Skocz do zawartości

rymol

Stały forumowicz
 • Zawartość

  160
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana rymol w dniu 20 Grudzień 2017

Użytkownicy przyznają rymol punkty reputacji!

Reputacja

6 Neutralny

O rymol

 • Tytuł
  Stały Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  167m2 budynek + 36m2 garaż
 • Instalacja
  grzejniki: 12 sztuk + 2 łazienkowe
  83m2 podłogówki
 • Kocioł
  pellet - SAS BioMulti 17kW, Recalart

Ostatnie wizyty

653 wyświetleń profilu
 1. Widocznie zalegali dostawcy i im wyłączyli. Teraz chłopaki poratowali się usługami szwagra syna z 4 klasy podstawówki i im wyklepał stronę w Wordzie (to nie żart, html jest wygenerowany wordem) i wyszło takie coś jak widać... niebieskie litery na żółtym tle.. czy oni myślą, że znajdą jakiegoś partnera w biznesie który ich potraktuje poważnie i kupi od nich 1000 sztuk sterownika?
 2. SAS ma wszystko w d... Ogólnie SAS twierdzi, że oni produkują kocioł, a za sterownik odpowiada Recalart i w razie problemów pretensje użytkownicy mają zgłaszać do Recalarta. Jest to oczywista bzdura, SAS ma swoich klientów za jeleni... żeby nie powiedzieć że ma nas za zwykłych idiotów. SAS sprzedał kocioł ze sterownikiem który jest jego nieodzowną częścią składową i to SAS odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie całego urządzenia. Problemy podwykonawców SASa, albo inaczej: problemy SASa z jego podwykonawcami kompletnie nas nie interesują i jeśli kocioł będący na gwarancji nie działa to ich obowiązkiem jest doprowadzenie urządzenia do stanu prawidłowego funkcjonowania. Powyższe ma zastosowanie np. kiedy padnie sterownik i kocioł nie spełnia swojej funkcji, natomiast jeśli kocioł pracuje prawidłowo, a nie działa tylko platforma internetowa współpracująca ze sterownikiem, to tutaj już nie jest tak różowo, ponieważ e-multifun nie jest niezbędny do pracy kotła i dlatego SAS pokazuje nam swoje 4 litery. Jeśli padłby sterownik Multifun pracujący przy kotle będącym na gwarancji to zapewne SAS przyjedzie i wymieni go na TECHa, pewnie nawet bez poganiania ich prawnikiem. Na to, że nie działa e-multifun nie mamy żadnego wpływu, możemy co najwyżej wspólnie się wypłakiwać na tym forum.
 3. dobry tekst ... wcześniej jak przez pół roku nie działało to "przenosili system na inny serwer". Panowie, może zrobimy zrzutę i damy na tacę, bo tylko Niebiosa mogą podnieść tą platformę.
 4. Tylko kto od tej "firmy krzak" kupi ten nowy sterownik? Powinni się zamknąć i sprzedać prawa do platformy komuś kto choć w na elementarnym poziomie uszanuje klienta. Wystarczyłoby to odpalić i zebrać kasę za konta premium. EDIT: zresztą ten ich nowy sterownik to żadna rewolucja nie jest, to taki multifun w innej obudowie, sterowanie takie same, jedynie większy wyświetlacz. Sterowanie przez internet pewnie będzie, ale za pośrednictwem dodatkowego modułu. Ogólnie robią coś co konkurencja miała już 2 lata temu.
 5. Dzięki kiminero, tak zrobię.
 6. Mam pewien kłopot z pomiarem temperatury wody w zbiorniku CWU. Mam zbiornik Hewalexa który posiada 2 otwory do umiejscowienia czujników temperatury: na górze i na dole zbiornika (interesuje mnie ten górny oczywiście). Oba te otwory są już zajęte przez czujniki sterownika paneli solarnych. Otwory te są na tyle wąskie, że nie ma możliwości umieszczenia w nich drugiego czujnika podłączonego pod sterownik kotła CO. Czujniki te są standardowe i wyglądają jak na zdjęciu poniżej. Czujnik temp. z kotła podpiąłem tymczasowo na rurze wyjścia ciepłej wody ze zbiornika, ale pomiar w tym miejscu jest zaniżony o ponad 10*C, a co gorsza, wskazanie tego czujnika zmienia się drastycznie w chwili poboru wody więc bazowanie na takim pomiarze podczas grzania CWU kotłem jest bezsensowne. Mam pomysł, żeby zdjąć tą