Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

No tak w nocy a właściwie nad ranem pokazał się u mnie mrozik  minus 2,8 st C czyli grzać nadal trzeba (szkoda tylko tych przymarzniętych drzewek itp.) Ekogroszek z KWK Chwałowice zamówiony to i zima może nada  być.

 

vmilo  -  co do doprecyzowania ustawień mających zapobiegać przykopceniu wymiennika to biorąc pod uwagę algorytm dopalania to można chyba założyć, że moc dmuchawy w dopalaniu powinna być w takim wypadku trochę wyższa niż minimalna moc dmuchawy w grzaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopalanie to jest jak piec doszedł do temp zadanej podajnik se zrobi sjesta a dmuchawa  jeszcze sobie kręci  na określony czas który palacz sobie ustawi  i moc ale podpowiadam ma być możliwość od 20% a obecnie jest 25% i to jest za dużo kol cz p

te dopalanie w grzaniu pomiędzy mocami wg mie mi się to nie widzi B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vmilo  -  co do doprecyzowania ustawień mających zapobiegać przykopceniu wymiennika to biorąc pod uwagę algorytm dopalania to można chyba założyć, że moc dmuchawy w dopalaniu powinna być w takim wypadku trochę wyższa niż minimalna moc dmuchawy w grzaniu ?

Najogólniej... moc dmuchawy niska, czas długi, ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proszę mnie tu oświecić  bo chyba czegoś nie wiem - czy w trybie grzania pomiędzy  poszczególnymi  mocami algorytm włącza też dopalanie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jest możliwość aby w grzaniu auto pomiędzy mocami  wył dopalanie do max 1 sek jest możliwosc do palacza ale jak już w razie dojścia do temp zadanej plus histereza dopalania już nie będzie

tak jest obecnie w oprogr 

ii o to chodzi jest możliwość ustawiania a nie wg widzimisie jak jest obecnie w innych sterownikach B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego co widać to  sterownik ma  jednak  algorytm bardziej rozbudowany niż myślałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rozdmuch" znaczy to samo co zwiększenie mocy wentylatora przed podaniem kolejnej dawki paliwa i utrzymanie mocniejszego dmuchania jeszcze kilka sekund po podaniu paliwa ?

Pytam, bo tak mam w algo dla RPi połączonym po LAN z cudem eCoal.

Nadal czekam na sieć i być może skuszę się na ster z algo w/g Twojego pomysłu.

Nie czytałem całego wątku i z tym dopalaniem w trybie grzania po podaniu nowej dawki paliwa mnie zaskoczyłeś.

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czp01, spaliliście już te 100kg ?

 

Tak Piotrek spalił te 100 kg i  wyszło mu, że podajnik podaje 3,56 grama na sekundę  ( a miał ustawienie zawyżone bo 4,15 grama) - teraz robi jeszcze jedna próbę bo chce  być dokładny  he he :).  Pompa teraz chodzi spala mu czysto  i na razie nic tam nie kopie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No będzie mu szkoda się z nim rozstawać - a może go już kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo ale czy w firmie Inter E. może go zakupić w jakiejś tam podstawowej konfiguracji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.