Skocz do zawartości

Rafał78

Stały forumowicz
  • Postów

    274
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Rafał78

  1. Niestety nie, te nowe zawory ATV sprawiają nam widocznie takie problemy
  2. Nadal problem z tym ATV. U mnie w instalacji mam afriso ATV 55 stopni starszego modelu i działa jak powinien. U ojca, pomimo wymiany wkładki, którą otrzymałem od producenta, zawór nadal nie pracuje prawidłowo. Wszystko jest okej gdy nie pracuje pompa CO. Jak pompa co zostaje włączona to automatycznie temperatura powrotu spada do np. 46 stopni. U mnie a ATV stabilnie utrzymuje 55. Dopóki nie nagrzeje powrotu do 55 nie ładuje sprzęgła, tym samym krążąca woda w instalacji CO i w sprzęgle nie wpływa do kotła, bo zawór ATV właśnie odcina ten powrót i robi krótki obieg. Czy faktycznie może być wada tego zaworu?
  3. Dawno nie zaglądałem 😀 Jak na razie nie mam zastrzeżeń do tego kotła. Instalacja co ze sprzęgłem hydraulicznym. Pellet jaki stosuję to Barlinek i nie mam problemu z dopalaniem pelletu. To co jest ważne W tym modelu w porównaniu do Eco silver, że tutaj popielnik jest umiejscowiony dużo niżej. W ekosilverze jest blisko palnika, jest tam dosyć gorąco, że nawet musieli wyłożyć dno szamotem. W przypadku błędnie ustawionych parametrów na przykład zbyt dużego nadmuchu niedopalony pellet który spadnie do popielnika w ekosilverze się dopali natomiast ekoboxie już nie. Takie samo stanowisko prezentował serwisant ze stalmarka. Tym stalmark eko box 10 kW ogrzewam nieduży dom. Instalacja koło pieca nowa miedziana, dalej nie zmieniałem, są rury stalowe 1''. Dobrze zaizolowałem. W listopadzie przy utrzymywaniu temperatury 21,5° i CWU 120 l w temperaturze 45 ° zeszło mi 17 worków pelletu Barlinek.
  4. Bo inne nie będą kompatybilne z kotłem stalmark. Tak to sobie producent zastrzegł. Dotyczy to także regulatorów pokojowych z komunikacją RS.
  5. Witam, W okresie grzewczym w kotle na pellet mam ustawioną temperaturę zadaną 66 stopni. Czy w trybie letnim zmniejszyć zadaną temperaturę kotła? Dotychczas nic nie zmieniałem, jednak chciałem się dopytać jak inni użytkownicy forum ustawiają kocioł pellet w trybie letnim.
  6. Szanowni koledzy, ktoś z was użytkuje regulator pokojowy ST 296. Otóż do do kotła Stalmark eko box 10 kW zakupiłem ten regulator pokojowy oczywiście z logo Stalmark. Cała konfiguracja przebiegła pomyślnie, jednak mam pewne zastrzeżenie do jego działania. Nie da się zmienić temperaturę w pokoju poprzez aplikację moduł, ani też na panel sterowania kotła, chociaż moduł wyposażony jest w komunikację dwukierunkową RS. Ja obecnie użytkuję st281 i nie ma z tym najmniejszego problemu.
  7. Reklamowałem w afriso te zawory. Dzisiaj otrzymałem informację z serwisu, że faktycznie w teście temperatura nominalna zaworu była niższa niż deklarowana, dokonano wymiany wkładki i zawór został do mnie z powrotem przesłany. Czekam zatem na przesyłkę, poinformuje Was po jego montażu czy spełnia moje oczekiwania.
  8. Zawór ATV 335 55 stopni. Pomiar powrotu przez sterownik jest ok. Jak wyłączę pompę CO to temp. powrotu rośnie. Gdy kocioł jest w czuwaniu, temperatura zasilania i powrotu się równa, bo pracuje cały czas pompa kotłowa. Wszystko jednak wskazuje na wadliwe zawory ATV.
