Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przez ten pellet zaliczyłem pierwszy alert i przejście piecach tryb awaryjny z powodu zablokowania podajnika liniowego co wg. Serwisanra spowodowały zanieczyszczenia pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę swoje doświadczenia z nowo testowanym pelletem dębowym za 650 zł/t. opisywanym kilka stron wcześniej.

Pomagałem świeżo upieczonemu użytkownikowi Biawara ustawiać kocioł pod ten pellet, bo razem braliśmy na próbę po 10 worków. Sam jeszcze nie sprawdzałem, bo do końca zasobnika jeszcze sporo zostało starego towaru. Ogólnie jestem pod wrażeniem kotła Biawar, niesamowicie szybko dochodzi do temperatury zadanej, nawet na mniejszych mocach w trybie standard, grzejąc jednocześnie dom i 300L zbiornik CWU. Od momentu rozpalenia i 48 stopniach na kotle dojście do 75  stopni zajęło mu 35 minut!  Na certyfikowanym, którym palił do tej pory było podobnie, czyli plus dla dębowego. Po 2 dniach w komorze spalania jasno-siwy kolor, popiołu raczej niewiele, spieków brak, czyli kolejny plus. Z racji tego, że jest raczej stosunkowo słabo sprasowany, mam jedynie obawy, czy pył na dole zasobnika nie zablokuje transportu pelletu do palnika, ale to czas pokaże. Na razie jest ok. Waga w teście wydajności pokazała 8,8 kg/h , w certyfikowanym było 14 kg/h, więc różnica spora. Uległy więc znacznej modyfikacji czasy podawania dla poszczególnych progów mocy. Ogólnie jesteśmy zadowoleni i z ceny i z jakości. Myślę że mój Revo poradzi sobie również bez problemu, więc raczej tym będę opalał chatę w przyszłym sezonie.

Wniosek jest taki, że warto poszukać i posprawdzać towary różnych producentów, których powstaje coraz więcej, bo w dobrej cenie można jak widać wyhaczyć pellet przyzwoitej jakości i nie płacić kroci za Dinowski...

Producent tego towaru produkuje dębowe  deski podłogowe w ogromnych ilościach głównie na eksport do Niemiec, więc surowca mają aż nadto. Przy produkcji pracują Ukraińcy :). O dostawy i dostępność pelletu mogę być więc spokojny.

Pozdrawiam

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest kolejny dowód na to że jak ktoś szuka to znajdzie. Mnie osobiście denerwują takie płaczki co chodzą po forach i stekaja jaki to pellet drogi bo ten za 700 to syf. Oczywiście gówno też można kupić, ale po to trzeba pojeździć,  popalić,  potestować.  Powiem szczerze, mogłem mieć od nas od trumniarza po 680zł, spalal się książkowo ale chłopak ma problem z wilgotnością peletu przez co kaloryczność spada. Tutaj dopłace do 750zł ale mam powtarzalny towar z 6% wilgotności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jako "płaczek" nie chce tracić życia w kotłowni bo nudzi mnie ten temat i chciałem kupić towar na zasadzie wrzuć do pieca i zapomnij o kotłowni. Jeśli toś to traktuje jako hobby to ok niech traci czas na szukaniu a potem ustawianiu kotła. Ja w tym czasie wole  *** się na kanapie i *** flaszkę.

Edytowane przez Ryszard
Kolego, przesadzasz już z tymi "ozdobnikami". Kolejny raz proszę o nie używanie wulgaryzmów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko pogratulować sposobu na życie... Cóż, każdy orze jak może...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha @ace2 rozwaliles system. Skoro można kupić pelet 300zł taniej na tonie to czemu z takich okazji nie skorzystać?  Poza tym to co biorę to 15km ode mnie.  Czasem warto odstawić flaszkę i ruszyć dupe z kanapy.  Jak bym był taki rozrzutny top palił bym gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację , czekam na gaz u mnie. Kupie dobry piec i nie będę musiał już worków składować a tak na marginesie to oczywiście że 300zł robi różnicę. Ja się mocno sparzyłem i może dlatego mi się klapki w łbie poprzestawiały. Na Śląsku jakoś słabo producenci się starają za to nie brakuje ekologicznego A1 z płyt meblowych razem z uszczelkami w wysokiej cenie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w dodatku z zmieloną budą razem z psem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszę się bo już myślałem że jestem tu nienormalny :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ace2: jak to godają u nas "nie zagaduj" :) a jako, że nasze miejsca zamieszkanie dzieli jakieś 7 km, to... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Ozi80 napisał:

ace2: jak to godają u nas "nie zagaduj" :) a jako, że nasze miejsca zamieszkanie dzieli jakieś 7 km, to... ;) 

To już z daleka dojechać nie można ?:)

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosba o info

Jak to jest z tym pelletem przemyslowym

Ostatnio na olx pojawilo sie duzo ogloszen ze slaska z tym towarem

Obecnie mam ekogroszek i zastanawiam sie nad przejsciem na pellet ale chcialem zasiegnac waszej opinni na ten temat i czy w ogole sa palniki do tego typu peletu ??

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chcesz palić peletem w kotle na ekogroszek czy chcesz włożyć tam palnik peletowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chcesz palić peletem w kotle na ekogroszek czy chcesz włożyć tam palnik peletowy?
Obecnie pellet stanowi 1/4 mieszanki

Zastanawiam sie powaznie nad samym palnikiem, myslalem

Mam kociol z 3 ciagowym wymiennikiem pionowym ma 130 litrow wody i obecnie palnik na ekogroszek 25 kw,

Myslalem o palniku firny ecovarm - ecofire model z ceramika nie pamietam dokladnie symbolu



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj większość poleca Pellasa i Kipiego na Plumie. Chyba będziesz miał lepszą alternatywę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że są takie fora, ku przestrodze trzeba to ludziom pokazywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.