeszcze :) A chciałbym koniecznie wełną jak już...

Ten domek to ogać styropianem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyciszenia  90% hałasu dostanie się przez okna no chyba że masz bardzo dobre okna. :D

Okna niby dobre... trzy szyby, na profilach schuco.

Wymieniałem jakieś 3 lata temu. Miałem Panoramy, myślałem że się opłaca, a to zwykła ściema :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten domek to ogać styropianem.

Nie mogę... w ścianach jest 5cm wełny, ale tak źle założona, że nie spełnia swojej funkcji. No i wyklucza użycie styro na zewnątrz.

Nie chcę w zgnitej chałupie siedzieć, już wolę trochę więceju spalić, i więcej za prąd na klimę dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ile ogrzewam, 120m. Taki domek https://goo.gl/maps/u2G9RrZF7NS2

Ino zdjęcia widzę baaardzo stare, auto ojca stoi, a nie ma go juz ze 3 lata, no ale budynek się nie zmienił ;)

 

Po lewej stronie u góry, pod adresem jest napisana data - wrzesień 2012

Zdjęcia stare i nieaktualne, te z góry, niby satelitarne, również.

Nikt tego nie odświeża. U mnie się też wiele zmieniło a zdjęcia z maja 2012. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że zdjęcia są robione nawet w najmniejszych "pipidówach" zebranie wszystkich zdjęć to ogromne koszta nie wspominając o kosztach obróbki. A jak by nie patrzeć non stop coś tam nowego dodają coś aktualizują więc z założonymi rękoma nie siedzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.