Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Trener40
11 godzin temu, ace2 napisał:

Wracając do tematu pelletu Husar oto co znalazłem w worku i z czego jest on robiony.

IMG_20190223_195758.jpg

IMG_20190223_195731.jpg

IMG_20190223_195741.jpg

Jezeli sprzedawali Ci towar, który miałbyć pełnowartościowy, to ja bym do nich zadzwonił i powiedział, że wysyłam próbkę do badań. Oczywiście wysłałbym im na e-mail te fotki. 

ace2. Ty już nie jestes eko :) 

I teraz niech kontrola wpadnie i wezmą popiół do badań i kto " leży" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota z tym opisem kolego Canti :). Jeszcze kilka kwestii dodać i powstałby mini poradnik początkującego palacza pelletu :)

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jest, mam kilka instrukcji od Kostrzewy i w żadnej nie ma 1 zdania na temat konfiguracji pieca pod kątem eksploatacji. Potem się zastanawiam co to czas nadzoru lub jak dam na piec 60 st i histerezę 10 to czy ponad 70 st nie *** mi pieca.

Edytowane przez Ryszard
Kolejny raz proszę o nie używanie wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bobeusz kupował ale raczej nie był zadowolony z zakupu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kolejne kawałki okładziny MDF w następnych workach. Jednoznacznie trzeba stwierdzić, że ten pellet to zmielone płyty MDF i dlatego taki dziwny popiół oraz smród spalonego bakielitu. PAMIETAJCIE wyroby z Glubczyc pid roznymi nazwami o roznych cenach to oszustwo. Husar czy Hard OAK to drogi oszukany pellet.

Właściciel kpi sobie z tego śmiejąc się że nie sprzedaje pelletu certyfikowanego i na tej podstawie robi z czego chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już tym powinni się zająć jakieś służby eko.Ja bym się nie bawił i zgłosił to do najbliższej siedziby Ochrony Środowiska.Trzeba takich typów eliminować z rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświęć te 400zł na badania i są w dupie.  Znajomy postraszyl konsekwencjami producenta pelletu i bez problemu go oddał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel już się wystraszył i chciał wymienić towar tylko po co jak zostało 40 worków. Rozmawiałem z Ochroną Środowiska w Głupczycach i nie mają kompetencji lub chęci do interwencji. Napisałem do ich Starostwa do Rzecznika Praw Konsumenta.

eliks moje działania nie mają na celu odzyskania pieniędzy bo to tylko tona tylko chcę wystraszyć producenta może wtedy się opamięta i ostrzec jak największą ilość osób aby tam nie kupowali. Brak lub mniejsza ilość klientów może do mu do myślenia.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ace2 napisał:

 Rozmawiałem z Ochroną Środowiska w Głupczycach i nie mają kompetencji lub chęci do interwencji.

 

Tak to jest w tej Polsce.Tak robić żeby się nie narobić,ale żeby zarobić.Pytanie: to od czego oni są?Jak sama nazwa wskazuje chronią środowisko,więc jeżeli mają namiary na kogoś który pośrednio,przy naszym udziale niestety to środowisko truje to czego im jeszcze trzeba do szczęścia?To Straż Miejska puszcza drony nad kominy żeby wyhaczyć truciciela a oni pierdzą w stołki i udają że coś robią.Tragedia...

 

11 minut temu, ace2 napisał:

 

eliks moje działania nie mają na celu odzyskania pieniędzy bo to tylko tona tylko chcę wystraszyć producenta może wtedy się opamięta i ostrzec jak największą ilość osób aby tam nie kupowali. Brak lub mniejsza ilość klientów może do mu do myślenia.

Dokładnie.Kolega kupił i stało się.Ilość nie duża ale chodzi o to żeby dziada ukrócić bo nawet się z tym nie kryje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wcale nie przesada żeby napisać do telewizji.Polsat,czy TVN lubią takie sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pisałem, pellet z Głupczyc. Husar nazywa się.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze istnieją osobniki które produkują lewy Pellet to jeden problem. To ze kupujący zawsze będą szukać tego taniego powoduje ze jest pokusa oszustwa. Ale problem polega na tym ze walka ze smogiem istnieje na papierze. Jak jest możliwe ze istnieją producenci którzy mogą produkować syf nie podlegając kontroli? Jakby z urzędu dostał przymiar ze by mu zabrakło na jedzenie to by się opamiętał. Moim zdaniem wina leży tez a może zwłaszcza po stronie kupujących którym nie zależy na tym czy towar posiada certyfikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też jest prawda,ale każdy woli kupić taniej niż drożej.Poza tym tak piszemy żeby piętnować nieuczciwych producentów pelletu,ale z drugiej strony pomyślałem że jeżeli oni znikną z rynku to konkurencja się zmniejszy i za dobry,czyli nie trujący pellet który teraz kosztuje 1100 będziemy płacić 1500 zł za tonę.Żeby była jasność:ja tych cwaniaków produkujących pellet z płyt absolutnie nie bronię.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bobeusz napisał:

Ja nie mam certyfikatu a u mnie pelet z czysciutkiej sosny a jak ktos cienko stoi z kasa to oczywiscie ze bedzie szukał jak najtanszego peletu.A porobic certyfikaty i badania peletu wieciesz jakie to koszta?

Ja też mam pellet bez certyfikatu,ale czuć że pachnie drzewem.Podpaliłem próbkę przed kupnem na świeżym powietrzu i dym pachnie jak z ogniska.Kupiony późnym latem po 750 zł.Teraz liczy sobie gość już po 800.Jeżeli producent tego konkretnego pelletu starałby się o certyfikat,to nie wiem czy nie kosztowałby około 1000 za tonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w dupie certyfikaty bo wiem,  że są uczciwi producenci którzy nie chcą płacić rocznego i od tony haraczu.

Wiem że może zły przykład bo bez certyfikatu,  ale Lava,  pellet za 1000zł od miesiąca zalicza wpadki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.