Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie Gazu W Ostatnie Mrozy... Jakie Spostrzeżenia ?


husky
Wiadomość dodana przez marcin,

Podając zużycie gazu proszę upewnić się że w profilu lub w poście podane są co najmniej powierzchnia ogrzewania, rodzaj budynku i jego ocieplenie. Posty zawierające tylko liczbę m3 lub kWh będą usuwane.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak Ci się sprawdzają te czujniki inode ?

mój tak wygląda .-)

 

fdfd.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@o6483256 inode mierzę zużycie prądu, rewelacyjnie się sprawdza, co do impulsu z licznikiem. Już ponad rok na jednej baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem, zobaczymy jak to będzie "śmigało" Podłączyłeś to do BT Raspberry, czy dawałeś na USB dodatkowy moduł BT ? Mój ma pójść na Pi Zero.

PS Dzięki za pomysł .-)

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik dotarł, muszę zamontować, podpiąć do raspbbery i domoticza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja dla licznika energii:  https://inode.pl/iNode-Energy-Meter-opto,p,27 

wersja dla wodomierza i gazomierza wyposarzonych w magnes (tych do których można dołączyć nadajnik impulsów):  https://inode.pl/iNode-Energy-Meter-mag-p42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem najtańszą wersję i mam problem z zasięgiem. Teraz pytanie, czy to są te same urządzenia, czy te droższe różnią się tylko zasilaniem ? W sofcie mam +20dbi (100%) niby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

21 godzin temu, o6483256 napisał:

Kupiłem najtańszą wersję i mam problem z zasięgiem. Teraz pytanie, czy to są te same urządzenia, czy te droższe różnią się tylko zasilaniem ? W sofcie mam +20dbi (100%) niby.

No to małe sprostowanie:

 

Mam urządzenie z max mocą 8dBi i działa jak należy ! Problem z zasięgiem wynika podczas połączenia z telefonem (zasięg tragedia), natomiast z wbudowanym bluetooth rpi zero w śmiga jak należy .-)

668847380_Beztytuu.jpg.fb0e6c2b01a5eee33c1ec1463066e90f.jpg

Może to nie temat na takie posty, ale chciałem sprostować .-)

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi sezon grzewczy.
Dom 220m2, kubatura ok 850m3. Na dole podłogówka, góra grzejniki. W domu 22 stopnie bo dzieciaki małe + CWU+ gotowanie gazem.
Dom Porotherm 25+ styropian 20cm , podłogi parter styropian 15cm, piętro 5cm, płaski dach styropianu od 30 do 50cm, okna trzy szybowe Veka.

Za ostatni miesiąc 560l propanu, tankowany był po 1,32 co daje  750zł.
W pierwszym sezonie poszło dużo więcej. Piec Vailant, kondensacyjny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam urządzenie z max mocą 8dBi   W sofcie mam +20dbi (100%) niby.

Poprawiam dla potomnych   dBm taka jest jednostka mocy w skali logarytmicznej.  +20dBm to 100mW mocy , +8dBm to 6,30 mW.

Zaś dBi jest zyskiem anteny w odniesieniu do anteny izotropowej.  Nie żebym się czepiał ale nóż w kieszeni się otwiera jak mylicie jednostki. Pozdrawiam Hermogenes

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym rachunku z PGNIG zapisano, że w miesiącu grudniu na CWU+ CO dom jednorodzinny (103m2) wykorzystał energię z gazu ziemnego  o wartości 960kWh (według wskazań licznika jest to 80 m3). Czy ktoś wie na jakiej podstawie PGNIG twierdzi, że wartość 1m3 gazu to aż 12kWh? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik pokazuje zużycie w m3 a oni przeliczają to na kWh czyli to tak trochę jak by przelicznik był uzależniony od tego ile jest gazu w gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, blinky77 napisał:

Czy ktoś wie na jakiej podstawie PGNIG twierdzi, że wartość 1m3 gazu to aż 12kWh?

Widocznie tak zmierzyli. Tu masz miesięczne info o kaloryczności gazu z podziałem na regiony: https://www.psgaz.pl/obszary-rozliczenia-ciepla-spalania W grudniu 2019 zdarza się w jednym przypadku 12kWh/m3 jeśli dobrze widzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kaloryczność liczona  jest zgodnie z wzorem zawierającym "wartość ciepła spalania z miesięcy okresu rozliczeniowego". Przed chwilą policzyłem również i wyszło mi, że m3 wychodzi podwyżka o ok. 5% rok do roku (analogia do stycznia 2019). W sumie i tak nie narzekam - rachunek niecałe 180 zł, a przez tydzień było w domu 5 osób (większe zużycie CWU). Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2016 o 00:47, bajabongo10 napisał:

Witam a czy znajdzie się ktoś na forum kto posiada ogrzewanie podłogowe w 100% od dłuższego czasu zastanawiam się jakie ludzie maja  rachunki za gaz w takich budynkach a nigdzie nie mogę znaleźć większość to instalacja mieszana dół podłogówka góra grzejniki :(

146 mtrow dobrze ocieplony 20 steropian 30 welna dach  3szyby dobre drzwi 1800 zł max sezon ciepławoda na prad przepływowy 50 zł max miesiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam się czy jest ktoś kto ogrzewa nieocieplony dom ?
Mam do ogrzania dom dom 9.5 x 10 po zewnętrznym obrysie okna plastikowe dwuszybowe, drzwi zewnętrzne będą nowe .
Grzany będzie jeden poziom plus piwnica z tym że w piwnicy to tylko tyle żeby mrozu nie było .
Na cieplowlasciwe.pl wychodzi że jakbym wszędzie utrzymywał 23 stopnie to rachunki nie powinny przekroczyć 4400 zł .
Mam nadzieję że to nie będzie strzał .
Ma ktoś jakieś doświadczenia ?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukk9314też się nad czymś podobnym męczę, chciałbym zabudować kocioł gazowy w istniejącej instalacji i bez termo-modernizacji budynku. Ogrzewałem ten dom kotłem gazowym o deklarowanej sprawności 84% i spalałem w sezonie, wyłącznie na potrzeby CO, - 3500 m3 GZ50, dzisiaj dom ogrzewam  zużywając, średnio za 5 sezonów, 5,7 t węgla, liczę wyłącznie ten rzeczywiście wsypany do kotła.

Na oko widać, że coś nie pasuje, albo dzięki nowym oknom i drzwiom, jedyna moja wymiana od tamtego czasu, tak zmniejszyły się  potrzeby cieplne budynku, albo kocioł gazowy pracował  przy 50 % sprawności.

Ostrożność nakazuje przyjąć, że ówczesne kotły gazowe nie były wcale sprawniejsze od zasypowych, a sprawność spalania w śmieciuchu nie jest wysoka.

Zakładam, że  jeżeli przy tej ilości spalanego węgla i gazu dałem radę przeżyć przez tyle dziesięcioleci to nowoczesny kocioł gazowy powinien przynieść zauważalne oszczędności, inaczej to oba kolana przestrzelone :), 3500 x 3 zł = 10 500 zł

Oczywiście, wg mnie, zapomnij o stałej temperaturze 23 C, raczej 20 - 21 ale stabilnie :), w porywach, okazjonalnie  22 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.