Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

Mozliwe ze trochę przesadziłem z ta 5 klasa na oko i podchodze  zartobliwie do tematu jako amator bo z kotlarstwem nie mam nic wspólnego ,ale dzieki takim forum i fachowcom jacy tu sie wypowiadaja mozna wyciagnac dobre wnioski i samemu posiadajc stary kocioł cos spróbować poprawic na rzecz lepszego spalania ,mniejszego zużycia węgla mniejszego zapylenia .Oczywiscie ze raczej nigdy nie dam tego  kotła ala marcus do badania na 5 klase ,ale zanim go bede musiał wymienic to postanowiłem juz cos z tym zrobić żeby się przekonać czy są jakieś lepsze wyniki w procesie spalania i coś w tym jest, jest czysciejszy ostatni wymiennik mniej pyłu sadzy .Musze tez dodac ze pali sie tam typ wegla 34,2  z miałem z piasta 1:1 wiec nie jest zle jak na taka mieszanke nawet flotu jest dosypane .Nie jestem przeciwnikiem 5 klasy bo to napewno dobre rozwiazania tylko jak na niektóre zarobki w tym kraju zdecydowanie za drogie  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak ale kiedy on padnie za 30 lat jest zrobiony od strony paleniska blacha 10mm  na zewnątrz 8mm  :P  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że żaden z tych obecnie produkowanych mega, extra, turbo, dynamit :) na pewno nie dorówna mu trwałością i to pewnie kilkukrotnie, to jest pewne.

Duża sprawność 3? 4? 5? ( a pewnie tylko w laboratorium ) lat czy mniejsza 30 lat? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawność mozliwe ze troche mniejsza ,ale mozna ja nadgonic np czestszym czyszczeniem osadów na wymienniku albo nie dopuszczaniem do powstawania kamienia w kotle ,albo zastosowanie połek zawirowywaczy a po latach blacha robi sie ciensza czyli teoretycznie sprawnosc wzrasta . ;)  :D

Palnik tez jest wazny ten jest obrotowy radzi sobie i z 34,2   ;)  :D

post-57460-0-73591400-1493936861_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie musze nad tym pomyslec a co bys mi polecił  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj definitywnie zakończyłem sezon grzania i teraz leci tylko CWU a całość instalacji jest odcięta.

 

Sterownik chodzi w trybie lato i za ostatnią dobę wykazał, że spalił 3,5 kg - czyli jak dla mnie i mojej instalacji CWU z 200 litrowym zasobnikiem to ok. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobry wynik około 60żł na miesiac chyba ze masz tansze paliwo jakis miał to jeszcze mniej .Daj jakies foty jak to  wyglada teraz na palniku przy grzaniu CWU :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj definitywnie zakończyłem sezon grzania i teraz leci tylko CWU a całość instalacji jest odcięta.

 

Sterownik chodzi w trybie lato i za ostatnią dobę wykazał, że spalił 3,5 kg - czyli jak dla mnie i mojej instalacji CWU z 200 litrowym zasobnikiem to ok. :)

Wajchy od zaworów schowane ? :)  Da Ci kobieta koniec sezonu, jak ma 3 dni być zimno zaś :rolleyes:

3,5kg to maluśko... mi żre 3kg więcej, ale niektóre grzejniki letnie - trzeba jeszcze "łamać powietrze" :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawność mozliwe ze troche mniejsza ,ale mozna ja nadgonic np czestszym czyszczeniem osadów na wymienniku albo nie dopuszczaniem do powstawania kamienia w kotle ,albo zastosowanie połek zawirowywaczy a po latach blacha robi sie ciensza czyli teoretycznie sprawnosc wzrasta . ;)  :D

Palnik tez jest wazny ten jest obrotowy radzi sobie i z 34,2   ;)  :D

Częstsze  czyszczenie nie dla mnie, czyszczę  co 4 miesiące i niewiele jest tego, a w podajnikowcu raczej trudno zagotować wodę. Nie chciałbym kotła na dłużej niż 10 lat, technicznie staje się przestarzały, sam wymiennik przetrwa, ale dokupowanie, dorabianie podajników sterownikw i innych elementów kotła pociągnie za sobą koszty.