  9. @sambor miałem zakupione dwa te zestawy, czyli dwa sprzęgła z zaworami kompletne. Z racji że drugiego zestawu nie mam jeszcze u teścia wykorzystanego, to przełożyłem u ojca ten zawór ATV i okazało się że pracują również wadliwie. Czy możliwe, że oba trafiły wadliwe. Czy obecne (a jak wcześniej pisałem są inne niż te które kupowałem 2 lata temu zamknij) są tak niedokładne i gorszej jakości?
  10. Ja dwa lata temu kupowałem taki zawór ATV. Spisuje się tak jak chciałem. Dopóki temperatura powrotu nie uzyska 55 stopni, sprzęgło się nie ładuje. Kocioł chodzi na krótkim obiegu. Po osiągnięciu 55, zawór ATV zaczyna otwierać powrót ze sprzęgła, tym samym następuje jego ładowanie. U taty jak wcześniej pisałem zastosowałem zakupiony u kolegi z forum zestaw, i jest tam zastosowany zawór ATV 55 stopni chociaż troszeczkę wygląda inaczej, możliwe że to nowa wersja.
  11. Tak zawory 1 ". W mojej instalacji kupowałem osobiście. U ojca sprzęgło i zawory ATV i 3D zamawiałem u kolegi @tomekb. Tą pompą grundfos jest na śrubunkach 1"
  12. W mojej instalacji mam Wita Delta na 1 biegu stałoobrotowa wartość. U ojca mam Grundfos identycznie ustawiona. Próbowałem też innych nastawień i nie na żadnych zmian.
  13. Tak, Zawór Afriso ATV 55 stopni.
  14. Będę reklamował te zawory ATV. Chciałem się tylko upewnić czy dobrze doczytałem że zawór 55 stopni to jest jego temperatura nominalna, przy której następuje dopiero otwarcie. Bo w mojej instalacji tak też to działa i dlatego temperatura powrotu u mnie nie spada poniżej 55 stopni.
  15. Szanowni koledzy zamontowałem u ojca w instalacji przy kotle na pellet sprzęgło hydrauliczne z zaworem mieszającym i zaworem ATV na powrocie. Pojawia się jednak problem z prawidłową pracą zaworu ATV. W mojej ocenie nie utrzymuje on nominalnej temperatury 55 stopni. Nadmienię że w swojej instalacji mam zrobione identycznie i tu nie ma żadnego problemu, do uzyskania temperatury 55 na zaworze ATV jest on cały czas zamknięty po jej przekroczeniu zaczyna się otwierać i dopiero ładować sprzęgło, przez co utrzymuje mi temperaturę na powrocie na minimum 55 stopni. U ojca zaś, podczas pracy pompy CO powrót osiąga temperaturę dużo niższą niż temperatura kotła, co w mojej ocenie świadczy o nieprawidłowym działaniu zaworu ATV, który w mojej ocenie do uzyskania nominalnej temperatury 55 stopni powinien wysprzęglić obieg grzejnikowy i ładowanie sprzęgła, on jednak pobiera chłodniejszą wodę z powrotu sprzęgła.
  16. Ok, dzięki za doradzenie, będę próbował🙂
  17. Które ustawienia pompy są najwłaściwsze dla pompy kotłowej: charakterystyka proporcjonalna, stałej różnicy ciśnień, czy stałoobrotowa.
