Skocz do zawartości

rymol

Stały forumowicz
 • Zawartość

  136
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana rymol w dniu 20 Grudzień 2017

Użytkownicy przyznają rymol punkty reputacji!

Reputacja

5 Neutralny

O rymol

 • Tytuł
  Stały Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Wyszków

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  167m2 budynek + 36m2 garaż
 • Instalacja
  grzejniki: 12 sztuk + 2 łazienkowe
  83m2 podłogówki
 • Kocioł
  pellet - SAS BioMulti 17kW, Recalart

Ostatnie wizyty

598 wyświetleń profilu
 1. rymol

  Sas Multifun Sas Slim 29 Kw Na Pellet

  W trybie palenie-wygaszanie-ECO kocioł będzie dogrzewał pomieszczenia pracując jako palenie-wygaszanie (z włączonymi pompami), z tym, że wygaszanie nastepuję po czasie określonym w parametrze "Czas opóźnienia wejścia w tryb wygaszania". Jak pomieszczenia osiągną zadaną temp + 1/2 wartości określonej w parametrze "Histereza czujnika pomieszczenia" sterownik ustawi zadaną temp. kotła i obiegów na 0 i nie rozpali się ponownie jak już minie czas określony w "Czas opóźnienia wejścia w tryb wygaszania". W mojej opinii kocioł powinien wygasić się natychmiast po dogrzaniu pomieszczeń, a nie czekać z wygaszeniem aż minie czas "Czas opóźnienia wejścia w tryb wygaszania" zwłaszcza, że to oczekiwanie następuję w obliczu wyłączonych pomp! Krzymol. może u ciebie problemem jest Histereza czujnika pomieszczenia kórej nie uwzględniłeś i dlatego nie rozumiesz dlaczego kocioł się nie wygasił.
 2. rymol

  Sas Multifun Sas Slim 29 Kw Na Pellet

  Nie da się - tzn. nie ma bezpośrednio takiej funkcji, ale to o czym piszesz można zrealizować ustawiając odpowiednio obniżanie zadanej temp. pomieszczeń wg programu tygodniowego wraz z ustawionym trybem palenie/wygaszanieECO oraz pracą pomp ustawioną na "blokada 100%" czy jakoś tak - nie pamiętam dokładnie (w opcjach serwisowych jest konfiguracja pracy pomp dla poszczególnych obiegów, trzeba szukać tam gdzie są opcje dla ustawień pompy w stylu praca ciągła, modulacja, blokada). Czyli działałoby to tak, że w Programie tygodniowym ustawiasz "Program 4" i odpowiednio go konfigurujesz włączając ogrzewanie w godzinach w których chcesz aby kocioł grzał, a włączone obniżanie ma być w godzinach w których kocioł ma się wyłączyć. Dla obiegów CO ustawiasz odpowiednio dużą wartość obniżenia temp. zadanej pomieszczeń np. o 5*C i ustawiasz tryb palenie/wygaszanieECO i parametr "Czas opóźnienia wejścia w tryb wygaszania" ustaw na 5 min Patrz odpowiedź na pytanie nr 1, musisz tylko ustawić wartość obniżenia temp. zadanej pomieszczeń na 2*C i oczywiście czujnik temp. pomieszczeń MUSISZ mieć podłączony i skonfigurowane obiegi do pracy z nim (patrz INSTRUKCJA). palenie/wygaszanie - piec utrzymuje zadaną temp. kotła w uwzględnieniem histerezy, po osiągnięciu zadanej temp. wygasza się, po spadku temp. zadanej kotła poniżej określonej rozpala się palenie/wygaszanieECO - piec utrzymuje zadaną temp. kotła względem zadanej temp. pomieszczeń - po dogrzaniu pomieszczeń wygasi się po czasie określonym w parametrze "Czas opóźnienia wejścia w tryb wygaszania". UWAGA, jak pisałem w AD1. kocioł wygasi się ale pod warunkiem że pompy będą się wyłączały po osiągnięcu zadanej temp. (to ustawiasz w opcjach serwisowych)
 3. rymol

  Sas Multifun Sas Slim 29 Kw Na Pellet

  eMultifun działa, ale bez statystyk spalania i raportowania o alarmach. RadzioRadman - jak masz złą godzinę, to akurat tu nie jest winien Recalart tylko ustawienia sterownika - jesli masz ustawioną synchronizację czasu z e-multifun to prawdopodobnie masz wyłączoną opcję uwzględniania czasu letniego.
 4. rymol

  Sas Multifun Sas Slim 29 Kw Na Pellet

  Na jakiej wersji oprogramowania to wystąpiło? Włączył się alarm? Czy włączyło się wygaszanie (powinno to nastąpić po przekroczeniu temp. max która standardowo wynosi 85*C)? W momencie kiedy było te 97*C i zamknięty 4D to pompy były włączone?
 5. rymol

