Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

No ta ja już nic nie rozumiem co w tym kraju się dzieje.Jak zaczną produkować pellet z plastikowych butelek i nazwą go pelletem przemysłowym to też będzie go można spalać?

A wracając do mojego posta gdzie wtrąciłem że jest również zakaz palenia rekreacyjnego w kominkach.Jak to jest możliwe że w ogóle wprowadzono taki zakaz,jeżeli w kominkach spala się drewno.A z czego jest pellet,oczywiście ten ekologiczny?Z drzewa.To dla czego pelletem z drzewa można palić a drewnem w kominku nie?

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet z dodatkiem kleju (przemyslowy) no to chyba mniejsze zło niż palenie typowymi śmieciami.Nie dajmy się zwiariowac. Nie ma tyle surowca żeby robić czysty pellet ,A coraz więcej ludzi stawia piece na pellet. To co ? Teraz mają wszystkie lasy wycinać?  Jak to robią na Ukrainie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Okman napisał:

No ta ja już nic nie rozumiem co w tym kraju się dzieje.Jak zaczną produkować pellet z plastikowych butelek i nazwą go pelletem przemysłowym to też będzie go można spalać?

A wracając do mojego posta gdzie wtrąciłem że jest również zakaz palenia rekreacyjnego w kominkach.Jak to jest możliwe że w ogóle wprowadzono taki zakaz,jeżeli w kominkach spala się drewno.A z czego jest pellet,oczywiście ten ekologiczny?Z drzewa.To dla czego pelletem z drzewa można palić a drewnem w kominku nie?

Taka Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
Godzinę temu, Okman napisał:

Takie płyty nie mają w sobie żadnego kleju?

Maja. Zawieraja kilka/kilkanascie procent klejow, hydrofobow, foli, zywic, laminatow i pewnie jeszcze wiele innych rzeczy.

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trener, nawet kot nie jest taki głupi, żeby narobić do takiego czegoś. Powącha i nawet tam nie wejdzie:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
Godzinę temu, Canti napisał:

Pellet z dodatkiem kleju (przemyslowy) no to chyba mniejsze zło niż palenie typowymi śmieciami.Nie dajmy się zwiariowac. Nie ma tyle surowca żeby robić czysty pellet ,A coraz więcej ludzi stawia piece na pellet. To co ? Teraz mają wszystkie lasy wycinać?  Jak to robią na Ukrainie. 

Tym wpisem utwierdziłeś mnie, że producenci kombinują( może jeszcze nie wszyscy, ale z czasem będzie ich coraz więcej) , bo lasów ubywa, a mebli przybywa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Problem jest cały czas ten sam - brak kasy. Nikt nie zapłaci za uczciwy pellet 1300/tona więc wszyscy udają.

Stąd deptanie w miejscu i udawanie, że się coś robi w rezultacie jest jeszcze drożej i jeszcze brudniej, takie są konsekwencje wtrącania do wolnego rynku, woda zawsze znajdzie ujście, nie da się ustawami wzbogacić ludzi na to trzeba pracować a to wymaga czasu. Nie stać nas na utopie czystego powietrza.

Czasu już nie mamy bo poprzednie rządy nie ruszały tematu aż przyszedł termin na już i unia kary daje a my dreptamy w miejscu. Są dwa wyjścia albo wyjść z unii aby ominąć idiotyczne ograniczenia albo zadłużyć się jeszcze bardziej żeby stać było na "czyste" paliwo, oba wyjścia są na teraz nie do przyjęcia a więc wszyscy płacimy cenę za prywatną wygodę "elyty" na naszych podatkach. I dalej zarabiają bo jak jest problem no to są dotacje na jego (nie)rozwiązanie i interes się kręci.

A najgorsze jest to, że o danej sprawie decydują ludzie nie mający pojęcia o temacie jak wyżej pelletem można palić a drewnem nie bo decyzje podejmował idiota, który mieszka w bloku i ma ogrzewanie z ciepłowni i guano wie o ogrzewaniu domu.

