Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

Piotrek przedzwoni co i jak potrzebuje - ster kupuje bo mówi, że bardzo z niego jest zadowolony i super mu to chodzi  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przypadkowo spotkałem się w urzędzie g bieruń oferują do kupna na raty piece automatyczne na wungiel klasy 5 było 5 wystawców -  2 tłokowce które znam -śmiechu wart że też uczeni dali papier taki na takie konstrukcje :lol:
3 retortowce, jeden z trzech mi się spodobał zwie się galmet -galaxy, elegancki palnik obrotowy którego znam i mam-ii chwytacz pyłów ***  prosta konstrukcja tak mi sie spodobała że zrobię se mojemu ebeerkowi B)
wg mnie aby ograniczyć smog trza dać ludowi dotacje tak jak było u mnie we wsi 25% ceny pokrywałem ja a 75% państwo niestety palacze butelkowi pet nie skorzystali z dotacji trują nadal ich otoczenie ***

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość że złożyli się na Twoją dotację to jeszcze ich opluwasz .Następnym razem Ty dołożysz do ich potrzeb wtedy bilans się wyrówna . Najwięcej stracą najbardziej obowiązkowi jak zawsze bywało w tym państwie .poz .Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem sobie na stronę tego urzędu

Oto Polska właśnie, w naszym kraju są 4 akredytowane laboratoria badawcze uprawnione do badania kotłów zgodnie z normą 303-5:2012

Bieruń wymienia w pierwszej kolejności oczywiście ichpw dalej słabiej wspomina o udt oraz instytucie energetyki a o czwartym milczy jak zaklęty

http://www.bfig.pl/Wystawakot%C5%82%C3%B3ww%C4%99glowych/tabid/193/language/pl-PL/Default.aspx

 

to jest o tyle zastanawiające,że ichpw jako jedyne z 4-ech nie ma uprawnień do badania bezpieczeństwa

cosik też Berd czuję,że te tłoki to z tego słusznego papiurek posiadają....

zakres sprawdzić możecie na www.pca.gov.pl wybrać laboratoria badawcze wpisać nr, ichpw ma AB081 i na dole będzie plik pdf z zakres badań, ważne jest to, co ma po prawej odnosnik do normy 303-5:2012, sa to strony 17 oraz 18-ta w przypadku akredytacji ichpw

 

czwarte, prywatne AB1593 (tylko badania kotłów) uzupełniło i ma uprawnienia do badania bezpieczeństwa, instytut energtyki AB087 ma je w tym względzie najszersze i najlepiej opisane a udt ma prawie wszystko, ale bardzo ogólnie AB 001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hermogenes dziwnie się zwiesz -ale my już przywyknęli do .... -im więcej fakultetów to i z kosmosu nazwa B)

zapraszam do mnie to ci pokażę dach domu który opluł mi tłokowiec-tylko za jedną zimę a miał lamus -chyba z targowicy :lol:

mogę ci więcej takich dachów pokazać- nie którzy już wymieniali blachodachówkę  bo śmigusa dyngusa mieli po paru latach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bernard a czy to jest jego wina ten jak go nazywasz lamus kupił w dobrej wierze kocioł na targu .Większym lamusem był ten kto pozwolił na takie zachowanie mówię ogólnie wyrób kotła sprzedaż paliwa do niego uświadomienie społeczeństwa. ......Ale nie mnie to oceniać więc poz Hermogenes

 

Hermogenes to jest normalne imię . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na papierach były podpisy wysoce uczonych że piec jest godny dopuszczony do niskiej emisji niestety prawda wyszła na jaw co jest wart tłokowiec po paru miesiącach tak było  w 2001-2 roku

nie zaśmiecam wątku dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem sobie na stronę tego urzędu

Oto Polska właśnie ,,,,

 

@Pieklorz nie wiem z jakiego powodu tak się pieklisz.

Ja także, z ciekawości zajrzałem na stronę Urzędu Miejskiego w Bieruniu i nie znalazłem tam nic, o czym pisałeś w swoim poście.