  Sas Multifun Sas Slim 29 Kw Na Pellet

  Czy ktoś korzysta z "palenie-wygaszanie-eco"? Nie mogę zrozumieć dlaczego po dogrzaniu pomieszczeń sterownik od razu nie wygasza kotła tylko wchodzi w podtrzymanie na czas określony w parametrze "Czas opóźnienia wejścia w tryb wygaszania". Przeżyłbym to gdyby nie to, że podtrzymanie w sytuacji wyłączonych pomp podnosi temp. kotła w kosmos.
 6. rymol

  Sas Multifun Sas Slim 29 Kw Na Pellet

  Spalanie 20t na rok na 150m2 powierzchni? Nie wierzę - to wbrew logice. Temp. spalin masz za wysoką. Temp. spalin powinny utrzymywać się w przedziale 140-180*C. Załóż zawirowywacze one spowalniają ciąg spalin powodując, że wymiennik ma więcej czasu na odebranie ciepła czyli rosnie sprawność kotła, maleje temp. spalin i maleje spalanie pelletu. Jaką masz temperaturę powrotu? Co do regulatora pokojowego czy raczej sterowania ogrzewaniem najpierw napisz lub zrób zdjęcia jak masz zrobioną instalację wokół kotła, w ustawieniach masz włączony mieszacz, pytanie: czy masz zawór mieszający 4D lub 3D i czy na pewno jest na nim założony siłownik (skoro jest włączony w ustawieniach)?
 7. rymol

  Sas Multifun Sas Slim 29 Kw Na Pellet

  Problem jest u wszystkich. Straszna bieda. Jak Recalart w taki sposób współpracował z SASem jak prowadzi emultifuna to nie dziwię się że im podziękowali. Już w piątek sterownik był w offline, w sobotę chyba zmienili łącze więc możliwe że i serwer. Pewnie nie umieją tego serwisu podnieść w całości (od zawsze prowadziła im to zewnętrzna firma). Tylko patrzeć jak cała ta firma wyciągnie kopyta.
 8. rymol

  Pompa Powietrze-Woda Vs Kocioł Na Pellet

  Kucie chudziaka, ponowne wylaniez uprzednio przygotowanym podłożem, poprawienie tynków i nie wiadomo co ze ścianami działowymi po takiej operacji ... koszt 10 tys. w górę. To ta "inwestycja" w grubszy styro. na podłodze kiedy się zwróci koledze basix? Za 100 lat?
 9. rymol

  Sas Multifun Sas Slim 29 Kw Na Pellet

  To nic nie da - ta zmiana pomaga ale w odwrotnych przypadkach czyli jeśli sterownik stwierdzi zgaśnięcie płomienia mimo, że zgaśnięcie nie nastąpiło. Kolega rydzyk najprawdopodobniej tą detekcję ma wyłączoną. Cyba że ma ustawione na 1*C i gaśnie to powinien zmienić na 2*C.
 10. rymol

  Sas Multifun Sas Slim 29 Kw Na Pellet

  Wyczyść palnik. Odkręć od spodu metalową zaślepkę i wysyp to co się zebrało - trzeba wygarnąć ręką (nie zapomnij wygasić i ostudzić kotła:). Ten popiół który się tam zbiera utrudnia przepływ powietrza i dlatego przedmuchy w podtrzymaniu mogą być za słabe i paliwo gaśnie. POwino się to robić co najmniej raz na 1t spalonego pelletu. Jeśli palisz na "paliwa inne" to podaj ustawienia: Czas pracy podajnika: Czas postoju podajnika: Moc wentylatora: Opóźnienie wyłączenia nadmuchu: Opóźnienie załączenie podajnika:
 11. rymol

  Sas Multifun Sas Slim 29 Kw Na Pellet

  O tym, jaką temperaturę wody będzie wpuszczał siłownik w obieg po dogrzaniu pomieszczeń decyduje parametr "minimalna temperatura za zaworem" gdzie najmniej można ustawić 20*C, a to czy pompa ma pracować czy nie po dogrzaniu pomieszczeń decyduje parametr "blokady" ( czy jakoś tak, nie pamiętam jak to się nazywało) - ustawiasz: blokada 100% (wyłącza pompę) lub modulacja - trzeba ustawić pod siebie czasy modulacji (dla podłogówki to lepsza opcja).
 12. rymol

  Jaka Najnizsza Temperatura Powrotu....

  Mógłbyś napisać coś więcej na ten temat?
 13. rymol

  Jaka Najnizsza Temperatura Powrotu....

  Mógłbyś uzasadnić tę myśl?
 14. rymol

  Sas Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet

  Co to znaczy "szyberdach na rurze do Komina mam zamknięta"? Zamknąłeś odpływ spalin z kotła do komina? To w SAS Slim z czopuchem do góry jest szyber na czopuchu? - myślałem że w tej wersji szybrów nie montują
 15. rymol

  Jak Kupujecie Dobry Pellet?

  Do tego ekogroszkowcy zaczynają palić pelletem napędzając jeszcze większą koniunkturę.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.