Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Coś słyszałem o związkach chloru, powstających ze spalania zbóż, kiepsko wpływających na blachę wymiennika w kotle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2019 o 07:56, ace2 napisał:

Znalazłem kolejne kawałki okładziny MDF w następnych workach. Jednoznacznie trzeba stwierdzić, że ten pellet to zmielone płyty MDF i dlatego taki dziwny popiół oraz smród spalonego bakielitu. PAMIETAJCIE wyroby z Glubczyc pid roznymi nazwami o roznych cenach to oszustwo. Husar czy Hard OAK to drogi oszukany pellet.

Właściciel kpi sobie z tego śmiejąc się że nie sprzedaje pelletu certyfikowanego i na tej podstawie robi z czego chce.

Dostałem właśnie taką wiadomość i co Ty na to:

https://www.husarpellet.pl/oferta-cennik/Zrzut ekranu 2019-03-1 o 15.10.12.png

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widać że fama o kiepskiej jakości pellecie poszła w eter bo nikt takich promocji nie robi. Nieźle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A specyfikację Mixed Wood czytaliście?

"MIXED WOOD – zalecany do Kotłów Pelletowych z palnikiem obrotowym i samoczyszczącym oraz dla kotłów przemysłowych i na ekogroszek. Pellet ten produkowany jest z mieszanki różnego rodzaju surowca (trociny tartaczne, iglaste, liściaste, bukowe, dębowe, sosnowe, po suszarni bębnowej, istnieje możliwość wystąpienia zanieczyszczeń oraz istnieje ryzyko powstawania spieków)."

Sama wzmianka w opisie o kotle na ekogroszek i kotłach przemysłowych sugeruje, że to syf a nie pellet.

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być dopiero syf,  sprzedają to w zielonych workach. Kolega mi pokazywał spieki wielkości pięści zapychajace palnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta promocja to może szybkę wyprzedaż,  na Olx też cenę promocyjną mają.

Obiecałem właścicielowi że mu turę nosa i to robię. Poinformowałem Ochronę Środowiska,  Inspekcje handlową wraz z Rzecznikiem Konsumentów na Glupczyce. Dodatkowo US bo nie dostałem paragonu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ace2 napisał:

Ta promocja to może szybkę wyprzedaż,  na Olx też cenę promocyjną mają.

Obiecałem właścicielowi że mu turę nosa i to robię. Poinformowałem Ochronę Środowiska,  Inspekcje handlową wraz z Rzecznikiem Konsumentów na Glupczyce. Dodatkowo US bo nie dostałem paragonu.

Hahahaha, mistrz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działania może i słuszne ale o co masz pretensje, skoro w opisie wszystko jest wyjaśnione, jak dla mnie? Masz wyraźnie napisane co kupujesz. Transakcja obarczona ryzykiem bez dwóch zdań. Ja szykanuję oszustów sprzedających takie szambo pod przykrywką en/din...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś po głowie chodziła mi myśl o montażu kotła na pellet, ale dzisiaj widząc co się dzieje w tym temacie i po cenach nie żałuję, że nie mam pelleciaka.

Ceny są absurdalne, przecież to nic innego jak trociny, odpad z stolarki. Nawet zakładając, że producenci kupują drewno z LP to 1T pelletu sosnowego = 2m3 drewna. 2m3 sosny to koszt około 200zł brutto w nadleśnictwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

A wegiel to niby tani jest? Jak w 2007 wstawialem swojego podajnikowca to tona ekogrochu kosztowala 450 PLN i to byl juz drogi wegiel. Poprzedni sezon tona kosztowala 1100. oczywiscie moglem kupic po 800 nie workowany z kupy, polewany woda. Jeszcze chwile a dobry pellet jak i wegiel beda kosztowaly po 1300 za tone. Wspomnicie moje slowa. Wegiel daje co prawda wiecej energii. Ale ja juz do syfu nie wracam. Oczywiscie mozna sobie kupowac drewno w lesie taniej i nim palic. Tylko tu w rachube wchodzi dobry kociol zgazowujacy z duzym buforem. Bo reszta to raczej nieporozumienie. Tanim nie bedzie wykonanie takiego zestawu. Dobrze zrobiona instalacja z peletowcem nawet jeszcze drozej. Tylko zeby np. drzewem palic to trzeba miec czas i zdrowy kregoslup. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, laptop napisał:

Działania może i słuszne ale o co masz pretensje, skoro w opisie wszystko jest wyjaśnione, jak dla mnie? Masz wyraźnie napisane co kupujesz. Transakcja obarczona ryzykiem bez dwóch zdań. Ja szykanuję oszustów sprzedających takie szambo pod przykrywką en/din...