Edytowane przez miki1212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, GREMIK napisał:

Kiedyś po głowie chodziła mi myśl o montażu kotła na pellet, ale dzisiaj widząc co się dzieje w tym temacie i po cenach nie żałuję, że nie mam pelleciaka.

Ceny są absurdalne, przecież to nic innego jak trociny, odpad z stolarki. Nawet zakładając, że producenci kupują drewno z LP to 1T pelletu sosnowego = 2m3 drewna. 2m3 sosny to koszt około 200zł brutto w nadleśnictwie.

Kolego, porównywanie ceny pelletu do cen m3 drewna od Lasów Państwowych jest nawet bardziej bez sensu niż porównywanie cen ekogroszku do kosztu wydobycia tony węgla przez kopalnię. Ekogroszek po 1000zł, a kopalnia węgiel wydobywa za 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2019 o 08:40, eliks napisał:

Screenshot_2019-02-28-08-39-18.thumb.png.c777c6b6a2c578794444a358120f9f64.pngScreenshot_2019-02-28-08-39-28.thumb.png.4904bba3b967c8a585364ee75f9b1d88.png

Dla mnie, to te zdjęcia raczej potwierdzają to co pisze Stelmet. Pierwsze zdjęcie nie prezentuje typowego spieku, a drugie to już ewidentnie niedopalony pellet czyli za duże podawanie.

Mój znajomy zamawia pellet do ogrzewania 2 dużych budynków. Idzie tego około 60 ton na sezon i zamawiana jest wyłącznie Lava (tak już 4 lata). Dlaczego Lava? Bo nie ma z nią żadnych problemów, spala się tak samo i nigdy nie było niespodzianek - tak twierdzi znajomy. Miał przygody z innymi pelletami gdzie na próbę brał po tonie od innych producentów i pracownik który czyści te kotły i uzupełnia pellet do zasobników zaczął mu marudzić, że więcej popiołu, częściej musi dosypywać itp. więc nie eksperymentują i jadą tylko na Lavie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Trener40 napisał:

Tym wpisem utwierdziłeś mnie, że producenci kombinują( może jeszcze nie wszyscy, ale z czasem będzie ich coraz więcej) , bo lasów ubywa, a mebli przybywa :) 

Oni nawet nie kombinują po prostu ściągają z Ukrainy i Rosji tańszy . A osoby które mają palniki wypychowe, to im nie przeszkadza że zrobi się spieki A kupią taniej.Proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rymol a co wg Ciebie prezentuje pierwsze zdjęcie?  Bo Stelmet pisze że to przez brak tlenu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Trener40 napisał:

No chyba,że to pellet do kuwety :) 

Widać , że kolega nie widział pelletu do kuwety.

To naprawdę czyste drewno, nawet bez lepiszcza, a cena 2x wyższa od dobrego pelletu do kotła

3 godziny temu, Benton661 napisał:

nawet kot nie jest taki głupi, żeby narobić do takiego czegoś. Powącha i nawet tam nie wejdzie:)

To mogę potwierdzić z obserwacji  zachowania własnych kotów - to jest najlepszy test,  nie gorszy niż laboratorium.

Np do obecnego pelletu, którym palę,  kot się nie załatwi, a do starej Lavy  bez problemu.

Specjalnie trzymam dla kotów lavę sprzed 6 lat- mam jeszcze pół palety, tylko na kocie fanaberie w kuwecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, czyli jednak:) Na poszukiwanie dobrego towaru warto zabrać kota ze sobą:))

Edytowane przez Benton661
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....a może właśnie działa ? :)

Kot omija kuwetę bo słaby pellet :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wracając do Husara to US z Głubczyc mi odpisał że dziękują za informację i przekazują sprawę do kontroli. Urząd konsumenta milczy ale napisałem też do lokalnego rybnickiego radia, bo filia tez ich jest w Rybniku i zobaczymy czy podejmą też sprawę bo dużo nadają o czystym powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam dostawcy peletu z okolic Piły 64-920 ilość min 12t rozsądna jakość i cena, najlepiej z możliwością transportu. 

Pozdrawiam Edwin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.