Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Verbomat- Nowe Podejście Do Procesu Spalania. Testy


energotop

Rekomendowane odpowiedzi

Może kiedyś znowu przejadą, byle mnie nie złapali jak gościa kawałek dalej.. bez portek :blink:

 

A tak wygląda 3,75t szczęscia :P

 

 

 

tak w losowo wybranym worku:

 

 

 

a tak prezentuje się Retopal w pełnej krasie:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę... w ścianach jest 5cm wełny, ale tak źle założona, że nie spełnia swojej funkcji. No i wyklucza użycie styro na zewnątrz.

Nie chcę w zgnitej chałupie siedzieć, już wolę trochę więceju spalić, i więcej za prąd na klimę dać.

A skąd pewność że źle założona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem. W 94 roku na wsi, taka technologia to było coś jak lot w kosmos - murarze nie wiedzilei jak sie za to zabrać, klęli na czym świat stoi.

Wszystkie narożniki i łączenia wiązane są po staremu, czyli na zakładkę.

Poza tym mam kilka m2 mostków termicznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wiązania cegłą, a ta wełenka mogła też stracić swoje właściwości z powodu braku wentylacji.

W takiej sytuacji najlepiej rozebrać ścianę osłonową 12 cm i wywalić wełnę, a w to miejsce wbudować 12-15 cm styropianu.

Sąsiad tak tu robił, zostało mu kupę cegły białej, postawił z niej garaż.

Dom wygląda ładnie, bo okna się "nie schowały" jak przy  ocieplaniu ścian  jednowarstwowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściany są z pustaków "czechowickich" 20/5/10, czyli cały pustak, wełna, połówka. No a narożniki budowali bez wełny.. a i płyty były lane równo z końcem murów, nadproża też. Trzeba nową warstwę i już. Może kiedyś się zrobi :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to my są dwóch R co mamy taką technologię -ja mam w pustce styropian mielony z opakowań silników fiatowskich każdy róg domciu jest zimny-i przy oknach

jest tak samo-masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściany są z pustaków "czechowickich" 20/5/10, czyli cały pustak, wełna, połówka. No a narożniki budowali bez wełny.. a i płyty były lane równo z końcem murów, nadproża też. Trzeba nową warstwę i już. Może kiedyś się zrobi :rolleyes:

Jeżeli to taka technologia i izolacja szczątkowa to możesz potraktować  ścianę zewnętrzną  jako jednorodną i założyć styropian.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Faktycznie jeżeli to zakryje styropianem to ta wełna w ścianie faktycznie może zgnić. O ile już nie gnije. Skoro taką technologię wykonania mieli to pytanie czy jest odpowiednia izolacja ściany od dołu. Z wełną tylko masa kłopotów przy złym wykonaniu... Jak dla mnie styropian i piana poliuretanowa. Ta druga opcja szczególnie na poddasza idealna, mostów termicznych brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczyło by nałożyć styropian z naddatkiem tam gdzie są słupy betonowe i przy każdym oknie a i domek by dostał wigoru w wyglądzie no ale jest ale ja to mam w D na strychu położyłem dawno cieniutki styropian bodajże 4cm ale razy 2 z przekładką plus płyty paździerzowe - *** sprawa tzn jak ktoś pisze o 10 czy 15 cm ociepleniu na strychu - po prostu szkoda kasy

ogólnie to jest tak

nie ma zdrowia to i chęci brak ale palniczek sobie ustrugam do erbeerka w tym roku

 

co to wełny na ścianach zewn była przykryta panelami z blachy- częściowo waliłem ł34 starą przeróbkę wegla -piast w lędzinach-po prostu smród wilgoć it

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawię pracę kotła na tryb 'LATO" to jest równoznaczne z tym, że pompa CO jest cały czas programowo wyłączona  ?

 

To skoro wywołałem tą pompę CO - to jak przy normalnej pracy kotła wyłączyć programowo pompę CO tak aby się w ogóle nie włączała ?

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. W trybie LATO pompa CO jest odłączona.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to też tak ma być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro wywołałem tą pompę CO - to jak przy normalnej pracy kotła wyłączyć programowo pompę CO tak aby się w ogóle nie włączała ?

Jest ciągła lub cykliczna. Ma być też OFF ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okresach przejściowych jak robi się cieplej to zazwyczaj pompę CO wyłączałem bo była zbędna gdyż wystarczało mi samo dogrzewanie grawitacją.  Tu ją trochę oszukuję i podnoszę jej wysoko temperaturę załączania skoro nie ma jednak OFF :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodzi :)

 

To już dwie sprawy:

 

1. Temperatura obniżona dla CWU,

2. Możliwość wyłączenia pompy CO,

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to o tą noc zazwyczaj chodziło. No przecież  wiesz, że tak miałem dotychczas na wszystkich poprzednich sterownikach, że ta możliwość obniżenia CWU istniała. Kopii o to nie kruszę ale jakby było to nie zmieniałbym przyzwyczajeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojler coś tam się wychładza tak myślę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież to ta możliwość obniżonej temperatury CWU nie jest taka znowu istotna.

 

Najważniejsze kiedy będzie NET.  Wiem wiem, że robią ale i tak się pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś programator odpalić ? Kreska na dole - pompa nie będzie pracować, na górze - będzie pracować.

Klikanie z poziomu stera trochę upierdliwe, ale da się zrobić. Może nie trzeba utrzymywać jakiejś tam niższej temp, a wystarczy włączać w określonych godzinach ?

 

Net - jak Ci mówiłem kiedy się spotkaliśmy - będzie gdy skończą i przeniosą fufufu na właściwy serwer.

Prawdę mówiąc, nie wiem kiedy to nastąpi. Mnie jakoś neta nie brakuje, nie tęsknię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś się przyzwyczaiłem,że klikam na smartfona i widzę co w kotle no i tego mi w tym zakresie brakuje.

 

Z pozytywów sąsiad  i jego kocioł RECO są zadowoleni :)

 

- dzisiaj jak go namierzę to sprawdzę, czy ma w komorze czyściej ode mnie,

 

- mówi, że tak dużo mu nie spalił jak go testował na załączonej pompie bo po zasobniku wychodzi, że mniej no ale to dopiero przy następnym zasypie musi sobie skalibrować właściwie i wpisać ile mu faktycznie podaje.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.