  18. No wiesz @sambor nic nie chcę tworzyć, w mojej instalacji też w tym miejscu Nie mam zaworu zwrotnego, jednak obecnie przy wykonywaniu u taty, naszły mi takie wątpliwości, dlatego zapytałem na forum. Teraz mam jasność. Dziękuję, że rozwijałeś moje wątpliwości🙂 Mam jeszcze inne 2 pytania. 1. U taty na powrocie ze sprzęgła zastosowałem pompę grundfos jak na zdjęciu kolegi @tomekb. Oczywiście przed nią filtr skośny za nią zawór zwrotny. Pojawił się pewien dziwny metaliczny dźwięk i tak najprawdopodobniej jest to właśnie ten hałasujący zawór zwrotny. Czy zdarzyło wam się coś takiego, taki metaliczny odgłos. Według mnie nie pochodzi to z pompy grundfos tylko właśnie z tego zaworu zwrotnego. 2. Jak wyżej pisałem na ochronę powrotu ze sprzęgła zastosowałem pompę grundfos. Oczywiście u ojca jest instalacja stalowa, oczywiście przy kotle obecnie zrobiłem w miedzi. Zaobserwowałem taką sytuację w instalacji ojca, że gdy uruchomi się pompa CO temperatura powrotu jest niższa. W mojej instalacji ten zawór ATV zabezpiecza mi powrót na minimum 55 stopni. U taty, pomimo tego że jest ten sam schemat zastosowany jest zawór ATV, to właśnie ta temperatura powrotu jest niższa od 55 stopni, oczywiście później się podwyższa. Do czego zmierzam, porównując z moją i ojca instalację, u mnie temperatura powrotu jest bardzo stabilna. Zastanawiam się czy może zwiększyć moc tej pompy do ładowania sprzęgła. Nie miałem nigdy do czynienia z tą pompą grundfos, polećcie na jakim parametrze ją ustawić.
  19. Witam, mam pytanie, czy w przypadku tego schematu (tutaj akurat wykorzystałem u taty sprzęgło od kolegi z forum @tomekb ) nie należałoby wstawić zawór zwrotny we wskazanym miejscu. Zabezpieczyłoby to wyciąganie wody ze sprzęgła z górnego wlotu wówczas, gdy temp. powrotu jest poniżej 55 i zawór ATV pobiera na obieg kotłowy gorącą wodę z zasilania.
  20. Dzięki CeKris, a jakim pelletem palisz? Wydaje mi się trochę duże zużycie pelletu. Ja w moim domu ok 120m2 mam Ekosilver 10 kw, CWU 140 litrów, temperatura stała w domu 23 stopnie. Palę Barlinkiem. Od 07.22 do dzisiaj 2 tony pelletu. U mnie ten ekobox czeka już w garażu. Montaż u teścia planuje dopiero po zakończeniu sezonu grzewczego.
  21. Głupoty piszesz. Ten kocioł nie pracuje non stop. Jak nie ma zapotrzebowania to nie pracuje. Po to montujesz regulator pokojowy RS. Bardzo podobnie jak w kotle gazowym. Zapewniam cię że nie ma żadnej sadzy w kotle. Na plus w tym kotle jest dosyć duża pojemność wodna kotła, i dlatego zbyt często się nie odpala. Nie ma ciągłej pracy na niskiej mocy i czarnej komory. Jak sobie przypominam kiedyś odradzałeś mi Stalmark z eko silver 10 kW. Wskazując na jakieś dziwne konstrukcje. Do dzisiaj jestem bardzo zadowolonym posiadaczem kotła stalmarket silver 10 kW. Jak pracuje jaka jest komora przedstawiałem swoich zdjęciach w innym temacie. Oczekiwałem odpowiedzi od osób, które posiadają ten kocioł czyt. Ekobox. Obecnie już go posiadam po zainstalowaniu, podzielę się informacją o jego użytkowego. Myślę że konwersacje w tym temacie możemy zakończyć.
  22. Trener40 czy ty masz kocioł Stalmark???? Stalmark nie pracuje w modulacji.
  23. Prośba już nieaktualna. Stalmark ekobox 10 kw właśnie dzisiaj dojechał. Po zainstalowaniu, tak jak to było w przypadku mojego Stalmark Ekosilver II 10 kw, podzielę się na forum moją oceną pracy kotła.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.