metalową osłonę, wtedy jest szansa, że uda mi się to upchnąć w wąską szczelinę, ale pytanie, czy termistor który znajduje się na końcu kabla nie jest jakoś wklejony czy w inny sposób umocowany i próba demontażu tej osnowy nie spowoduje że go uszkodzę? Inny pomysł, to wprowadzić w otwór pomiarowy jakiś pręt dobrze przewodzący ciepło i do niego przymocować oba czujniki, ale zależy mi, aby pomiar temp. wody przez czujnik sterownika instalacji solarnej był jak najdokładniejszy. Trzy panele które posiadam, w dobrą pogodę do godziny 14.00 potrafią zagrzać 300l wody do temperatury ponad 80*C, więc ten pomiar jest dla mnie bardzo istotny.
 7. Zależy jaka byłaby cena. Nowy sterownik to nie tylko sam panel więc wymiana to nie byłoby 5 minut. Opis tego nowego sterownika jest dosyć tajemniczy, można przypuszczać, że standardowo obsługuje on 1 obieg CO, w opisie "komunikacja" jest: RS422 ( komunikacja z modułami dodatkowymi dla sterownika CONTROL 3000) Czyżby Recalart nauczył się od konkurencji, że jak pan chcesz 2 obiegi to dawaj piniendze na dodatkowy moduł? Inna sprawa, jak popatrzeć na e-multifun, w wyszukiwarce urządzeń widać sterowniki użytkowników których ID ma nr grubo ponad 3000, Myślisz, że zdecydowaliby się spuścić w kanał tylu użytkowników (klientów na konta premium) i dać dostęp do platformy tylko dla Control 3000? W sumie ... jeśli są na krawędzi bankructwa to mogliby zdecydować się na taki krok.
 8. a z Twojego avatara wynika, że masz czerwony kocioł ...ale za to ja mam zielony :D
 9. Nie wiem czy jest nad czym się zastanawiać, po prostu nie wiadomo jak to spalanie przebiegało przed nagraniem tego filmiku. Autor może rozpalił pellet a zanim podał właściwą dawkę powietrza minęło trochę czasu. Mnie zastanawia jak wygląda wygaszanie tego palnika i jak działa zabezpieczenie przed cofnięciem się żaru do zasobnika. Nie zostawiłbym tego bez nadzoru na dłużej niż 10 min :)
 10. Straszna bieda z tym Recalartem. Rok temu też tak było, że e-multifuna odpalili dopiero od zimy - może oszczędzają na hostingu i od listopada opłacą co trzeba i serwis ruszy. Szkoda, bo jak jeszcze działali to dobrze wspominam współprace z nimi. Pan Jacek (programista) robił robotę dla tej firmy. Nie mówił: weź pan ustaw tu 60 a tam włącz tamto i do widzenia, tylko spokojnie tłumaczył co i jak, widać że lubi to co robi i chętnie dzielił się swoimi uwagami i doradzał. Potrafił z własnej inicjatywy podesłać nowy soft poprawiony pod kątem moich / szarego użytkownika / uwag, za 2 dni sam dzwonił i pytał się jak kocioł teraz pracuje. Coś pięknego. Tu siedziba Recalarta z czasów swojej świetności:
 11. Jak wygląda u Was problem z e-multifunem? Sterownik jest offline?
 12. rymol

  Dostawcy pelletu - małopolska

  Na zdjęciach wygląda słabo - dużo kory (mało kalorii), a z korą może być piasek. Kupić kilka worków i przetestować.
 13. IMO częściej ale mniejszą dawkę. Duża dawka zasypuje żar odbierając tlen co zakłóca proces spalania.
 14. Mam kilka pytań: Przy tym "kiszeniu" na 3kW jaka temperatura jest utrzymywana na kotle i jaka jest temp. spalin? Ten kocioł sam zapewnia właściwą temperaturę powrotu? (np. zawór termostatyczny z pompą) Chciałbym zobaczyć jak wyglądają płomieniówki po takim paleniu, a nie tylko okolice palnika.
 15. Podejrzewam, że oni modulację ćwiczyli i to mocno i wyszło im, że to nie ma sensu. Stąd 190l wody w kotle o mocy 20kW. Zresztą widziałem tu na forum jakieś wykresy tego biawara (nie pamiętam czy była to estyma czy plum) i tam była modulacja mocy w pewnym zakresie podczas dochodzenia do zadanej temperatury. Ciekawe jak palnik VG Kostrzewy, bo chyba jego zmienną geometrię zaprojektowano ze względu na max sprawność w modulacji? Udało im się?
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.