Zrzeszą przyjdą czasy że składaki będą nielegalne.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animus masz rację tak to mniej więcej wygląda a któregoś dnia trzeba będzie to wszystko wywalić na złom.Należy jednak pamiętać że to również forumowicze w dużej mierze przyczynili się do różnych nowych rozwiązań w nowoczesnych kotłach dłubiac we własnej kotłowni na swoich składakach .Dlatego trochę szkoda że chce się odciąć tą twórczość jakimś zakazem używania tego typu rozwiązań we własnej kotłowni  ;)  :D

Co to  jest tatarek nie znam proszę o  więcej info, :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie jest coś takiego ale chyba i tak kazdy u siebie w kotłowni uwaza ze ma ten najlepszy  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarek RT09, jeden z najlepszych sterów

 

to już obecnie przeszłość ale od niego się wszystko zaczęło u mnie B)

obecnie  rt 09 pid przeszedł na zasłużoną emeryturę i jest do dyspozycji sterowania w domowej wędzarni opalanej olchą ii świetnie zdaje egzamin hee

jeden załadunek olszyczki starcza na -4-5 godz stałego utrzymania temperatury 75stopni

i nie muszę co chwila zaglądać co się dzieje z mięsiwem  ba nawet mogę na następny dzień wyjąć gotowe mniam mniam hee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animus masz rację tak to mniej więcej wygląda a któregoś dnia trzeba będzie to wszystko wywalić na złom.Należy jednak pamiętać że to również forumowicze w dużej mierze przyczynili się do różnych nowych rozwiązań w nowoczesnych kotłach dłubiac we własnej kotłowni na swoich składakach .Dlatego trochę szkoda że chce się odciąć tą twórczość jakimś zakazem używania tego typu rozwiązań we własnej kotłowni  ;)  :D

Może będzie jakaś luka w przepisach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luka na pewno się jakaś znajdzie jak nie w przepisach to w instalacji CO na  podłączenie 5 klasy  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co luka.. przelotowy wydech w cywilnym aucie jest nielegalny, a świry jeżdżą i włos im z głowy nie spada ;)

Chyba, że sprzedaż kotłów poniżej jakiejś tam klasy będzie nielegalna, to może coś się poprawi. Ale Polak sobie ulepi, jak będzie chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam na wstępie za mocne słowa, ale inaczej się nie da...

 

Już na "górze" jakiś debil-urzędnik widocznie pod naciskami górników albo innych myślicieli wydumał jak to jest w przypadku pomp (niby energooszczędne, ale klasyka kupisz do solara albo cwu właśnie, podobnie jak z żarówkami zwykłymi, niby nie, ale jako ogrzewacz albo przemysłowa tak).

 

tj. niby nie można, ale furteczka powstała, można, jak to będzie się nazywało podgrzewacz cwu, czyli do celów grzania bojlera.

 

Ręce opadają jak się takie debilizmy czyta, na wuja robić ustawy, v-te klasy jak jakiś pacan siądzie i takie cudo-furtkę zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polałbym Ci, bo dobrze gadasz. Ale nie poleję, za to że podejrzewasz górników o jakieś tam zło.

Ci co mają coś do powiedzenia, i kręcą wielkie lody, nie mają z rylami nic wspólnego. Zakoduj proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu się mulisz, bo podczas konsultacji rządowych siedział taki ze związków i w skrócie mówił tak:

nie i...

Zamysł był taki, aby zacząć od regulacji rynku paliw ale najwięcej sprzeciwów było właśnie od strony związków.

 

Były zgłaszane sensowne rozwiązania m.in. także przez przedstawicieli ichpw, przez przedstawicieli platformy kotlarskiej, m.in. sprzeciw odnosnie tego zapisu-furtki, ale gdzie tam, przeszły dziwactwa, bo ktoś tak już sobie wymyślił, w nosie mieli uwagi.

 

ps. ja nie mam na myśli tego, który ciężko pracuje, bo taki to akurat niewiele może, sa jednak związki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.