Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie Gazu W Ostatnie Mrozy... Jakie Spostrzeżenia ?


husky
Wiadomość dodana przez marcin,

Podając zużycie gazu proszę upewnić się że w profilu lub w poście podane są co najmniej powierzchnia ogrzewania, rodzaj budynku i jego ocieplenie. Posty zawierające tylko liczbę m3 lub kWh będą usuwane.

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.01.2021 o 17:22, HarryH napisał:

A ile to w PLN ?

Tego jeszcze nie wiem ale licząc  średnio 2,2zł za m3   daje 567 PLN 
Według strony ciepło właściwe  utrzymanie na rok 3600 PLN    styropian ściany  15cm  0,31  , podłoga 9 cm 0,31 , skosy 28cm miedzy krokowy 0,40   , strych 28cm - płaska powierzchnia (pól na pół biały i  szary 0,31). Okna 3 szybowe szczelne i grube,  okna dachowe szczelne plastikowe. Wentylacja tradycyjna
nigdzie nie wiej,
 Jeden wielki balkon na 10 metrów nie docieplony w pełni  (boki i czoło )  

Szykować sznur czy jest znośnie  :)
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie PLN . U mnie dla porównania ostatnie dwie doby to po 30 kg pelletu na dobę poszło a do tej pory od początku sezonu 1400 kg koszt pelletu z dosstawą 600 zł tona w moim przypadku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem eksperyment - tylko grzejniki.

Ostatnie dwie doby - temp. zasilania na pierwszym żeberku - ok. 31*

Średnia temp, na zewnątrz ok. -17* - ( IV strefa) - dziś nad ranem było -20*

W pokoju w którym jest sterownik utrzymało temp. 17,4* w innych pokojach ok.18,2* - kocioł spalił - średnio 0,368 m3/h

- czyj jest to w miarę możliwy wynik zważywszy, ze jedna ściana jest nieocieplona i strop ( 5 cm. trociny) pod poddaszem nieogrzewanym?

Edit:

temp. startowa ok. 18,5*

Edytowane przez kaz
dodanie wpisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten eksperyment jest tyle wart, co testy zużycia paliwa w hybrydach, gdy startuje się na pełnych akumulatorach. Korzystałeś z ciepła zmagazynowanego w masie budynku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe, tylko że temp. startowa ( nie dopisałem w poście) to była ok 18,5* - więc na długo zmagazynowane ciepło nie starczyło.

Edytowane przez kaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak się obniżyła, co oznacza korzystanie z ciepła zakumulowanego. Gdybyś tylko uzupełniał straty, nadal byłoby 18,5C. 

Testowałeś w laboratorium na Kasprowym, że średnia z ostatnich 2 dni była -17C ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, HarryH napisał:

Testowałeś w laboratorium na Kasprowym, że średnia z ostatnich 2 dni była -17C ?

nie - wyliczyłem ze sterownika - środek max i min. z dwóch dni

6 minut temu, HarryH napisał:

A jednak się obniżyła, co oznacza korzystanie z ciepła zakumulowanego.

tego nie neguję tylko czy jet ten mój wynik straszny czy mozliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ten eksperyment nic nie mówi. Za 2 dni będzie niecałe 16C itd, aż w końcu energia strat zrównoważy się z tym, co dostarczasz. I temperatura sie ustabilizuje, ale już dzisiaj nie jest to poziom do życia. Nawet jeśli jesteś twardy jak Roman Bratny, to i tak zawilgocisz sobie chałupę, zniszczysz książki, meble itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, HarryH napisał:

.... ale już dzisiaj nie jest to poziom do życia.

to wiem - chodziło mi aby zobaczyć jakie będzie zużycie gazu i te kilka dni eksperymentu przeżyję.

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2021 o 16:51, piterchmiel1 napisał:

Jaki metraż?

+/- 110  w dziwnym budynku z dwoma poddaszami (nad jedną częścią strych,drugie poddasze zamieszkałe) końcówka lat 80-tych,ocieplony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 11 dni u mnie to średnia 10,8 m3 gazu , z tym że kociołek puszczony całodobowo bez obniżenia nocnego z wyprzedzeniem 2 dni przed mrozami a było minus 18, chałupa 150 m2 bez ocieplenia.W ostatni dzień mrozów już nie dobijał do 21,5 stopnia tylko trzymał 21,3.

Edytowane przez tommy07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To  całkiem nieźle ja mam takie spalanie w ocieplonym domu, po podłogach około 185m2 a w mrozy dobijało do 11-12m3. Ale według  strony ciepło właściwe tak ma być 3600 za ogrzewanie za sezon za ocieplony dom i przestałem wierzyć w te 4m3 za ogrzewanie bo to nie realne przy moje kubaturze. No chyba ze ktoś ma domek 80m2 to może wtedy

Edytowane przez zip20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2021 o 22:07, tommy07 napisał:

Ostatnie 11 dni u mnie to średnia 10,8 m3 gazu , z tym że kociołek puszczony całodobowo bez obniżenia nocnego z wyprzedzeniem 2 dni przed mrozami a było minus 18, chałupa 150 m2 bez ocieplenia.W ostatni dzień mrozów już nie dobijał do 21,5 stopnia tylko trzymał 21,3.

Sorki panowie małe sprostowanie te 11 dni to średnie spalanie wyszło 11,8 m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dom z poddaszem 7,5x10,5 dach "stodoła" 101m2/116m2 o\podłoga, kubatura 282m3.

Ściany z bloczka białego 30cm kl.500 + 20 styro. 0,31

podłoga 18cm styro 0,35

dach 35 wełny 0,32

rekuperacja

kocioł gazowy dwufunkcyjny 24 kw( moc na cele grzewcze zredukowana do 4 kW)

w całym domu ogrzewanie podłogowe (ok 850mb)co 10 cm zasilane przez 1 pompę z kotła

temperatura w domu 22-23 stopnie.

macie rachunki za ostatnie 4 mc za co+cwu(należy odjąć 15 m3 od każdego mc na cwu)

Pozdrawiam

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zużycie gazu za rok 2020 : ogrzewanie , ciepła woda + kuchenka gazowa : do płacenia mam 1502,49  zł za cały rok czyli zużyłem 782 m gazu = 8897 kWh.

Dom 115 m kw. parter : podłogówka + grzejniki , piętro tylko grzejniki + Cyrkulacja . Temperatura w domu 22 stopnia, najzimniejszy pokój  19,8 stopnia.

 

Pgnig.JPG

Pgnig_1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A świstak siedzi i zamiast zawijać sreberka pali w kominku dla sportu oczywiście ( nie ma to jak z salonu zrobić sobie kotłownię już wolał bym palić węglem mniej roboty by było) ja na miesiąc na wodę i gotowanie zużywam połowę tego co ty na gotowanie wodę i jeszcze ogrzewanie(32m). Śmiech na sali po co takie bzdury wypisujcie?

Edytowane przez grzegorzmcewp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styczeń 180m3 gazu CO i CWU. Temp ~22*C. Sama podłogówka 176m2. Garaż w bryle nie ogrzewany. Przy -25*C spalanie dobowe 8,5m3.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za styczeń 2021 270 m3  

Powierzchnia lekko ponad 100,z poddaszem,strychem,garażem temp. 21-22-23  zależy ile na zewnątrz ,bo piecem za bardzo nie kręcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2021 o 13:02, ManMarcin napisał:

 

1.jpg

BTW - ten odczyt z reku jest błędny - niemożliwe jest uzyskać 100$ sprawności temperaturowej.

Edytowane przez mistalova
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.