Jest napisane że zmielona płyta? Poza tym ja nie wiem czy on brał Mixed Wood czy coś innego.

Cytat

Nawet zakładając, że producenci kupują drewno z LP to 1T pelletu sosnowego = 2m3 drewna. 2m3 sosny to koszt około 200zł brutto w nadleśnictwie.

Ale jakie drzewo? Bo chyba nie dłużyca. Ta kosztuje ok. 260zł netoo za m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Visitor1230

 

Koszty zakupu węgla też nie są niskie, ale nie poruszałem tej kwestii gdyż temat dotyczy pelletu. Niestety zapotrzebowanie na pellet będzie rosło, a wraz z tym ceny. Szkoda, że koszty trocin rosną w zastraszającym tempie, a drewno z LP drożeje w tym czasie o 2zł rocznie za m3 lub wcale.

@eliks

Producent pelletu nie robi go z dłużycy która kosztuje w zależności od klasy nawet 600zł za m3 za sosnę. Gdyż to drewno jest przeznaczone do zgoła innego celu. Np. krokwie dachowe, sklejki, zakłady papiernicze i jeszcze wielu innych. Do tego dochodzą klienci kontraktowi, którzy mają pierwszeństwo. Reszta trafia do tartaków, zakładów meblarskich czy na podłogi i schody domów.

Na opał stosuje się drewno z wadami np. krzywizny, zgnilizny, które dyskwalifikują je do zastosowania w przemyśle. W zastosowaniu opałowym to ma marginalne znaczenie. Na opał stosuje się kategorie S4 (1,2m) na 8%VAT oraz S2AP (przeważnie 2,5m) 23%VAT. Nie ma szans, żeby pellet robili z drewna wielkowymiarowego, które jest od 3 do 6 razy droższe za m3.

 

Podsumowując,

Trzymam kciuki, aby pellet, który kupujecie był czysty, dobrze się spalał i w przyzwoitej cenie. A nieuczciwym sprzedawcom/producentom powrotu karmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, laptop napisał:

Działania może i słuszne ale o co masz pretensje, skoro w opisie wszystko jest wyjaśnione, jak dla mnie? Masz wyraźnie napisane co kupujesz. Transakcja obarczona ryzykiem bez dwóch zdań. Ja szykanuję oszustów sprzedających takie szambo pod przykrywką en/din...

Ja nie kupiłem tego taniego tylko Hard OAK, ten lepszy co miał mieć A1. Pisałem o tym wcześniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GREMIKwiem o tym, przecieram drewno od 1996r. ☺

 

Co do Huzara, widzicie, on nie brał tych śmieci. Miało być A1 a dostał mieloną płytę więc dobrze robi, niech walczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie chodzi już przecież o to że producent jest nie uczciwy,bo tego który w ofercie podaje że pellet jest z płyt nie można nazwać że jest nie uczciwym.Chodzi o to że w świetle prawa  produkuje toksyczny opał.Z jednej strony jest rozdmuchana sprawa smogu od kilku lat,dopłaty do wymiany kotłów na ekologiczne,zabranianie palenia w kominkach w celach rekreacyjnych czystym drewnem,nawet pokazy w TV jak palić węglem od góry żeby jak najmniej toksycznych związków wydostawało się przez komin.Straż miejska puszcza nam drony nad kominy żeby sprawdzić czym palimy.Jak coś jest toksycznego w dymie to wpadają do kotłowni żeby sprawdzić czym palimy.Grożą mandatami.Wydawać by się mogło,że walka ze smogiem trwa,że wyciągnęliśmy największe dostępne w tej chwili działa żeby powietrze było czystsze a z drugiej strony takie typy,w ogóle się z tym nie kryjący proponują toksyczny opał z płyt w ogłoszeniach w internecie.To ja się pytam gdzie właśnie ta Straż Miejska,gdzie są odpowiednie służby które reagowałyby na sygnały od kupujących którzy wyhaczą takiego typa?No to ja już nie rozumie.Chcemy żeby było to powietrze czyste czy nie?Wiem tylko że to własnie Polska.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet z płyt nie jest toksyczny opalem.W katalogu odpadów jest to zwykły odpad z przetwórstwa drewna oraz produkcji płyt I mebli . Więc w świetle prawa wszystko jest ok.Wiele elektrociepłowni jedzie na palecie przemysłowym.To też powinni ich pozamykac no ale tak to nie działa. Można oskarżyć producenta tylko wtedy jeśli podaje że pellet jest z czystej trociny A w rzeczywistości jest z czego innego.W tym wypadku wprowadza kupującego w błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie płyty nie mają w sobie żadnego kleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.