Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie wszystko, co chcesz zachować. Jeśli masz emoduł, to możesz sobie zrobić pdf z nastawami.

Masz retortę nowego typu z otworami na obwodzie? Jeśli nie, to zostałbym na 3.5. Szczerze nie wiem, do czego dążysz z tą pompą cwu. Na każdym sofcie i każdych nastawach i tak pompa zostanie wyłączona, gdy temp. cwu zrówna  się z CO. I nie rozumiem, po co ta pompa ma chodzić non stop, chyba tylko dla zwiększenia strat i spalania.

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót to jedno. Stabilna praca kotła poprzez stały odbiór to drugie. Ale już nie chodzi nawet o tą pompę tylko o to że może lepiej by pracował kocioł na nowszym sofcie.. Tak retorta z otworami. Nie mam 3.5 tylko 3.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwość przesłania wykresu z pracy kotła? Najlepiej jak był mróz oraz jak było ciepło. Być może kocioł pracuje dobrze i więcej się z niego nie "wyciśnie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam obecnie żadnego wykresu. Generalnie kocioł w zimie pracuje dość stabilnie z pompa na powrocie. Przy zadanej 63-65 trzyma od 61-68(zaleznie od załączeń CWU). Na powrocie około 7 stopni mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wgrywaj 3.6.3. Jak masz ceramikę i retortę z otworami. Nadal jednak nie wiem, na grzyba Ci chodząca na okrągło pompa cwu. Nigdy nie będziesz miał stałego odbioru na kotle 20kW, bo ciepła woda musiałaby się lać non stop grubym siurem. Realnie kocioł pracuje kilkanaście minut i będzie stał godzinami.

Ja bym dał moc 50%, cwu ok. 50C z histerezą 15 i CO 65C. 

Jakieś opowieści dziwnej treści o słabych groszkach na lato to nie w tym kotle, sprawdź w instrukcji jaki powinien być groszek.

Oczywiście musisz mieć świadomość, że spaliny będą zimniutkie jak teściowa, a kocioł będzie głównie stał w nadzorze-dla starego komina może to być problem.

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączy pompę CWU to zapewne powrót mu spadnie do 40-45*C. Teraz ma 54-61*C więc bardzo dobrze. Do reszty (retorta) nie odniosę się bo nic na ten temat nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie tak chyba zrobię. Ale muszę wgrać nowy soft bo w obecnym temp. CWU jest równocześnie temp. kotła i nie można tego oddzielić. 65 to za wysoko bo będzie szło na 70. Ostatnio mając na CWU ustawione 57 na kotle było i tak 66. 

Czy zbyt duża histereza nie będzie powodować ze kocioł dłużej będzie stał. Myślałem o takiej max 5stopni żeby pompa częściej się włączała czyli kocioł mniej by stał? I podobnie myślałem o eko że mnie kaloryczny=dłuższa praca kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ochrony powrotu jest 4d lub inne równoważne rozwiązanie, A nie zasobnik. A poza tym od czego ma mu wytknąć powrót, jak wszystkie pompy będą stały? Rozgrzane retorta oddaje jeszcze tyle ciepła w po pprzejściu w nadzór, że szybciej przebije temperaturę, niż coś miałoby się wykroplić.

Edit:w 80C załączają się awaryjnie pompy, potem wybija termin, na końcu STB. Przebicia do ok.75 nie ma co się bać.

Histerezę sobie dograsz, jak będzie Ci pasować. Dużo zależy od umieszczenia czujników. 

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucasz plik na pusty pendrive, wyłączasz sterownik, wkładasz pendrive, włączasz sterownik. 

Czekasz na wgranie, a następnie wybierasz moc kotła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Co robię źle? Próbowałem różnych pendrive od 2gb do 32. Podłączam pod komp robię prawym formatuj fat32. Następnie kopiuje plik z softem. Wyłączam ster na kotle. Wkładam pendrive. Włączam ster i nic. I tak kilka razy z różnymi pendrive. Jest sygnał po włączeniu ster i reszta normalnie się uruchamia bez instalacji. Proszę o pomoc jak to zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2020 o 17:38, serwq napisał:

Koledzy do K1prv4 z zapalarka jaki jest najnowszy soft?

 

Było wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuń z nazwy nawias i 1 :)

Edytowane przez Darekgra
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem oprogramowanie i mam pytanie o pompę na powrocie. Wcześniej pracowała jako przewalowa. Teraz widzę że jest opcja pompy krótkiego obiegu i tak ja uruchomiłem. Jaka jest różnica w działaniu jako przewalowa a krótkiego obiegu? Dodatkowo jest opcja histerezy zaworu(w moim przypadku 4d). Jak polecacie ja ustawić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.