 

Tak brzmi uchwała Rady Miejskiej w Bieruniu w sprawie wdrożenia „Programu ograniczania emisji na terenie miasta Bierunia - etap VI"

źródło:

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0ahUKEwj13YSs9cfTAhWBNywKHXzRA44QFggjMAA&url=http%3A%2F%2Fbip.bierun.pl%2Fdownload%2F10050.pdf&usg=AFQjCNF02bhWB2gIFSYJ_Kz0OxKiryusvA&sig2=A6Pxj5vk30XZeVIgIStJVA&cad=rja

 

 

ps.

Aby nie było niedomówień, @bernard był na wystawie zorganizowanej przez Bieruńską Fundację Inicjatyw Gospodarczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ciuchy sterowanie nie patrzyłem tylko odzysk prochów z palnika -i dogodny dostęp ich usuwania-w innych tak nie ma leci wsio w luft B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeż pożomny znajduje się na końcu wylotu spalin z wymiennika- te wcześniej bym ***

 

deflektor mocno wklęsły żeliwny bardzo duży też mi się widzi B)

ale żaden z obecnych klasy 5 nie dorówna mojemu k sterowanym verbomatem hee :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na oko hee kl 4-5    w rbr k delflektora dodatkowego nie trza  natomiast jeż w postaci jak w galmecie koniecznie potrzebny w takich typach bo wg mojego rozumowania za dużo pyłu leci w luft -bliskość palnika do kanału wyjściowego B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się mylisz... ten kocioł mierzy w V klasę, więc emisja pyłów nie może być wysoka, i jak wiemy nie jest...

Poza tym, na moim sterze emisja pyłów jest niska (wiadomo.. jak user przypierdzieli, to poleci, ale Ty przecież umiesz palić bardzo dobrze).

Wczoraj postanowiłem wyczyścić dziada po zimie - powiem tak, na dnie pod nawrotną nigdy jeszcze nie widziałem tyle pyłu, dwa pełne wory karcher naciągnął :blink:

O czym to świadczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie zerowy tzw ciąg kominowy

                                                    w piecu hee

ja też mam taki od wczoraj od drugiej w nocy -nie mam ciągu do dymka z płuc ciekawe na jak długo hee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do  jeży chwytaczy popiołków rbr-k ma i to *** ma

ja czyszczę ich tak

piec stop

wyjmuję szyber z komina który znajduje poniżej czopucha z pieca robię to po to aby z pieca nie było tak dużego ciągu i pyłki osiadają w szufladzie popielnika a nie na dachu podczas

energicznych ruchów w te i wefte poruszam wajchą  z czyszczaków-jeży a trwa może z 4-5 sekund -oczywiście krawat zawiązany na karku koszula oczywiście biała :D

wajchę mam przedłużoną ramieniem i chwytam ją centralnie z przodu -froncie

szuflada popielnika jest duża i bardzo lekućka zrobiłem dodatkowy zgarniacz w wymienniku -podczas wyjmowania jej wygląda ruwniutko jak kołocz z posybkum , zawsze wyciągam szyber z komina aby proszki tak nie ciągły w luft -przyznać się kto tak robi odpowiedz ja znam hee B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachecam wszystkich do przebudowy starego kotła na 5 klase na tzw oko ;)  też już tak zrobiłem  dołożyłem pionowa blache ala suchy wymiennik i pułki z szamotu podobnie jak w tych starych kotłach w których małym nakładem drobnych przeróbek uzyskano 5 klase . ;)  :D

post-57460-0-05311900-1493653898_thumb.jpg

post-57460-0-61779800-1493653904_thumb.jpg

post-57460-0-49087000-1493653914_thumb.jpg

post-57460-0-76562100-1493653920_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachecam wszystkich do przebudowy starego kotła na 5 klase na tzw oko ;)  też już tak zrobiłem  dołożyłem pionowa blache ala suchy wymiennik i pułki z szamotu podobnie jak w tych starych kotłach w których małym nakładem drobnych przeróbek uzyskano 5 klase . ;)  :D

 

To jeszcze zrób tę 5 klasę... 

i będziesz wielki  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.