Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie Gazu W Ostatnie Mrozy... Jakie Spostrzeżenia ?


husky
Wiadomość dodana przez marcin,

Podając zużycie gazu proszę upewnić się że w profilu lub w poście podane są co najmniej powierzchnia ogrzewania, rodzaj budynku i jego ocieplenie. Posty zawierające tylko liczbę m3 lub kWh będą usuwane.

Rekomendowane odpowiedzi

W takim układzie rok grzanie zamkniesz w "tysiaku". Dla mnie jest to trochę dziwne bo nawet kalkulatory tyle nie pokazują a zazwyczaj zdarza sie im zaniżać.
Gratuluje wyniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej, miałem "złe" doświadczenia po pierwszym domu i sam decydowałem jak zadbać o małe opłaty. Za ostatni sezon zapłaciłem faktury do PGNIG w sumie na 1350 zł (CO + CWU) - w sumie zużyłem 6638kWh.

Co do energooszczędności domu to mój dom "załapał się" do domów energooszczędnych (30-70kWh/m2/rok) (obliczenia wg: https://www.a-pic.pl/kalkulator

PGNIG podaje w na fakturach ilość zużytych kWh - u mnie za ostatni sezon 6638 kWh. I tu nasuwa się jeszcze jeden wniosek. Mnie gaz kosztuje 1350 zł rocznie (wg faktur) - wg kalkulatora zużyłem energię za 650 zł. Czyli koszty przesyłu itp. na fakturze to drugie tyle co faktyczne zużycie!!! Ale i tak trzeba zauważyć, że za ogrzewanie domu i wody prądem za te same kWh zapłaciłbym (przy jednej taryfie) min. 3300 zł.

Poniżej zrzuty ekranów z kalkulatora:

blob.png.75a347317abe3107ea2603566092c953.png

blob.png.5e1a07598c8b921a23ce4e4c22fb4af4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
2020-01-22 2020-02-21     195m3 2 197kWh 391zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zużycie gazu (CO + CWU) za miesiąc marzec: 76 m3, temperatura 21,5 stopnia (przez 24h).

PS. Od połowy miesiąca dodałem jeden wspólny wentylator kanałowy do łazienki i toalety o wydajności 100m3/h, działa 24/24 . Zamontowałem, bo zdarzało się, że wentylacja grawitacyjna zawodziła.  Minus: w całym domy wilgotność spadła z 50 do 40% :(, dlatego podłącze chyba wentylator pod wyłącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Zużycie gazu  CO 235 m3 za grudzień 2020 temp. w domciu +/-22 

Faktura 430 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, radko123 napisał:

Witam,

Jak tak czytam to się łapię za głowę że u mnie tak dużo chyba przecieki gazu gdzieś mam ;-)

U mnie dom ok 200m2 ogrzewania i za grudzień 298m3 gazu pooooszło.

:-(

U mnie 100 M2 plus piwnica ze skręconymi grzejnikami do której ucieka ciepło i tak . Dom nieocieplony 255 M3 za grudzień . Tragedii nie ma temperatura dzień i noc 21.5 stopnia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wie jak się kształtują ceny gazu w PGiNG w taryfach w2.1 vs ta kolejna do której kwalifikują po przekroczeniu zużycia 1200m3 rocznie? Abonament nieco droższy zamiast 20 ma być 50pln, tyle doczytałam, ale co z samym gazem? Cena gazu identyczna, wyższa, niższa? Aktualnie w w2.1 za m3 płacę około 1,68 brutto (województwo mazowieckie), ale jak dotychczas dostałam tylko jedną rzeczywistą fakturę, pozostałe proformy mają się nijak do rzeczywistej eksploatacji, więc z kolejnym odczytem spodziewam się automatycznego przekwalifikowania.

 

Moje dotychczasowe zużycie to w miesiącach wiosenno-letnich około 50m3 miesięcznie, wyłącznie na C.U.W. i gotowanie, potem C.U.W. + C.O. + gotowanie:

-  październik 77m3

-  listopad 161m3

-  grudzień 228m3

jak będzie zimę czas pokaże.

 

Powierzchnia użytkowa domu 125m2, kubatura 564m3, piec kondensacyjny Thermagen solo 18 z zasobnikiem 120l, ilość mieszkańców 1 + goście w weekendy zwykle 1-3 osoby. Temperatura ekonomiczna 19,6, komfortowa 21 (chociaż to się zmienia bo ja dopiero szukam optymalnych ustawień) i zapoznaje się z działaniem termostatów, pogodynki, histerezy, pieca itp. Niestety w tych testach jestem bardzo zachowawcza.

 

Po zakupie domu wymieniłam całą hydraulikę i za namową fachowca piec. To ostatnie okazało się strzałem w kolano, szczególnie w kontekście ogrzania salonu bo do sypialni i łazienek nie mam zastrzeżeń. Wcześniejszy piec De-Dietrich-CITY-1.24-II nawet gdy w sezonie zimowym 2020 r. wpadałam do domu tylko na weekendy, w dosłownie 5 godziny potrafił nagrzać salon z 4 do 22 stopni. Na nowym piecu osiągnięcie 22 stopni stanowi nie lada wyzwanie. Zwykle jest 19. Jako, że mam pogodynkę to nawet jak ustawię C.O. na 70 to przy takich temperaturach jak obecnie ona odpala na piec maksymalnie 55 stopni a to chyba za mało dla tego salonu, szczególnie, że jest dość spory, ma sześć metrów wysokości, otwartą kuchnie, hol i antresolę – ciepło ucieka do góry :-/ W salonie mam kominek. Dotychczas używałam go przez trzy dni, w święta gdy zaliczyłam nalot rodziny. Po jego użyciu nawet w salonie było mega gorąco, a na antresoli wręcz nie do wytrzymania, także błędne koło. Ale może jakaś rekuperacja…nawiewy coś by pomogło odzyskać ciepło które ucieka do góry? Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wysokich pomieszczeniach robi sie bezwglednie podłogówkę ,grzejniki w tedy w gornej czesci ,inaczej sie nie da ogarnać

a zamontowanie destryfikatorów w domu to mega słaby pomysł no chyba ze wystrój aranżacja  na to pozwala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.